Responzivními reklamní plochy u Sklik

Dneska se sklik pochlubil, že se jejich reklamní plochy už umí přizpůsobit změně velikosti šablony. Jinými slovy, když je plocha větší než oblast, kde se nachází, tak se zmenší. Přiznám se, že jsem to hned zkusil, protože sklik mám nasazený na několik webech. Moje testování však nedopadlo úspěšně. Plochy nereagovaly na změnu velikosti v IE, Opera ani v Chrome :/

Seznam, podle oficiální zprávy, reaguje úpravou svých ploch na rostoucí počet uživatelů přistupujících na Internet přes mobilní telefon. V porovnání s Google nás však do ničeho zatím netlačí. Třeba až se mu zvednou tržby díky mobilních zařízením tak začne :)

Česko a internet v mobilu

Podle českého statistického úřadu v roce 2015 používalo internet v mobilu 40,1 % lidí ve věku 16 – 74 let, v roce 2014 to bylo 30,9 % a v roce 2013 jen 21,9 %. Přitom ve skupině 16 – 24 let to bylo v roce 2015 vysokých 77,1 %, 25 – 34 let 68 %, 35 – 44 let 48,6 %.

Konkrétně čistě studenti starší 16 let využívají internet v mobilu v 80,1 % případů. Budoucnost reklamy v mobilních telefonech tedy je. Zvláště až  začnou vydělávat :)

Mimochodem zajímavým překvapením jsou ženy na rodičovské dovolené, které internet v mobilu používají v 51,2 % případů.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „Responzivními reklamní plochy u Sklik“

    • Nemám je rád, zvláště když jsem zjistil kolik placených dat sežerou a AdBlock stále doporučuji, ale taky musím sledovat trendy :)
      Například to co vymyslel Google, konkrétně Ukotvené a překryvné reklamy, se mi líbí a lze použít i tak, že to AdBlock neuvidí. I když nebude to tak efektivní jako klasické formy čtverec pod perexem/nadpisem, obdelník v textu a čtverec pod textem.

  1. Psal jsem taky na podporu. Napsali, že stačí plochy smazat a založit nové s novým ZoneID. Ale reklamy jsou pořád neresponzivní. Psal jsem opět.

Komentáře nejsou povoleny.