Všichni SEO mágové se sklání před novým SEO králem, na slovo Google předehnal Google!

Pokud v Egyptě zadáte do vyhledávání Google, objeví se profil HVAC technika pana Sabera El-Toony. Je jedno v které části země jste, prostě je jeho profil na Google plus číslo jedna ve výsledcích. Každou hodinu mu to přinese zhruba sto tisíc návštěv. Všichni SEO mágové kroutí hlavou, nikdo netuší.

seo-kral-pan-Saber

Ať už hledáte přes mobil, tablet anebo na desktopu patří mu ve všech případech první pozice. Jak je něco takového vůbec možné? Všichni byli doposud pevně přesvědčení, že si Google své první místo nějak „manuálně pojistil“, aby jej nedopatřením nějaký hodně kreativní SEO mág nevyšachoval. Přeci jen je to jejich produkt.

Prozatím koluje několik teorií. Ta nejpřijatelnější říká, že došlo k nějaké chybě při nasazování nového algoritmu propojujícího výsledky Google plus a vyhledávání.

Další zajímavá poukazuje na použití podivné hodnoty v odkazu atributu rel contributor-to. Odkaz se nachází na profilové stránce Google plus. Konkrétně se jedná o:

< a href="https://www.google.com.eg/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#q=ssabereltony" target="_blank" class="d-s" tabindex="0" rel="nofollow contributor-to">google.com.eg < /a>

Nic podobného neznám, ale je to jediná spojitost.

Co se týká pana Sabera, tak ten vše považuje za šťastnou shodu okolností. Žádné SEO nikdy nedělal. I tak si jej ale údajně chtějí najmout některé firmy, dostal nabídku na tři televizní interview a jeho Google plus stránku chce hned několik zájemců koupit.

Zdroje

  • http://searchenginewatch.com/sew/how-to/2411720/meet-the-egyptian-repairman-who-outranked-google
Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

6 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.