Pokud budete opakovaně porušovat pravidla Google tak náprava bude obtížnější

Opravdu překvapivou SEO zprávou dne je prohlášení Google Search Quality Team, že opakované porušování podmínek Google povede k obtížnější nápravě. Představte si, že někdo používá opakovaně black hat SEO (to skutečné, žádný nákup odkazů na pay per post systémech) a pokaždé, když se na to přijde tak vše napraví a v Search console (dřívější Google Webmaster Tools), si požádá o znovuposouzení. Za pár týdnů má web čistý jako lilie. Jakmile to zjistí znovu se obrátí na temného SEO boha a začne po taji  provozovat ještě větší a pokročilejší SEO kacířství. Celá situace se opakuje několikrát. Napadlo by vás, že by Google přistupoval k takovéto opakované žádosti stejně jako k žádosti od člověku, kterému se to ještě nestalo?

Google Search Quality Team potvrdil, že tomu je přesně tak, jak se dalo čekat. Ne všechna posouzení jsou si rovna. Opakované SEO kacířství je posuzováno jinak.

Proč se ale tak zjevným a překladatelným faktem zabývám. Zajímavější je následující nenápadná poznámka:

… when the repeated violation is done with a clear intention to spam, further action may be taken on the site.

WTF? Opakované porušování prokazatelným (jasným) spamováním může mít následky do budoucna. Co to znamená? Proč je celý článek o zjevném, ale na tuto větu nic nenavazuje? Existují nějaké speciální seznamy potenciálně zlobivých domén anebo snad webmástrů? Pokud se tam doména dostane a někdo si jí znovu registruje zůstane tam? Existuje pak souvislost mezi horšími výsledky a problémovou doménou? Je toto odpověď na problémy s doménou ohodnocenou jako ryzí spam?

ryzi-spam-gwt

Příliš mnoho otázek … I když možná na některé už odpovědi známe z předchozích testů a experimentů…


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

1 komentář u „Pokud budete opakovaně porušovat pravidla Google tak náprava bude obtížnější“

  1. Já si nemyslím, že to bude až tak žhavé. Před pár měsíci mi do AdSense začaly chodit zprávy, že některá ze stránek porušuje pravidla. Vždy jsem to ten samý den vyřešil, ptal jsem se přímo podpory, jestli je to ok a jestli mám čistý štít a prý mám. Takových upozornění mám odhadem již asi 10 a už se z toho tak netřesu jako při prvním. :-)

Komentáře nejsou povoleny.