Jak se prodávají odkazy po zrušení GPR

Jak se prodávají odkazy po zrušení GPR

Delší dobu už jsem se nekoukal jak se prodávají odkazy v podsvětí a kam směřují PBN po zrušení GPR. Po celkem očekávaném konci GPR se pozornost rychle přesunula na alternativní ranky jako třeba MoZ DA/PA. Což ovšem nemělo ten správný šmrnc. Přeci jen kolem GPR vzniklo tolik mýtů i díky Google, že se prodával doslova sám.

PBN se specializují

Provozovatelé velkých PBN vědí, že ne každý web v jejich síti je na tom stejně. Nějaký blog se hezky rozjel, jindy to byl propadák. Už nezáleží na rancích, zkouší tak nové metody, které by mohly zaujmout větší množství potenciálních klientů.

Ranky jsou pořád in

Samozřejmě že je stále, zvláště z řad SEO odborníků, poptávka po zpětných odkazech ze stránek, co mají hezké ranky. Pokud potřebujete pro klienta udělat linkbuilding, tak tvůrci PBN vždy mají nějaké ty hezké kousky, kam se odkaz vyplatí dát. Dnes už najdete v nabídkách i blogy staré 10 let s pěkným odkazovým profilem. Tak proč toho nevyužít a nenechat si tam publikovat hezký článek? No každý SEO odborník si to už zdůvodňuje po svém, ale faktem je, že odkaz je prostě odkaz.

Velmi kvalitní obsah

Jsou témata, kde se dá poměrně levně budovat velmi kvalitní obsah (HQC). Většinou jsou to detailní návody, které mají 2 – 3 tisíce slov. Odkazy na takovýto blog se dají dobře protlačit všude, včetně wikipedie. Proudí nim hodně a hlavně kvalitní linkjuice. Samozřejmě cpát tam reklamní články nikdo moc nechce, ale když zrovna prodáváte určité zboží není problém si zakoupit už v hotovém článku odkaz na váš eshop. Prostě autor přidá „na žádost četných komentářů“ pár odkazů, kde se dají suroviny/materiál koupit. Do ceny se často promítne i návštěvnost.

Technicky se článek buď poupraví anebo se přidá na konec speciální odstavec, kde se dají suroviny/materiál zakoupit. V některých případech se prodává i reklama v komentářích. Většinou je na to i systém komentářů připravený. Najdete tam hodnocení komentářů a X nejlepších je nahoře. Samozřejmě ten placený má hodnocení nadmíru dobré ;)

Autoritativní zdroje

Tohle pro mě byla trochu novinka. Existují PBN, které se tváří jako ne moc často aktualizované magazíny (2x – 3x do týdne). Většinou se moc netlačí na kvalitu a velikost článků, ale podchycení tématu, automatická propagace přes sociální sítě a sbírání přirozených zpětných odkazů. Následně pak distribuují linkjuice dále. Stále jsou to však weby, které mají na internetu nějakou váhu. No a někoho napadlo, že by mohl na nich prodávat odkazy na autoritativní zdroje z kterých čerpal podklad pro články.

Prostě odkazujete na zdroj, využijete texty inzerenta jako citace apod. Není to nic složitého. Může to fungovat? Odkaz získáte určitě. Ovšem setkal jsem se s názorem, že tohle je způsob jak obejít případnou penalizaci za přílišný nárůst odkazů v krátké době. Když o vás všude začnou pást, tak by za to měla být spíše odměna ne penalizace? Nevím, nevím … ale je pravda, že Google pozná rozdíl mezi blogem, diskuzním fórem a eshopem. Na odkazy z textů magazínů by se mohl dívat pozitivněji.

Závěr

Je toho víc, ale vesměs se jedná o jedno a to samé jen zabalené pro různé skupiny lidí. Kupte si PR kampaň, reklamní článek, doporučení redakce atd. Někdo kdo nedělá SEO nemá šanci poznat, že dělá něco co by se vyhledávačům mohlo nelíbit.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Jak se prodávají odkazy po zrušení GPR“

  1. Můžeš do komentářů postnout odkaz na PBN které prodávají takto odkazy viz text na konci? Jinak ja jsem jednu dobu řešil problém z opačné strany. Ještě před pár lety jsem měl větší množství magazínů a webů kde šlo prodávat odkazy, ale stále jsem bojoval s jejich správou. Zkoušel jsem to řešit ručně, pomocí nascriptovaného excelu (hlídal mi termíny odkazů a další věci) a nakonec jsem se dopracoval k zakoupení komerčního scriptu. Ten už si vše sice řídit uměl sám, ale jedna bolest zůstávala. A to platby, uměl pouze PayPal. Což mraky lidí nemělo a koneckonců ani dnes nemá. Prostě podobná bolest jako nutnost dnes mít účet u copywriting.cz pro podčlánkovou reklamu. Škoda že někdo nepořeší toto :-) Pro mě sice dnes už neaktuální, ale věřím tomu že udělat někdo funkční plugin do WP s napojením třeba na GoPay, udělá terno a klidně ho může dát jako placený :-)

Komentáře nejsou povoleny.