Doména Eko.com prodána za 1,5M USD

Doména Eko.com prodána za 1,5M USD

Tak tu máme další prodej .com domény za sedmimístnou dolarovou částku. Uniregistry zprostředkovali prodej domény Eko.com za 1,5M USD. Jedná se o třetí nejdražší prodanou doménu tohoto roku.

Doménou koupila startupová společnost Eko, která se zabývá tvorbou a online distribucí interaktivního videa. Podle Crunchbase od investorů celkem získala od roku 2010 celkem 36,5M USD od investorů. Mezi jejich nejznámější počin patří vytvoření interaktivního videa Boba Dylana Like A Rolling Stone pro Sony, kde můžete přepínat mezi kanály a na každém z nich je jiná show, ovšem aktéři zpívají píseň. Zajímavější (více interaktivní) však najdete přímo na jejich stránkách a nutno podotknout, že celý koncept má něco do sebe. V jednom bylo demonstrováno jak dokáže měřit vaší aktivitu při sledování v reálném čase. Popravdě naplno by se dal využít tento potenciál s technologiemi AR (augmented reality) anebo VR (virtual reality).

Doposud používali doménu HelloEko.com. Ke koupi Eko.com využili brokery z Uniregistry a Buy Domain Guide, LLC. Kdo byl prodejcem nevíme, protože jeho identitu chránila dlouhé roky whois proxy.

S cenou 1,5M se eko.com umístila prozatím na 3. místě prodaných domén za rok 2019. Vede voice.com s cenou 30M USD, za ní je California.com, která se prodala za 3M USD. Na čtvrté místo odsunula eko.com dvouznakovou rx.com za 1M USD.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář