Vyhledávač Emoji domén od GoDaddy

Asi nejsem sám, kdo považuje emoji domény za celkem velký úlet. Na druhou stranu se mi ta myšlenka celkem líbí. A očividně v tom nejsem sám, najít dneska volnou emoji doménu už není vůbec tak snadné. Největší registrátor na světě GoDaddy se dokonce rozhodl vytvořil vyhledávač volných emoji domén.

Co je to emoji

Slovo emoji pochází z japonštiny a znamená to obrázek. Na první pohled bychom je mohli označit za smajlíky 2.0, ale to bychom udělali chybu. Jejich účel je totiž ulehčit komunikaci. Jsou výsledkem rozsáhlých vědecký experimentů ze kterých vzešly. Od roku 2010 jsou pravidelně zařazovány do Unicode.

Zní to divně? Emoji jsou úplně jiný svět a většina lidí netuší, co ve skutečnosti vlastně znamenají a jak je mají používat. Co teprve, když si nějaký výrobce rozhodne přizpůsobit emoji k obrazu svému a nerespektuje emoji standardy? U pravidelných uživatelů to může způsobit doslova emochaos.

Emoji jde nacpat i do domény

Emoji jde za jistých okolností použít i v názvu domény, protože se jedná o znak Unicode. Ovšem moc se to ICANN nelíbí a tak to u gTLD a nTLD omezuje. Je tu však jedna výjimka a tou je doména .ws, kteří jsou na to naopak hrdí.

Takže můžete mít doménu s emoji.ws. Kdysi si toho všimla Coca-cola a na emoji doménách dokonce rozjela reklamní kampaň.

Vyhledávač emoji domén od GoDaddy

GoDaddy na adrese ❤❤❤.ws  spustil vyhledávač volných emoji domén. Poměrně snadno si můžete ověřit zdali je daná emoji doména volná. Ono totiž najít formulář, který to zvládne bez přepisu do punycode není zrovna jednoduché :)

Tedy je to spíše počin jednoho ze zaměstnanců GoDaddy, který jej vytvořil jako součást hackaton.

Proč?

Je sice rok 2016, ale tohle je stále úlet. Anebo ne?

  • Emoji domény mají smysl jen na mobilních telefonech. Na počítači to jednoduše nezadáte.
  • Údajně až 60 % komunikace po internetu jde přes mobilní zařízení.
  • Emoji se běžně používají v komunikaci mezi mladými lidmi.

Napadlo mě si to vyzkoušet prakticky. Otevřel jsem na mobilu chrome a do adresního řádku zkusil zadat takovouto doménu. Bohužel emoji klávesnice při zadávání adresy nebyla funkční. Pouze šli některé ASCII znaky. Navíc tlačítko s TLD umí defaultně .com a po podržení pár dalších, kde ale .ws chybí.

Na druhou stranu pokud by byla k dispozici emoji klávesnice a po zadání prvního emoji, by se tlačítko s TLD automaticky změnilo na .ws, tak bych dokázal vyťukat název domény celkem rychle. Berme v potaz, že by se jednalo o 2 – 3 emoji znaky. Třeba 😄🎳.ws by mohl být bowling bar. Na emoji klávesnici to dáte na 3 kliky. Vyťukat bowlingbar.tld je o dost těžší. Ono to fakt může mít něco do sebe :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Vyhledávač Emoji domén od GoDaddy“

  1. Mám obavu, že bowlingbar.tld napíšu rychleji, než najdu ty správné emoji. :D btw, nezapomeň na různé barvy pleti emoji, bowling bar pro černý :D

Komentáře nejsou povoleny.