Google koupil YT.com

Společnost Google koupila koncem ledna dvouznakovou doménu YT.com, která byla poprvé registrována v roce 1996. Majitel, který ji prodal Google jí vlastnil zřejmě od roku 2002. Jednalo se o společnost z Japonska, která využívala whois protection od Dynadot.

Doména nebyla nikdy oficiálně k prodeji, takže cena nelze ani odhadnout i když částka přesahující jeden milion dolarů je reálná. Pro srovnání za doménu FB.com zaplatil Facebook 8,5M USD, což je prozatím nejdražší dvouznaková doména vůbec.

Pravděpodobně na ní bude nějaká služba spojená s YouTube. Osobně bych to tipnul na zkracovač odkazů. V roce 2013 si k tomu pořídil doménu yt.be. No uvidíme.

Google koupil YouTube v roce 2006 za 1.65 miliardy dolarů a vytvořil z něj největší streamovací server na světě. Existují odhady, že přes ní teče více jak 18 % přenosů stremovaného obsahu.

Snaha Google kupovat .com domény je zajímavá, vzhledem k tomu o kolik nTLD má zájem. Člověk by řekl, že jako leader na trhu by se spíše vydal cestou vlastních domén.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

2 komentáře u „Google koupil YT.com“

  1. Mať vlastné domeny je tiež riešenie ale google chce byť bližšie k bežným použivateľom tak preto kupuje aj .com domeny. Osobne si myslím že nič špecialne na yt.com nebude iba redirect na youtube

  2. Oficiálně potvrzeno na GWC – YT.com bude sloužit jako zkracovátko pro YT videa, nahradí se link pod share barem u videí, moc se mi nechce věřit, že to lidi budou používat více, než nyní…

Komentáře nejsou povoleny.