Jak se Google dívá na odkazy z komentářů

neutral-concentratedPoslední video od Matta s názvem Are all comments with links spam? bylo poměrně zajímavé. Padlo tam několik pojmů, nad kterými stojí za to se zamyslet. Dozvíte se tam, že podpisy na fóru už jsou nějaký ten pátek nedoporučovány a hlavně, že komentování za určitých podmínek může být použito dokonce jako linkbuilderská strategie, která až zas tak moc nevadí.

Když komentovat, tak za sebe

Dodnes jsem nepochopil, proč někteří lidé stále při podepisování se na blogu v komentářích používají klíčová slova. Takovéto odkazy jsou jako pěst na oko a zbytečně si tím kazí odkazový profil. Jako chápu, že to na Seznam možná fungovalo, ale dnes už to primárně slouží spíše na získávání linkjuice, než posilování klíčových slov. Navíc si od Google přivodíte tak tučňáka.

Následné odstraňování takovýchto odkazů je pro obě strany poměrně namáhavé. Komentující to chce změnit/smazat a když si na to nenajdete čas, tak váš web skončí na seznamu v jeho disavow tools. Jak s takovýmito seznamy pak Google nakládá je spíše spekulace opírající se o polooficiální vyjádření.

Podle dnešního videa Matta jsou klíčová slova v komentářích na škodu. V nedávném článku jsem psal o tom, jak zvláště vysoce spam přitahující klíčová spojení to mají u Tučňáka obtížnější. Takže linkbuilding touto metodou do budoucna vypusťte.

Za mě osobně jako majitele několik blogů říkám na férovku, dejte si do pravidel, že podobné komentáře nebudou schvalovány anebo jim bude odstraněn odkaz.

Naopak Matt doporučuje odkazovat přes své jméno v komentáři na vlastní blog/projekt. Což je zajímavé.

Organický komentář

Ve videu zazněl pojem organický komentář. Zřejmě mají v Google zkušenosti s linkbuildingem postaveným na Google alerts a následným doplňováním reakci. V podstatě je to jednoduchá metoda jak získávat relevantní návštěvníky. Například teď se chystá nový občanský zákoník. Pokud máte web, který detailně řeší některé otázky v něm, nastavíte si Google Alerts na témata kolem těchto otázek. Pokaždé když na nějakém blogu či magazínu vyjde článek o problému, který máte zpracovaný, přijde vám upozornění na email. Následně navštívíte diskuzi, vhodně okomentujete a přidáte odkaz na zdroj. Alespoň tohle by jsem si představil pod pojmem organický komentář.  Jsem rád, že nám to Matt takhle hezky schválil :)

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 komentářů.

Komentáře jsou vypnuté.