Za falešné anebo zavádějící články můžete dostat ban na AdSense

Nedávné prezidentské volby v USA proběhly v trochu více ostřejším duchu. Vypjatá atmosféra byla ideální pro šíření falešných a zavádějících zpráv. Samozřejmě díky možnostem, které nabízí sociální sítě se takovéto zprávy rychle šířily mezi příznivci/odpůrci jednotkových kandidátů. Pomineme li “dopad” na svět, tak si vlastně díky nim prostě někdo něco málo vydělal. Jenomže Google a Facebook jako hlavní nosiče online informací, teď čelí kritice, jak mohli dovolit šíření nepravdivých informací.

Za falešnou či zavádějící informaci ban Google AdSense

Jedním z dopad je zpřísnění pravidel Google AdSense ohledně umísťování reklamních jednotek na stránky se zavádějícím textem. To samozřejmě vyvolala spoustu otázek, nutno podotknout, že mnoho z nich je spíše posměšných.

Například kam vlastně zařadit neověřené zprávy. Například si založím blog o tom jak jsem začal běhat a postupně hubnu. Každý den něco napíšu, přidám tabulku s jídlem a počtem kalorií, fotku na váhu a něco z fotobanky. V podstatě se jedná o kompletní lež. Přitom na tomto obchodním modelu vydělává spousta lidí i díky AdSense.

A co třeba blog zaměřený na satiru? Předěláme Osudy dobrého vojáka Švejka na Blog dobrého pokladního Švejka ze supermarketu. Můžeme psát jeden příběh za druhým, navážet se do stereotypů, byrokracie a politiky. Zasmějeme se na účet sama sebe, ale nebude to skutečnost, ale smyšlená realita.

Nevím koho vlastně chce Googel chránit. BFU kteří čtou bulvár a věří všemu co tam je? Ti už jsou ztraceni. Promyšlené zavádějící zprávy jsou psány velice důkladně, tak aby si je nedokázal BFU ověřit a pokud jim uvěří už svůj postoj nezmění protože bude za blbce.

Platí to i Facebook

Pokud je vaše reklamní strategie postavená na zavádějících reklamách, které si třeba dělají srandu z aktuálního dění, tak se mějte na pozoru. Vaše reklama může být zrušena v rámci “vyššího dobra”.

Závěr

Falešní a zavádějící zprávy nejsou nic nového. Jedná se o formu propagandy, která stále více proniká i na úroveň komerce. S dostatečným mediálním potenciálem můžete v podstatě na okamžik ovládnout dějiny. Představte si, že by někdo zítra vydal v 90 % novinách (tištěných i online) nějakou zprávu či příběh a pak by jej po celý týden přiživoval dalšími argumenty.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Za falešné anebo zavádějící články můžete dostat ban na AdSense“

  1. Vlády a skutečně vládnoucí nesnášejí konkurenci. Je to od nepaměti, ať se jedná o daně na pivo, alkohol, benzín nebo sůl, tak teď je na řade “zatrhnout tipec” přes zákaz reklamy na “nevhodných” stránkách. Stejný pokus už běží na Slovensku http://konspiratori.sk

Komentáře nejsou povoleny.