Google zařadil vyšší rychlost

Google akce s wallpapery nebyla jedinou novinkou, která měla překvapit. Společně s možností nahradit bílou stránku za fotku přibyla i jedna novinka, kterou jste si zřejmě zatím nevšimli. Google Caffeine je nová metoda indexovaní obsahu, díky které je možné do 60 sekund od zveřejnění jakékoliv zprávy jí najít v indexu na google. Jedná se o revoluční model, díky kterému už není možné ve zpravodajství google konkurovat.

Právě na zpravodajství je novinka zaměřena. Jakákoliv nová zpráva, aktualita či blogpost je bez odkladu zpracován a zařazen do provizorního indexu. Přitom se vůbec nehledí na ostatní části webu, pouze na text zdělení. V případě nějaké velké události je tak možné předávat uživatelům zprávy doslova vteřinu po vteřině. S pomocí google je tak možné doslova vytvořit časovou přímku události podle toho jak o události informují nejen média, blogy, ale i sociální sítě. K tomu všemu se samozřejmě přiřazují i videa, fotky a zvukové nahrávky, jež s událostí souvisí. Vše je daleko aktuálnější než speciální zpravodajství v TV. Než reportéři připraví informace o novinkách z místa dění tak na google už to dáno bude, včetně tuny multimedií.

Jen pro zajímavost Caffeine prý v jedné databázi zabírá 100 milionů GB úložného prostoru a v průměrném dnu (kdy se nic extra neděje) přidává do databází 100ky tisíc GB.

Celý systém je zatím výhradně určen na zpravodajství, ale je více než pravděpodobné, že bude stále více a více ovlivňovat i fulltext.

PS: v několika oficiálních vyjádřeních a diskuzích jsem našel zajímavou zmínku o tom, že Caffeine preferuje blogy podle page ranku.

[poll id=”44″]

Caffeine


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Google zařadil vyšší rychlost“

  1. to uz funguje ted, nezrychli se vyhledavani, ale zpomalis sebe :-)

    PS: ta anketa to je nejaky novy druh SEO?

Komentáře nejsou povoleny.