Jak mi jde investování na eToro – listopad 2022

eToro používám na riskantnější obchody (krypto, volatilní akcie, nestabilní trhy atd.). Spíše to mám na hraní a učení.

UPOZORNĚNÍ: Moje pokusy o investování/spekulace berte s rezervou. Já to dělám pro zábavu a jsem smířený s tím, že můžu o peníze přijít.

Jak probíhal listopad

V listopadu jsem se zaměřil hlavně na dividendové tituly, takže eToro šlo spíše stranou. Nicméně na dvou věcech se mi dařilo i v tomto stavu vydělávat. Jednak je to $TQQQ/$SQQQ (ETF na NASDAQ100, 3x páka, buď růst anebo pokles) a pak na $SOL, což je můj oblíbený projekt.

Bohužel krypto dostalo v listopadu nevídaný výprask v důsledku pádů FTX a Alameda Research. Solana to odnesla opravdu tvrdě, protože FTX do ekosystému Solana investovalo celkem slušně. Důsledkem toho $SOL se propadlo na úrovně, kde je už nikdo nikdy nečekal a jsou zde obavy, že to může být ještě horší.

Tématu jsem věnoval nějaký čas a něco k tomu i sepsal:

Ačkoliv stále věřím, že se z toho Solana dostane, tak situace je aktuálně natolik nepřehledná, že na eToro do $SOL prozatím investovat dále nebudu.

Zůstává mi tak $TQQQ/$SQQQ. Přiznám se, že jsem byl trochu více “greedy” a tak jsem nešel na klasický 10% zisk z pozice. NASDAQ100 už je tak dole, že jsme si začal říkat jestli nezkusím prostě počkat na větší pohyb nahoru. Do konce listopadu jsem se dočkal u jedné pozice se ziskem 25,15 % (+5,03 USD).

Nicméně pozitivní slova šéfa FEDu poslala akciové trhy koncem listopadu nahoře a dneska (1.12) se uzavřely dvě pozice s dalším ziskem, ale o tom až v dalším přehledu.

Celkově se moje strategie s $TQQQ nemění. Vlastně funguje zatím velmi dobře. Při poklesu postupně nakupovat a se ziskem 10 % prodávat. No pokud samozřejmě nebudu zase “greedy”. Ve statistikách eToro dokonce $TQQQ se stalo mým nejobchodovanějším artiklem s 26 obchody :)

Zvažuji také znovu zkusit ETF na ropu. Něco se mi tam podařilo celkem úspěšně protočit.

Zbytek nemá cenu řešit. Čínské akcie jsou dole, riskantním růstovkám nesvědčí sazby, krypto se skoro dostalo na úroveň kapitulace. Většinu peněz na eToro tak mám “zamknutou” ve ztrátových pozicích.

Závěr

Přemýšlel jsem jestli bych neměl třeba 10 % zisků investovat na eToro do nějaké té jistoty. Ne dividendy, na to mám FIO portfólio. Spíše mě napadl Google anebo Microsoft.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.