Google a filtrování lokálních výsledků

V září 2016 začal Google filtrovat lokální výsledky vyhledávání. Pokud poblíž působilo více podobných subjektů, tak nechal jen jeden. Toto filtrování sloužilo jako ochrana před zaspamováním indexu. Někdo si totiž na jedné adrese anebo poblíž mohl založit více kontaktů a zabrat více pozic v lokálním vyhledávání. Tento ochranný algoritmus dostal přezdívku Possum.

Jak se však ukázalo nebylo to ideální, protože pokud na jednom sídle působilo více společností anebo jednotlivců, kteří se věnovali stejné činnosti, tak byli postiženi. Na Search Engine Lands je uveden příklad dvou firem, které od sebe byly vzdáleny 100 metrů a Google jednu z nich odfiltroval jako duplicitní. Google proto 22. srpna nahradil Possum novým algoritmem, který je přezdíván Hawk.

Ten je zjednodušeně řečeno chytřejší. Dokáže lépe identifikovat duplicitní kontakty a filtrovat je. Takže pokud je přes ulici další kadeřnictví a mají náležitě vyplněny všechny údaje, tak se teď už budou objevovat obě. Důležitá je i nadále autorita. V tomto konkrétním případě ověření byznysu přes Google Moje firma. Asi nebudu daleko od pravdy, že pomohou i recenze od skutečných ověřených lidí.

I nadále je však třeba být obezřetný. Hawk je sice chytřejší, ale je třeba dbát na to, aby duplicitního toho bylo co možná nejméně. Tedy žádné sdílené internetové stránky, telefonní čísla atd.

Závěr

Na Search Engine Land upozorňují, že stále je hodně výsledků vyfiltrováno, zvláště pokud se nachází poblíž. Zvláště pokud využívají virtuální sídlo. Takže pozor na to.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup