Tak ukotvené reklamy vzdávám

Tak ukotvené reklamy vzdávám

Koncem července jsem psal článek o zklamání z ukotvených reklam AdSense, které jsou určeny pouze pro mobilní zařízení. Na 8.195 zobrazení bylo jen 5 prokliků. Chtěl jsem počkat než budu mít větší vzorek, aby se mi to potvrdilo. Ale 27K impresích to vzdávám.

Reklamy jsem měl nasazené na pokestop.cz, kde většina návštěvnosti jde z mobilních telefonů. S přihlédnutím k jejich otravnosti (scrollující banner) jsem věřil, že by mohl tento druh reklamy stačit. Prostě tam dát jednu reklamu a dál to neřešit. Vzhledem k tomu jak se o reklamách na mobil stále mluví a i sám AdSense vám tento druh reklamy nabízí, tak jsme optimisticky věřil v CPM alespoň 5 CZK.

Realita je taková, že na 27.248 impresí připadlo 8 prokliků za celkem 24,20 CZK. Takže CPM cca 0,89 CZK.

 • Pesonalizovaná reklama – 7.867 impresí, 2 prokliky za 12,48 CZK, CPM 1,59 CZK
 • Kontextová – 19.293 impresí, 6 prokliků za 11,72 CZK, CPM 0,61 CZK
 • Neznámé – 88

Typy nabídek:

 • Nabídky CPC – 22.227 – 8 prokliků, CPM 0,81 CZK
 • CPM viditelného zobrazení – 0 prokliků, CPM 1,26 CZK

Pro srovnání standardní responzivní reklama pod článkem má RPM 3,94 CZK na mobilních zařízeních. Efektivita takovéto reklamy je 4,4x větší. Navíc otravnost o dost nižší.

Závěr

Nemyslím si, že by obsah stránky nebyl pro inzerenty na mobilních zařízeních nějak nezajímavý. Jsou to hráči mobilní hry. Kde jinde inzerovat svou vlastní mobilní hru?

Rád bych teď zkusil affiliate právě na mobilní hry. Bohužel se v tom vůbec neorientuji. V Česku jsem nic nenašel. Teď tam je na zkoušku banner od espoluprace na hru s tématikou Sword Art Online. To ale není to co hledám. Chtěl bych affil systém, který nabízí skutečné mobilní hry. Přemýšlím o Cheetah Ad Platform (bývalý MobPartner). Ideální by bylo ale něco u nás :/


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Tak ukotvené reklamy vzdávám“

 1. Osobně jsem poké stránky vzdal, RPM 4,27 Kč. Jde hlavně o nižší míru prokliku, než samotné reklamy. Prostě tahle skupina uživatelů nemá potenciál výdělku (abdlock nebo ignorace), alespoň ne v tomto tématu. Nevyplatí se mi do toho imvestovat čas a pak si sahat na desítky korun týdně. :)

  • Zkoušel jsi i něco jiného než PPC? Mě se cílovka nezdá špatná. Všichni mladší (studenti) nečtou a místo toho preferují YouTubery, takže jsou tam starší hráči :)
   Jen netuším co tam dát. Chtěl jsem PoGo+ ale Alza má šílenej affil.

   • nn, na nějaké velké testování to má malou návštěvnost, takže se s tím nehraju. Je tam jen Adsense. :)

 2. Ukotvenou reklamu jsem na svém webu také vzdal… Každopádně se budu těšit na článek o affilu pro mobilní hry jestli nějaký bude publikován.

Komentáře nejsou povoleny.