Radix

Radix je dceřinou firmou Directi Group, což je indická společnost, která se zaměřuje na doménové registry, hosting, komunikační aplikace, anti-spam, antiviry, online reklamu a hodně dalších aktivit spojených s internetem. Do jejího portfólia patří například ResellerClub, Media.net, LogicBoxes, BigRock, Skenzo, WebHosting.info anebo .pw The Professional Web. Directi zaměstnává více jak 1500 lidí, má přes 9 milionů zákazníků a obrat přes 250M USD. Hodnota společnosti je odhadována na 1,4 miliardy USD.

Radix byl založen za účelem stát se registrem 31 nTLD v rámci nového programu ICANN pro vytvoření nových domén prvního řádu (new gTLD expansion program).

Radix se prostřednictvím dceřiných firem pokusil získat následující nTLD: .web, .shop, .bank, .law, .music, .news, .blog, .movie, .baby,.store, .doctor, .hotel, .play, .home, .site, .website, .click, .online, .one, .ping, .space, .world, .press, .chat, .city, .deals, .insurance, .loans, .app, .host a .hosting.

Directi Group investovala do získání těchto nTLD celkem 30M USD.

V květnu 2013 Radix vzdal boj o .movie. O měsíc později i o .play. Důvodem bylo, že nechtěl soupeřit se společnostmi jako Google anebo Amazon.

Články o společnosti Radix na 404m.com