Panda Farmer

Panda Farmer je úprava vyhledávacího algoritmu Google, která byla nasazena začátkem roku 2011 na americkém trhu. Jeho hlavním cílem bylo penalizovat stránky s nekvalitním či slabým obsahem (Content Farm) a duplicitní stránky. Podle oficiálního blogpostu se měl dotknout přibližně 5% výsledků v google. Kvůli hodnocení stránek podle kvality se začalo mluvit o Quality Ranku (QR).

Jak Panda Farmer funguje?

V současné době se většina SEO odborníků shodla na tom, že Panda Farmer je vyhodnocovací algoritmus, který není součástí indexovacího procesu. Když googlebot projde stránku, uloží data z ní do databáze. Panda Farmer pak následně prochází tyto data a označuje stránky pochybné kvality. Indexovací proces, který má vliv na řazení výsledků v SERP, pak takto označené stránky může penalizovat. Při velkém množství označených stránek může být celému webu udělena penalizace.

Historie

9.3.2011 – Na horké půdě nového google algoritmu

Výsledek se ale google tak trochu nepovedl. Padna Farmer zasáhl 12 – 16% výsledků. Ukázalo se, že má problém s velkými a zaběhnutými weby. Zvedla se vlna odporu. Spekuluje se, že začátkem dubna 2011 došlo k nějakým opravám, ale nenašel jsem žádné důvěryhodné zdroje.

Koncem dubna už narůstá na americkém trhu nespokojenost webmástrů menších a středních projektů. Začínají se objevovat názory, že celý projekt Panda Farmer je k ničemu, protože jeho největší přínos, který spočíval v penalizaci duplicitních stránek prostě nefunguje.

21.4.2011 – Panda vám s kradeným obsahem nepomůže

Zhruba v půlce dubna 2011 byl spuštěn Panda Farmer v Anglii, což mělo velký dopad na místní stránky a negativní odezvu ze strany místních provozovatelů stránek.

Další články

6 komentářů u „Panda Farmer“

Napsat komentář