Kolik .com domén se používá a jaký je na nich obsah?

Kolik .com domén se používá a jaký je na nich obsah?

V současné době je registrováno něco kolem 137M .com domén. Žádná další doména nesahá té .com ani po kotníky. Jak jsou ale využívané? Co se na nich nachází? Tuto otázku zkusil zodpovědět svým experimentem Christopher Forno. Výsledky pak zveřejnil na svém blogu.

Christophersi stáhl zónový DNS soubor a vytáhl z něj 100 tisíc validních domén. K doménám pak získával pomocí robotů následující data: whois záznam, DNS záznamy, HTTP/HTTPS odpověď serveru a screenshot domovské stránky.

Crawlovacího robota spustil z jednoho singapurského datacentra. Ten jel zhruba 48 hodin. Následně bylo nutno udělat ještě dodatečné crawlování pro domény, ke kterým se mu nepodařilo připojit přes HTTP/HTTPS.

2.188 domén pak ještě prošel ručně, kvůli obsahu.

Co se na .com doménách nachází?

Na 31 % domén se nachází běžný obsah. To odpovídá 43 milionům .com domén. Právě na nich je tedy přístupný a užitečný obsah.

23 % domén obsahuje pouze reklamu. Na 31 milionech doménách se nachází parkovací stránka s reklamou. Polovinu z toho jsou komernčí parkovací stránky GoDaddy.

Na 11 % milionu se nenachází webserver. To znamená že neodpovídají na volání běžného internetové prohlížeče (port 80 anebo 433). Zároveň v DNS nemají vedený MX záznam, takže nepřijímají e-maily. Na těchto doménách může být například FTP server anebo sloužit k jiným účelům.

9,2 % domén nemá žádný obsah. V přepočtu na 13 milionech .com doménách je informace, že obsah nebyl nalezen, například stavové kódy 404, informace o nainstalovaném websterveu  anebo že obsah se teprve připravuje.

7,1 % domén obsahuje informace že jsou na prodej. Může se jednat o speciální statickou stránku anebo informace z aukcí, kde jsou domény draženy. V přepočtu se jedná  o 7,9 milionů .com domén.

5,7 % vrací nějakou chybu. Jedná se o domény, které nesprávně odpověděly na HTTP požadavek. Do této kategorie však spadly i domény vrací 403 (přístup zamítnut).

4,8 % obsahuje parkovací stránku bez reklam. Jedná se tedy o domény nasměřované na hosting, ovšem bez obsahu.

3 % tedy přibližně 4 miliony obsahuje hazard.  Většinou se jedná o číselné domény anebo změť znaků, které obsahují čínské stránky s hazardem. Šablony jsou přitom velice podobné, s automaticky generovaným logem. Autor se domnívá, že se jedná o domény, jejichž název přináší štěstí. Takže věřící návštěvníci to pak zkusí.

2,6 % domén je využívána čistě pro e-maily a nenachází se na nich žádný jiný obsah. Mají MX DNS záznam.

1,1 % domén obsahuje přesměrování. Majitelé přes ně přesměrovávají návštěvnost na svou Facebook stránku anebo jiný web.

0,64 % domén má soukromý obsah. V přepočtu cca 900 tisíc domén má obsah zabezpečený heslem. Bez přihlášení nezjistíte co na nich je.

Jen 0,59 %, tedy pouhých 800 tisíc domén, obsahuje porno.

Závěr

Ještě jednu zajímavost ukázal průzkum. 33 % procházených domén je registrováno u GoDaddy, největšího registrátora na světě. Druhý s odstupem je až Tucow – 5,3 %. Další zajímavost je, že 1/3 domén registrovaných u Godaddy vrací parkovací stránku s reklamou. V přepočtu 10 % všech .com domén na světe vrací parkovací stránku GoDaddy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

Napsat komentář