Co dělat když někdo používá váš AdSense kód

Google vydal krátkou příručku, co dělat, když se náhodou anebo úmyslně dostane kód vaší AdSense reklamy kam nemá. Tato situace se vám dříve anebo později stane. Na Internetu je zcela běžné, že existují roboti kopírující zcela automaticky obsah, z kterého pak tvoří vlastní “unikátní” články.

Nejčastěji se toto přihodí, pokud vkládáte reklamy přímo do samotného článku a toto vše pak distribuujete prostřednictvím RSS. Celý obsah RSS je pak stažen robotem a rychle zveřejněn. Většinou se nijak nekontroluje. Pokud byste do kódu dali například kus javascriptu, tak si toho “zloděj” ani nevšimne.

No problém je v tom, že tyto weby s “vykradeným” obsahem porušují pravidla služby Google AdSense. Většinou za toto nedostanete hned ban, ale přijde vám upozornění emailem ať toho necháte nebo jej dostanete.

V podstatě jediným řešením jak se bránit, když už k zneužití vašeho AdSense kódu došlo, je zapnout funkce Ověřená webová stránka.

 • Klikněte ve svém účtu AdSense na Nastavení
 • Vyberte Moje weby – Souhrn

V Seznamu ověřených webů by měli být všechny weby, na kterých už máte svůj AdSense kód. U každého je zapnutá funkce Ověřená webová stránka. Pokud tam všechny nemáte přidejte další

 • Klikněte na + v modrém kolečku v pravém straně.
 • Zapněte si u něj Ověřená webová stránka a proveďte autorizaci.

Jakmile už máte v seznamu všechny weby, kde chcete mít reklamu je načase spustit reklamu pouze na ověřených stránkách.

 • Klikněte na tři tečky na pravé straně nad seznamem stránek ověřených webů.
 • Zapněte Pouze moje ověřené weby mohou používat můj kód reklamy.

Samozřejmě jakýkoliv web, který vám nepatří odškrtnete. Tím se na nich reklama nepřestane zobrazovat, ale už více za ní nebude zodpovědní. Bohužel jí ještě stále uvidíte ve svých přehledech a statistikách. Inzerent však za případné imprese a prokliky nic nezaplatí. Co je ale důležité už si můžete oddechnout, protože vám nehrozí postih za porušování podmínek.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Co dělat když někdo používá váš AdSense kód“

 1. Google se však nepoučil, to co pred lety s velkou slávou přidal do Adsense, tj tyto ověřené weby ve svém Admob pro mobilní Android aplikace nemá. U android aplikaci je kopírování ještě častejší, zloděj stáhne appku, dekompiluje, přebalí s vlastním package name (nebo i nemusí), přidá mallware , vydá a uploadne na google play či jinam. Ponechá admob kód (protože who cares), když ja jako poškozený ohlásím to že mě byla zkopirována aplikace jsem odkázán na DMCA, které mimo jiné předá zlodejí informace o tom kdo ho ohlásil a navíc mohu být za nahlásení DMCA souzen , v USA.

  Ve výsledku tedy po pár týdnech aplikace z google play zmizí, protože obsahovala mallware (indicie velkého množství požadovaných práv na čež človek podporu googlu taktež upozorní ale je jim to fuk) a souběžně s tím dostane od google admob hezký email, že jeho aplikace porušila pravidla a bylo jí admob vypnuto, ale “účet zustáva aktivní”

  Celé nahlašování DMCA je tedy pro kohokoli značne rizikové ať už proto že zlodej si může za pár peněz zaplatit par stovek jednohvezdičkových hodnocení jako pomstu či to že můžete přijit o par set tisíc USD protože se soudu v USA nebudete ani účastnit a protistrana si tam nakráčí.

  Toto je reálná zkušenost, tedy mimo posledního odstavce.

  A toto se děje i přesto, že každá android aplikace musí být podepsána šifrou, takže by stačilo kdyby admob pro každý admob kód požadoval hash klíče, použitého pro danou aplikaci.

 2. Díky za tip! Nevíš jestli něco podobnýho existuje i pro Sklik?

  • Ad Sklik: pokud se nepletu, tak ten nezobrazí reklamu než na povolené doméně, tj kontrola tam je. Stejně tak se nezobrazí kód z povolené domény 404m.com na doméně m404.com.

Komentáře nejsou povoleny.