Přes 3,5 tisíce registrovaných trump domén za 2 dny

Prezidentské volby v USA proběhly 8.11.2016. Jako vítěz z nich vyšel Donald Trump. Během následujících dnů bylo registrováno téměř 3200 .com a 330 .net domén, které obsahovaly klíčové slovo Trump. Takto velký počet překvapil i domainery. Možná proto že tentokrát se nejedná o žádné spekulace, ale vyrůstají na nich skutečné weby.

Velká část Američanů i díky vyhrocené volební kampani je značně frustrována. Rozhodli se tak svůj hněv vyjádřit online. Na doménách se tak vesměs nachází, dejme tomu značně kontroverzní obsah. Ale budiž, internet je ostatně o svobodě vyjadřování a vrcholový politik musí počítat s tím, že se stane součástí internetových mémů, narážek a vtípků. Ostatně i u nás najdeme weby jako praskniandreje.cz.

Trump má však jeden trumf v rukávu. Je totiž registrovanou obchodní značkou. Své jméno propůjčil různým produktům. Jeho právníci už svedli přes 100 UDRP soubojů. Odpůrci nového prezidenta by tak mohli klidně čelit i pokutě 100K USD + náklady na právníky za porušení jeho obchodní značky. No možná nás čekají ještě zajímavé souboje TM vs svoboda slova.

Hodnota hate domén

Hate (nenávistné) weby, jsou velice zajímavé z pohledu SEO. Často vznikají zcela spontánně jako forma protestu. Pokud jsou dostatečně kontroverzní anebo originální, tak se často stávají vitálními. Spropagují je sociální sítě a dostanou se i do masmédií. Během pár dnů mohou nabrat více linkjuice než roky zavedené weby.

Asi nemusím říkat, že takováto doména je hodně zajímavá pro různé SEO experimenty. Samozřejmě se dají i využít i pro komerční projekty, třeba  affiliate stránky, katalogy atd. Vtip je v tom, že se k nim skoro nedá dostat. Mají velmi dobré ranky a tak neujdou pozornosti lidem s roboty. Nechají si je odchytit a máte smůlu. I když popravdě většinou dávno zapomenete, že nějaká taková doména vůbec existuje :)

Takže pokud máte hate domény zájem tak postupujte následovně:

  • Jakmile na ní narazíte, tak si jí vždy poznamenejte a nastavte si upozornění před její expirací.
  • Pokud o ní fakt stojíte a uvidíte, že jí majitel neprodloužil, tak mu napište jestli by vám jí nepřenechal, popřípadě prodal. Ideální je nabídnout flašku :)
  • Než si jí pořídíte, koukněte jestli nemá penalizace. Google hate domény umí vyřadit z indexu na základě žádosti. Nejedná se o penalizaci, ale o žádost o vyřazení.
  • Vždy si tyto domény dejte odchytit.

Závěr

Já pár domén, které už by se mezi hate domény zařadit dali, mám. Ze zvědavosti na nich mám i doménový koš, takže mi tam padá vždy pošta. Chodí tam všechno možné včetně sprostých věcí, žádosti o spolupráci, vydírání atd. Připravte se tedy na to, že jakmile se vaše osobní údaje objeví ve whois tak se dočkáte i nepříjemného telefonátu. BFU z whois nepochopí, že doména změnila majitele.

A co vy? Máte zkušenosti s hate doménami?

Share Button
(0)(0)

Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře

Komentáře jsou vypnuté.