Kalendář ekonomických událostí na eToro

Na eToro přibyla celkem hezká novinka – Kalendář ekonomických událostí na eToro. Na měsíčním přehledu zobrazuje, které společnosti budou reportovat výsledky, kdy je dividendový ex-date a kdy se vyplácí dividenda.

Nový Kalendář ekonomických událostí na eToro

Dá se filtrovat podle akcií které máte v portfóliu anebo které máte na některém z watchlistů. Po najetí myši se dozvíte detaily.

Celkem hezké vylepšení zvláště pokud se zaměřujete na dividendové akcie.

Samozřejmě by se to hodilo ještě vylepšit. Například o důležité události jako je oznámení inflace anebo že bude mluvit šéf FEDu. Na to prozatím používám forexfactory.com/calendar, ale hodilo by se to mít na jednom místě.

Dále by se určitě hodilo, když nějaká společnost reportovala příjmy, tak mít možnost se podívat do reportu (stáhnout si 10-K, 10-Q). Já si je buď stahuji z webu společnosti anebo mi chodí na mail přes službu capedge.com.

Závěr

Od doby co jsem eToro začal používat se zlepšují, což je fajn. Před pár měsíci přidali možnost vyplnit formulář W8-BEN, takže můžete uplatnit zamezení dvojího zdanění dividend (USA daníte 15 % místo 30 %).

Výběr akcií není zas tak velký. Jsou tam jen ty velké a oblíbené společnosti z celého světa.

Já mám zatím hlavní portfólia na FIO. eToro používám hlavně na hraní, spekulace a krypto. I když pokud by spustili podporu covered calls, tak bych tam toho asi zkusil víc :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.