Inspirace, relaxace a práce

Nedávno jsem se účasnil zajímavé diskuze na téma “hodinovka” anebo zdali se vyplatí účtovat si za hodinu práce, popřípadě kolik. Osobně mám radši pevnou fixní částku za odvedenou práci. Je to pro mě méně stresují, ale chápu že v některých případech je prostě hodinovka pro všechny zúčastněné výhodnější.

Diskuze však, i díky veselejší náladě, pokročila a začalo se probírat za jakých okolností může být hodinovka nákladnější. Prostě proč si někdy účtovat více a někdy méně. Osobně jsem o tom nikdy takto nepřemýšlel. Jednotlivé hodiny jsem bral jako sobě si rovné. Pokud do toho nezapočítám dodatečné náklady, odbornou obtížnost daného problému a dejme tomu extrémní čas, kdy se má něco dělat, tak mě nic nenapadlo.

Jenomže ono to bude trochu jinak.

Čas, který nejde nafouknout

Dělám zhruba od 9 do 9 :) Když je třeba anebo mám náladu na tvůrčí činnost tak i mimo tuto dobu (třeba ve 4 ráno). Samozřejmě nejsem takový workoholik, mám taky oběd, zařizování různých věcí a občas to prostě zabalím – jdu si zarelaxovat.

Mezi mé oblíbené prostředky jak si vyčistit hlavu patří běhání. Zjistil jsem, že když běžím alespoň 30 – 40 minut, dokážu ze sebe shodit prakticky všechnu psychickou zátěž. Když běžím dál, tak dokážu vymyslet ty nejlepší témata pro články, rozšířit ty rozepsané a posunout spoustu věcí dál. Jenomže právě tento čas je velice omezený. Musím běžet známou trasu, kde je klid. To je lesní cesta s celkem náročným terénem. Po hodině a půl už mám dost. Dále nemůžu  běhat každý den. Za týden jsem rád když si najdu čas zaběhnout 4x. To jsou zhruba čisté 4 hodiny, kdy dokážu opravdu pohnout se spoustou věcí a získat inspiraci.

Tento čas je omezený a nedokážu jej nafouknout ani kdybych chtěl. Běhat delší dobu způsobuje únavu, která se podepíše na jiných věcech. Navíc trocha neopatrnosti a týden si nezaběhám. Hodinovka by tak byla sakra drahá :D

Nové možnosti co vás posunou je třeba hledat

Já jsem začal běhat protože jsem nemohl v noci spát. Mozek byl unavený, tělo nikoliv. Běhání zajistilo rovnováhu. Pak jsem shodil cca 16 kilo, což byla další motivace. Teď si nejvíce vážím toho, že mě to posouvá dál. Přitom předtím by mě to ani nenapadlo.

Takže doporučuji zkusit. Hledejte nové možnosti jak si odpočinout, dejte tomu šanci. Zvláště pokud u dané činnosti budete sami může to být cesta pro váš pokrok ;)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

4 komentáře u „Inspirace, relaxace a práce“

  1. Nad čím přemýšlis když běhás? Neříkej, že nikdy ne nad práci. Já musím pořád. Nebo posloucháš něco ve sluchátkách? Používáš Endomondo, nebo něco podobného?

    Super článek!

    • Většinou přemýšlím právě nad prací :)
      Zkoušel jsem i sluchátka, ale moc mi to pak nemyslí.

  2. Já rád jezdím na kole. Většinou jednou týdně tak na 4 až 6 hodin, udělám tak 60 – 80 km a dva projekty si srovnám v hlavě. A ještě získám materiál na několik článků, na výletě fotografuji malým kompaktem. Vyrážím krátce po osmé ráno, vracím se odpoledne, vždy ve středu nebo čtvrtek. Získávám tak nejen kondici a odolnost, ale jízda na kole mi perfektně vyčistí hlavu. Kolo má tu výhodu, že urazím delší trasu, než běžmo, proto si mohu volit více tras a mít to rozmanité. Po návratu jsem plný energie a lépe se mi píše.

  3. Pekne napísané a behanie je v podstate spôsob meditácie a rozvoja mozgu a navyše aj telo dostane svoje, pľúca, srdce všetko sa prevetrá nie len hlava. A zaujímavá je aj úvaha že na viac hodín týždenne by to nafúknuť už nešlo, pretože potom už by beh nemal taký účinok a možno podobné porovnanie by sa dalo použiť aj pri viacerých príležitostiach v živote.

Komentáře nejsou povoleny.