GoDaddy definitivně ukončuje spolupráci s Uniregistry

Po nečekaném zdražení nTLD od Uniregistry pozastavil v březnu největší registrátor na světě GoDaddy registraci a transfér domén od této společnosti. Nutno podotknout, že některé domény zdražily o stovky dolarů. Postupně je však do nabídky vrátil i když značně omezeně. Jak se však tento měsíc ukázalo, tak hodlá spolupráci ukončit trvale.

GoDaddy zřejmě rozváže spolupráci s Uniregistry natrvalo. Zákazníkům, kteří u něj stále mají domény od Uniregistry, je v administraci ponechá, ale backend bude řešit prostřednictvím společnosti Hexonet’s 1API GMBH. Dále krom navýšení ceny už zákazníci nebudou moct využívat službu whois proxy.

GoDaddy rozvázání spolupráce s Uniregistry dlouho zvažoval. Navýšení ceny domén prý u jejich zákazníků způsobilo frustraci a hlavně nejistotu. Není se čemu divit, když doména kterou jste si pořídili pro svůj web za 20 USD najednou má stát na prodloužení 300 USD. Značce to rozhodně neprospělo.

Jednání Uniregistry pořádně otřáslo důvěrou v nTLD. Pokud zdražit může Uniregistry, tak kdokoliv. Ostatní registry na to rychle reagovali a zavázali se že jen tak nezdraží.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „GoDaddy definitivně ukončuje spolupráci s Uniregistry“

  1. Akorat ze ono to prodlouzeni nestoji 300 USD …. zdrazeni se tyka jen nove registrovanych domen po tom zdrazeni.

Komentáře nejsou povoleny.