Nová Analýza vyhledávání v Nástrojích pro webmastery

Včera jsem koukal, že se  v Google Webmaster Tools (Nástroje pro webmastery) změnila forma zobrazování výsledků služby Vyhledávací dotazy. V podstatě byla nahrazena novou, kterou Google nazval Search Analytics (Analýza vyhledávání). Podle Google blogu se také změnila forma vyhodnocování dat, která má být přesnější.

Co to umí

Hlavní novou funkcí je možnost porovnávat cokoliv s čímkoliv. Například dvě časová období vám mohou ukázat určité anomálie. Nové klíčové spojení, které se začalo hledat anebo vzrůstající trend. Na to můžete zareagovat a začít jej sami propagovat.

Další užitečnou funkcí je filtrování. Když už jsme tu měli 21. dubna 2015 ten mobilegeddon, tak si můžete otestovat zdali se vyplatila vaše investice do responzivního designu (klikněte na Zařízení, filtrovat podle – Mobilní). Ááá u 404M žádné zlepšení, u nereponzivní Seopédie žádné zhoršení :)

Co to neumí

Analýza vyhledávání neumí srovnávat více jak dvě věci. Například nemůžete si do jednoho grafu zobrazit pozice Počítače, Tabletu a Mobilu. Pokud chcete takovéto srovnání musíte si data stáhnout ve formátu csv a porovnat sami.

Dále chybí pokročilejší filtrování výsledků. Například zahrnout/nezahrnout pouze klíčová slova, která se v předchozím období nevyskytovala anebo ta, která se při srovnání nachází v obou množinách. Různé průměry právě nových klíčových slov, která začínají na vzdálených pozicích to značně zkresluje.

Nenašel jsem také možnost “ohvězdičkování” oblíbených klíčových slov.

K čemu se dá využít

Osobně jsem používal starou verzi Vyhledávaci dotazy hlavně k sběru klíčových slov. Stačí vám větší obsahová farma se spoustou textu, klidně duplicitního a brzo najdete dobře hledaná klíčová slova bez větší konkurence. Ty pak použijete na authority website.

Analýza vyhledávání přináší pár nových vylepšení, z kterých mohou být hezké grafy.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Nová Analýza vyhledávání v Nástrojích pro webmastery“

  1. Nevýhodou je, že data nejsou dostupné vždy za poslední 2 dny, kdy je zpracovává, ale rozhodně je to zajímavý doplněk v kombinaci s porovnáním výstupu třeba na collabimu. Nevýhodou stále zůstává také to, že jsou data dostupné jen za 90 dní zpětně, kdyby to bylo alespoň 12 měsíců, bylo by to mnohem lepší…

  2. Taky používám ke sběru klíčových slov.. dashboard, kde se můžu rychle podívat na orientační vývoj pozic dobré..

Komentáře nejsou povoleny.