Ahyde koupil UptimeRobot

Jan Barta alias Ahyde koupil službu na měření dostupnosti UptimeRobot. Informoval o tom na svém blogu. Jednalo se o společnou akvizici se společností Itrinity. Na získání této skvělé monitorovací služby pracovali přes půl roku.

Kdo je Jan Barta

Jan Barta byl kdysi jedním z největších domainerů a členem Webtrhu pod přezdívkou Ahyde. V současné době už se věnuje hlavně investování. Jeho Pale Fire Capital vlastní podíl ve společnostech jako Aukro, Favi  anebo Saunia. Stál i za růstem ePojištení, kde měl 42 % podíl prostřednictvím společnosti NetBrokers Holding. Tu prodal minulý rok německé Bauer Media Group za 3 miliardy CZK. Také se tento rok dostal do Forbes jako jeden ze 100 nejbohatších Čechů s odhadovaným majetkem 1,5 miliardy CZK.

Ve filmu Czech Made Man jej reprezentuje postava J.T.

UptimeRobot

UptimeRobot je moje oblíbený služba na monitorování dostupnosti webů. Používám jí již řadu let. Také je důležitou součástí mého Ultimátní test webhostingů, kde rozhoduje o tom, kdo měl za daný měsíc výpadek a jak dlouhý. A nejsem sám komu se líbí. UptimeRobot používá aktivně 700 tisíc uživatelů.

Popravdě UptimeRobot nemá moc konkurence. Zdarma umožňuje testovat libovolný web, bez nutnosti ověření, každých 5 minut. Celkem můžete mít až 50 aktivních monitoringů. O výpadku se dozvíte pomocí emailu, lze také nastavit push notifikace přes aplikaci třetí strany. Líbí se mi i možnost zobrazovat všechny anebo vybrané monitoringy na speciální HTML stránce.

V placení variantě 4,5 USD/měsíc při roční fakturaci je v ceně 20 SMS, historie posledních 24 měsíců, kontrola SSL (certifikáty), možnost nastavit co je a co není výpadek. Další placené varianty se pak liší pouze podle počtu monitorovaných webů.

Konkurence

Mezi bezplatnými službami v podstatě konkurenci UptimeRobot nemá. 50 monitoringů s frekvencí testování každých 5 minut to jsou parametry, které jinde nenajdete. Přitom vám bohatě na sledování dostupnosti vašeho webu stačí. Jistě jsou tu i jiné služby jako třeba Pingdom. Ten toho umí více, například sledování ze 100+ lokalit, trasování, logování hlaviček atd. Jenomže zdarma je jen na 30 dní, pak si musíte zaplatit. Placené služby už jsou trochu jiná liga.

Tento rok se objevila celkem slušná konkurence od české společnosti Wedos Internet. Jejich nová služba se jmenuje WEDOS OnLine a je v tichém veřejném beta testu. Umožňuje monitorovat až 10 webů s frekvencí každou 1 minutu. Web je však nutné ověřit buď přidáním kódu anebo pokud máte WordPress tak přes plugin. Sleduje nejen dostupnost webu ale i odezvu. Mimo HTTP umí i ping, monitorovat DNS, SMTP, POP3, IMAP a FTP. Do budoucna toho má umět ještě více. Wedos jí používá hlavně pro své účely. Veřejně jí moc neprezentuje, což mi přijde jako velká škoda.

Závěr

No uvidíme co Ahyde s UptimeRobot udělá. Je to super služba, která je hodně rozšířená i u nás.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář