Hlídejte si AdSense na mobilech, občas jsou tam velmi nechutné věci

Své weby na mobilním telefonu nesleduji. Jedinou výjimkou je pokestop.cz, kde přes 65 % návštěvnosti je z mobilních zařízení, takže je nutné aby vše fungovalo jak má. Hlavně jsem řešil rozbitý deseign kvůli nevhodné reklamě. Mimochodem různé online nástroje vám sice ukážou, že všechno je v pořádku, ale nemusí. Ty nástroje pouze změní velikost okna, tedy simulují rozlišení mobilního prohlížeče, samotný mobilní prohlížeč už ale ne.

Nakonec jsem skončil u AdSense, kde responzivní jednotka odvádí opravdu skvělou práci. Nestalo se mi, že by cokoliv bylo rozbité a to Google testoval různé rozměry na výšku, obrázky atd. Bohužel po pár dnech jsem si všiml jedné nevhodné reklamy na nějaké medikamenty. Myslel jsem si, že to je jen jeden případ, který se nebude opakovat. Prostě že jí odstraní podobně jako dalších 1,7 miliard minulý rok. Ovšem nestalo se. Když jsem jí tam viděl za nějaký čas znovu, tak řešením bylo buď na reklamu kliknout, zjistit co je to za web a dát si ho na blacklist, anebo prostě nahodit jinou reklamu.

Přiznám se, že jsem zvolil tu méně vhodnou variantu a z webu AdSense odstranil. Měl jsem pocit, že potřebuji rychlé řešení a ne čekat až zafunguje black list.

V každém případě vám doporučuji projet si váš web na mobilním telefonu, žádném emulátoru ale na tom skutečném. Koukněte na reklamy a zjistěte co se vám tam vlastně zobrazuje. Možná budete překvapeni.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „Hlídejte si AdSense na mobilech, občas jsou tam velmi nechutné věci“

 1. těch reklam má teď Google hrozně moc. To jsou samé zlepšováky na kolena, do auta, na výuku jazyků – jeden lepší podvod než druhý. Nedá se to stíhat. Dřív jsem se zaměřil na klikání na výhru iPhone atd.

  Teď jsem už rezignoval. Prostě uživatelé musí používat rozum!

 2. Vzhledem k tomu, že adsense už dávno není jen kontext ale remarketing apod tak je to hlídání si svých webů prakticky nemožné. Bohužel je tu jen volba mít či nemít adsense a jelikož adsense dnes už vychází často lépe či stejně jako dohodnutá display reklama tak je volba jasná. Tak dobře vychází především diky cílení.

 3. A existuje dnes už nějaká alternativa k Adsense?
  Vše co sem zkusil vždy vydělávalo tak o 50% méně, přinejlepším, ale to je tak 2-3 roky zpět.

  • Pokud máš tématický web, tak vhodný affiliate alespoň mě vychází lépe. Samozřejmě pravidelným obměňováním bannerů/produktů strávíš dost času, zvláště pokud máš stálou návštěvnost. Je třeba jim pořád něco nového nabízet. Pokud vhodný affil ale není tak leda prodávat plochy. Náhrada za AdSense stále není.

 4. Tohle bych řešil přes vypnutí konkrétního téma reklam na úrovni webu (Adsense -> Povolení a blokování reklam -> pokestop.cz -> Obecné kategorie -> nejspíš Zdraví nebo ještě konkrétněji po rozkliknutí). To je asi nejrychlejší řešení.

  Osobně to moc neřeším, ale pokud máš web pro mladší návštěvníky, tak to dává smysl, je tohohle ušetřit.

  Jinak AdSense/affiliate – Mě vychází nejlépe kombinace obojího (pokud je affil dostupný). Četl jsem spoustu článků, jak může AdSense “užírat” na konverzích affilu, což teoreticky dává smysl, ale v praxi to tak vůbec není. Samozřejmě by si to každej měl nejdřív otestovat.

 5. Vlastné weby priamo na mobiloch si treba určite pozrieť pretože presne ako sa píše v článku simulátory ukazuju že je všetko oka ale potom človek príde fakt na web cez mobil a nie len že sa zobrazuje nevhodná reklama, ale web fakt je prakticky nepoužitelmný kvôli rôznym dôvodom aj ked by mal byť responzivný apod. najmä staršie mobily niektore responzívne dizajny moc nezvládajú.

 6. Když si na wordpress nahraješ oficialní plugin adsense, tak ti to bude zobrazovat přímo URL u kazdé reklamy a jednoduše to dáš za par vterin do blacklistu

Komentáře nejsou povoleny.