3000 Kč jen za 500 000 impresí

Pokud vám dochází trpělivost s monetizací vašeho webu a brali byste už cokoliv, tak pro vás mám jeden tip. Společnost Etarget nabízí 3K CZK z 500K impresí.

Před pár dny mi dorazila emailová nabídka od společnosti Etarget. V ní nabízí 3K CZK za 500K impresí reklamní plochy 300×250, 728×90 anebo větší.

Vážený kliente, Získejte zaručený zisk 3000 Kč jen za 500 000 impresí. Není nutné udělat nic jiného, jen vložit na svou plochu kód 300x250, 728x90 nebo větší. Následně pošlete ID plochy na schválení do Etargetu. Podmínky spolupráce s Etargetem:   spolupráce může vzniknout s fyzickou i právnickou osobou   Vložení reklamního kódu Etarget nevylučuje spolupráci i s jinými poskytovateli online reklamy, jako např. Google AdSense. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.
Vážený kliente,
Získejte zaručený zisk 3000 Kč jen za 500 000 impresí.
Není nutné udělat nic jiného, jen vložit na svou plochu kód 300×250, 728×90 nebo větší. Následně pošlete ID plochy na schválení do Etargetu.
Podmínky spolupráce s Etargetem:
spolupráce může vzniknout s fyzickou i právnickou osobou
Vložení reklamního kódu Etarget nevylučuje spolupráci i s jinými poskytovateli online reklamy, jako např. Google AdSense.
V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

Etarget

Společnost Etarget byla kdysi zajímavým alternativním PPC systémem. Pro mnohé to byla volba číslo čtyři v Česku, ale našli se i webmasteři, kteří na něj nedali dopustit. Obecně nejlepší byl vždy AdSense po něm Sklik, AdFox a nakonec Etarget.

AdFox skončil a začal přeprodávat reklamu Google. Už si nejsem jistý, ale tuším patřil pod vyhledávač Centrum. V některých tématických reklamách jako třeba zboží pro fotografy dokázal v ceně za klik překonat i AdSense. Byly to kliky za vyšší desítky korun, což tehdy u nás bylo něco neuvěřitelného.

Etarget byl typický old school PPC systém. Platilo se za klik a nic jako cílená reklama podle obsahu stránky tam neexistovalo :) Ovlivnit jste to mohli jen vybráním vhodné kategorie. Později spustili i cílení podle obsahu, bylo však nutné si napsat na podporu.

Další výhodou Etargetu bylo, že tolik netkvěl na kvalitě stránek. Vlastně toho toleroval celkem hodně. Naproti tomu na AdSense dostalo ban spousta lidí a ani netušili za co. Všichni tak končili buď u Etarget anebo AdFox. Sklik se otevřel pro webmastery až později.

No byly to těžké časy. Kliky za 1 CZK s mizernou cenou, affil v plenkách a další možnosti monetizace teprve vznikali :)

Vyplatí se to?

Ale konec nostalgie z dávných dob. Nabídka 3K CZK za 500K impresí vychází na 6 CZK za tisíc zobrazení. Je to hodně anebo málo? Asi si všichni myslíte že málo, co? :)

Popravdě záleží na dvou věcech: kolik impresí dokážete získat z jednoho návštěvníka a jak těžké je získat reklamu. Blogy, magazíny, znalostní báze mají často pod 2 imprese na návštěvníka. Takže i počet prokliků na 1000 impresí je o dost větší. Těm se vyplatí spíše PPC model. Naopak weby s vtipným obrázky, diskuzní fóra, katalogy mohou mít i desítky impresí na návštěvníka. Zde už je model PPI (pay per impression) zajímavější.

Dále hraje roli obsah. PPC systémy se drží dál od obsahu pro dospělé a všemu co připomíná warez. Pro ty se reklama shání hůře. Dokonce i affiliate často od těchto webů dává ruce pryč. Přitom právě u nich je většinou impresí dostatek.

Závěr

Pro mě osobně by bylo důležité jaká reklama se vlastně bude zobrazovat. Poslední dobou se tlačí stále více a více nesmyslné generované reklamy na imaginární přípravky proti všemu. Tohle bych na žádném webu mít nechtěl.

Tak co myslíte? Vyplatilo by se 3K CZK za 500K impresí?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů u „3000 Kč jen za 500 000 impresí“

 1. Taky jsem tento email dostal a vyhodnotil to jako bezpředmětné. Nevyměním nejlepší plochy za něco neurčitého, navíc ani ne moc výhodnějšího. Před lety bych zvažoval nasadit to na walls stránku pro windows, ale po změně hostingu jsem stránku zrušil pro převelikou opatrnost hostingu.

 2. Obsahovým webům, kde poměr stránky/návštěvník je nízký, se takováto reklama absolutně nevyplatí. Také jsem tento mail smázl jako bezpředmětný.

 3. Jaky je za tento typ banneru podle vas vhodny CPT? Já prodávám na jednom webu (není to žádný odpad) za 20Kč , trošku si říkám že by to mohlo být více.

 4. já etarget mám a CPT se pohybuje kolem 1-3kč/1000 takže pokud by mi to dokázali garantovat, tak bych do toho klidně šel

 5. To je právě to, kdyby se skutečně jednalo o 6kč šlo by o fajn nabídku, ale jak píše Standa už vidím, jak cena sleze na 1000 kč za milion zobrazení :) .-((

  • no a druhá věc je skladba těch reklam, fakt si nemíním dávat na web plochy propagující furt dokola zvetšování koz a zmenšování pneumatik

 6. no, pokud někdo provozuje více webů s vyšší návštěvností, tak dobře ví, že s monetizací některých ploch to není sranda. Schválně jsem si vytáhnul z adsense všechny konkrétní plochy odpovídající poptávce, které měly RPM menší než 5,5 Kč a spočítal si jejich příjmy a jejich počet zobrazení. Bral jsem to od začátku července do půlky listopadu, abych vzal slabší i silnější sezónu a omezil nějaké výkyvy. Tyto plochy vygenerovaly cca 8,6 milionu impresí a vydělaly cca 32 tisíc Kč. Pokud bych to vzal do extrému a využil všechny imprese pro eTarget, tak bych z toho měl 51600 Kč, tedy vydělal bych dalších téměř 20 tisíc Kč navíc. (za 4,5 měsíce, tedy 4444 Kč měsíčně, tedy 53333 Kč za rok). Ne že bych zrovna trpěl nouzí, ale zas tak málo mi to rozhodně nepřijde, abych nad touto nabídkou nepřemýšlel…

 7. Ja by som to videl tak že nech sa to zahrabé niekde do pätičky kde to cca nikto nevidí a nech sa zobrazuje :D

 8. Nabídka se mi líbila, tak jsem to zkusil a byly tam zcela irelevantní reklamy na zvětšení penisu. Tak jsem dal nezobrazovat erotický obsah, ale reklama na zvětšení penisu zůstala. Takové prasárničky na svoje weby opravdu dávat nemůžu.

  Takže průser u etargetu vidím v té nulové relevanci + malý počet inzerentů.

  • Díky, no tak to je asi bezpředmětné podobné svinstvo, za to už by musela být násobně větší odměna.

Komentáře nejsou povoleny.