Pár informací k Panda Farmer

Ohledně Google Pandy je pozdvižení nějaký ten pátek, ale čím déle je tu s námi tím více se o něm dozvídáme. Krom spekulací se objevují i konkrétní testy a zkoušky. SEO mágové z celého světa detailně sledují co se děje v globálním měřítku, aby mohli své klienty před Panda Farmerem ochránit.

Takže co se vlastně už ví?

Jak často Google vypouší panda farmera?

Potvrdilo se to, co si myslí více odborníků už od začátku. Panda Farmer je samostatně fungující algoritmus. K penalizaci tak nedochází naráz, ale jednou za několik týdnů. Kolik to je těžko říct. Zřejmě jsou výsledky manuálně hodnoceny testery. Díky tomu vzniká několika týdenní propast.

Jak se technicky Panda Farmer chová?

Ve velkých SEO magazínech se celkem bez problému SEO mágové shodli, že se nejedná o nějaký zásah do hodnotícího algoritmu. Nekonají se žádné převratné změny v pořadí na webech. Žádné hopsání o pár pozic, ani pošťuchování na předních pozicí mezi konkurenty. Takže Panda Farmer zřejmě funguje jako nějaká penalizace. Taková nepřenosná forma badranku. Prostě je web označen jako “problémový” a při dalším hodnocení pozic jeho jednotlivých stránek má problém. Spadne podobně jako při penalizaci.

Rozsah Panda Farmera

Diskuze na téma jestli Panda Farmer likviduje stránku anebo web už skončila. Většinou je označena velká část webu a vzniká nová diskuze na téma kde jsou vlastně hranice? Například na oficiálním google fóru se lidi doslova předhání v ukázkách jak jim Panda Farmer doslova osekal návštěvnost z google.

Závěr

Jak funguje Google Panda už je celkem jasné, problém zůstává jak takto označený web zase zachránit. Bude stačit zlikvidovat duplicitní obsah?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů u „Pár informací k Panda Farmer“

  1. Klasika, chce to originální a kvalitní obsah a kvalitní zpětné odkazy, web musí běžet na kvalitním hostingu (kvůli odezvě a dostupnosti) a i nějaké zpětné dění ze sledovaných sociálních sítí.. a to vše není úplně jednoduché.

  2. Hmmm…třeba tady ta čtečka rss4.biz je taky duplicitní obsah nebo ne? No trošku duplicitní asi je, ale bude to vadit tomu medvídkovi? To aby se člověk bál napsat někam na web třeba Kalousku jsi jednička..na googlu na to vyběhne přes 20000 výsledků…toto je taky duplicita nebo ne?

  3. Klasika to právě není. Proto je o tom taková diskuze.
    Jak už někdo zmínil, stačí aby větší médium bylo rechleji zaindexované než originál a je problém.

  4. No já budu trochu mimo téma, ale v poslední době se mi stává že udělám minisite (tak 12-15 stránek) a google ji zaindexuje ale se staršími datumy jednu minisite teď ze září indexuje jakože ji zaindexoval už v únoru 2011, to nebyla ještě ani reglá doména. Potíž je v tom, že ten nový web nedostane jako by ten “drive” do začátku, nevyhoupne se dopředu jako obvykle nové weby. Stalo se mi to zatím 3x. Stává se vám to?

  5. No mna by zaujimalo, co sa stalo, ze mi zmizlo z indexu 6 webov. Z toho 5 malo obsah prekladany cez google translate a jeden mal texty unikatne, domena stara, backlinky slusne, akurat ze od neho kopirovala texty konkurencia. Absolutne odindexovanie nemoze byt sposobene pandou?

  6. No docela mám z Pandy bobky, právě proto, že nic nekopíruju. Dost zmetků kopíruje ode mě a Panda má velmi prapodivný způsob hodnocení “duplicit”. Mimochodem je třeba webarchiv duplicita? ;)

  7. Otázka je také na jak dlouho je web penalizován.A jestli skutečně Panda rozlišuje duplicitnost a duplicitnost. Něco jiného jsou MFA a něco jiného třeba youtube. Věřím tomu, že na youtube je spousty obsahu stejného jako třeba na dailymotion.

  8. Čtenář: Ten tixik com vypadá děsně nebezpečně, soudě podle toho grafu. Skoro jako by podle něj všichni někam před prázdninami odcestovali a už se nevrátili. Sežrala je snad panda nebo co. A to jsem si myslela, že se živí bambusem. Medvěd se nezapře.

Komentáře nejsou povoleny.