Spekulant získal doménu nových Avengerů a chce jí vyměnit za lístky na premiéru :)

Vypadá to že marketingový tým Marvel těžce selhal a zapomněl si registrovat domény nových Avengers (Avengers: Endgame). Ty získala anonymní osoba vystupující na Twitter pod jménem Guy Inchair od 7.12.2018, kdy vyšel oficiální trailer. Údajně domény vymění za lístky na premiéru. Přiznám se že mi to trochu zavání virální kampaní ;)

Domény avengersendgame.com a avengersendgamemovie.com byly registrovány 27.4.2018 a je na nich whois proxy od GoDaddy. Obě momentálně směřují na japonskou znělku kresleného Spidermana z roku 1978. Guy Inchair je hodlá každý den přesměrovat na něco jiného.

Obě domény je ochotný vyměnit za lístky na filmovou premiéru v Las Angeles.

A pokud jeho požadavkům nebude vyhověno mohly by domény v dubnu směřovat na stránku s hračkami pro dospělé.

Spekulant anebo virální kampaň?

Že se spekulanti k doménám dostanou dříve než si je stihnout držitelé ochranných známek zaregistrovat je celkem běžné. Většinou sledují různé databáze patentů a právě ochranných známek. Tohle by mohl být i tento případ. Obchodní značka na Avengers: Endgame byla podána 12.4.2018.

Domény předchozích filmů Marvel mají také spekulanti. Třeba avengersinfinitywar.com anebo thorragnarok.com. Marvel má vše na svých stránkách a nevypadá to, že by se o další domény zajímal. Ostatně pokud by chtěl, tak je v UDRP získá velice rychle.

Naopak virální kampani nahrává profesionálně vedený profil na Twitter, který motivuje média aby o něm psali. Původně navíc byl Twitter nápadně provázaný s Deadpoolem, který má podobné vtípky rád.

Prozatím dokud neudělá majitel účtu chybu, tak na to asi nepřijdeme. Kdyby domény směřovaly na jeho web anebo obrázky, které tam dává nahrál někam kde zůstanou exif data, pomohlo by to.

Závěr

Tak co spekulant anebo virální kampaň? ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Spekulant získal doménu nových Avengerů a chce jí vyměnit za lístky na premiéru :)“

  1. Je-li to virální kampaň, tak by mě zajímalo jestli se to vůbec vyplatí?

    Ono připravit něco takového zabere spousty času, lidí a peněz. Nejsem si jistý jestli by se dosah takové kampaně vyplatil. Ale je to jen můj názor…

Komentáře nejsou povoleny.