Seznam v brzké době nasadí nový relevanční model

Seznam v brzké době nasadí nový relevanční model

Seznam oznámil na svém blogu brzké nasazení nového relevančního modelu. Ten má zlepšit kvalitu výsledky k dotazům, kterým rozumí. Na testovacím vzorku se kvalita výsledků zlepšila o 4,5 %.

Co to znamená? Pokud Seznam umí porozumět dotazu a má pro něj relevantní stránky ve svém indexu, tak bude k nim umět najíte lepší výsledky. Předpokládám že se bude jednat hlavně o velmi často hledané fráze anebo takové, které obsahují často se opakující klíčová slova (například encyklopedická).

Součástí nasazení nového relevančního modelu je i zvýšení počtu výsledků z jedné domény. Jak Seznam tak i Google omezují počet výsledků na 1 doménu, pokud je dostatek konkurence. Tohle má u Seznamu skončit. Jak je demonstrováno v ukázce zmije ve stávajícím Seznam.cz vs zmije v beta testu, mohli by z toho těžit autoritativní weby s kvalitním a dobře zpracovaným obsahem rozděleným na více stránek.

Závěr

Tohle hodnotím jako velmi dobrý krok. Pomůže to obsahovým webům. Otázkou je jestli to někdo nedokáže zneužít ke zaspamování stránky s výsledky vyhledávání. Ostatně právě z tohoto důvodu je omezený počet výsledků z jedné domény. Snahy o to jsou na denním pořádku prostřednictvím více domén v komerční sféře.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Seznam v brzké době nasadí nový relevanční model“

  1. Jj, vypadá to celkem dobře, ale přichází pozdě. Seznam už se prakticky přestává vyplácet sledovat, svou základnu už ztratil a teď je vaří z důchodců, kteří ho mají jakou svou HP a cokoli jiného jako HP je děsí. :-D

Komentáře nejsou povoleny.