U lokálních výsledků je důležitější vzdálenost než negativní recenze

Dnes se na Twitter objevil zajímavý příspěvek od @neologyc. Upozornil na podezřelý výskyt subjektů s negativním hodnocením na Google, které se však objevily na prvních místech v rámci lokálního vyhledávání. Přitom doposud se mělo za to, že právě kladné recenze jsou jedním z důležitých hodnotících faktorů.

Nešlo přitom o to, že by Google neměl z čeho vybírat. Autobazarů je v Praze dostatek. Jak v reakci trefně poznamenal @PavelUngr: “Takže blízkost je silnější signál.”

Celkem zásadní zjištění

Popravdě mě to celkem překvapilo, protože v tomto konkrétním případě se nejedná třeba o benzínku, kde vzdálenost může být důležitým hodnotícím kritériem (dochází benzín). Autobazar je “obchod” kde si jdete pořídit drahé “zboží”, které vám má spolehlivě sloužit dlouhé roky. Zvláště negativní recenze by měly být důležité. Přece na seznam top obchodů nedáte ty z nejhorším hodnocením jen protože jsou blízko.

Recenze jako důležitý hodnotící faktor přitom brali jako fakt všichni. Dokonce i v black hat SEO příručkách, kde se probírala teorie negativního SEO, jim byla věnována velká váha. Takže toto zjištění všechno celkem nabourává.

Závěr

Možná se jen Google snaží minimalizovat vliv škodolibých zákazníků, a tak bere v potaz váhu až recenzí až od určitého počtu. Jak je vidět na screenshotu, tak první místo má jen 1 hodnocení a třetí 8. Na druhou stranu to už bych radši viděl obchod 20 km dál, co má více hvězdiček a desítky hodnocení. Hmm … záhada?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „U lokálních výsledků je důležitější vzdálenost než negativní recenze“

  1. Taky to muze byt nejaky test. Aneb jedna vlastovka jaro nedela.

  2. Mne naopak překvapuje, že si někdo myslel, že google bere v potaz nějaké hodnocení. Asi ví, jak se kladná či záporná hodnocení na webech píší. Kupují… Mám poruchu v Karlíně, budu chtít servis někde v Karlíně, ne aby mi google (či seznam) nabídl servis v Berouně a nebo Českých Budějovicích či v Aši. Ve výsledcích jistě nebude jeden servis, takže každý, kdo není úplný blb, pohledá recenze. No a kdo je blb, tomu ani google stejně nepomůže. Že nemá smysl brát hodnocení jako nějaký zásadní signál dokazuje nedávný případ neexistující londýnské restaurace na Tripadvisoru…

Komentáře nejsou povoleny.