Když kašlete na Google a on pak neví co s vámi

trollfaceMožná to bude v dnešní době znít neuvěřitelně, ale stále existují lidé, kteří vytváří obsah bez ohledu na vyhledávače. Mají svou komunitu a nějaké SEO prostě neřeší. Všechno co dělají se tak dá vlastně považovat z pohledu vyhledávačů za white hat. Šílené? Ani ne, když se vašim internetem stanou převážně sociální sítě a diskuzní fóra, tak si ani nevšimnete, že k vám něco chodí přes Google. Zvláště pokud ulitáváte na různých “hi-tech” vychytávkách, které texty zobrazují pomocí javascriptu, javy či flash. Hlavně že to má spoustu pěkných grafických efektů, ale to už je na jiný příběh.

Takže máme komunitu lidí, kteří žijí život bez SEO. Mimochodem to se samozřejmě nevylučuje s vyděláváním peněz. Vyhledávače k monetizaci webu nejsou potřeba, pokud je vašim hlavním zdrojem návštěvnosti například aktivita na sociálních sítích. No a vzhledem k tomu, že atraktivní pro většinu komunit je flame war či jiný druh provokativních aktivit, tak není problém vyhlásit třeba jiné komunitě, stojící na opačné straně, takovou menší válku. Třeba následovně:

uzivatele-apple-nejsou-vitani

Prostě jejich operační systém či prohlížeč zablokujeme. Samozřejmě není nad to pak uvolnit skript a motivovat ostatní členy komunity, tvořící obsah ať to taky udělají. Třeba jako protest, provokaci či jen tak ze srandy. No proč ne? Vaše stránka, vaše pravidla. Vzhledem k tomu, že neporušujete žádný zákon, vyhlášku či etický kodex, problém alespoň na první pohled nevidím.

Jenomže Google s jeho SEO politikou ano. Vždyť tam maskujete obsah! Tohle se přeci nesmí dělat! Rychle jim pošleme zprávu do Google Webmastger Tools… D’oh! Oni vlastně žádný nepoužívají… Tak jim pošleme e-mail.

Hmm, ale koho zajímá nějaký Google s pár přístupy, když vás v boji podporuje celá komunita.

Závěr

Myslím, že takto daleko to zatím nezašlo, ale jednou třeba může. No nebyla by zábava pokud by se po dlouhé době pokusil zase Google přizpůsobit pravidlům tvůrců obsahu? Udělat ústupek a nediktovat si pravidla?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „Když kašlete na Google a on pak neví co s vámi“

  1. Říkám to dávno, že už dozrál čas na nový vyhledávač. Až si to Google uvědomí, skončí tam, kde Altavista. Kde je jí dnes konec?

  2. “Možná to bude v dnešní době znít neuvěřitelně, ale stále existují lidé, kteří vytváří obsah bez ohledu na vyhledávače.” Ano měl jsem takový web – psal jsem nadšeně obsah (PC hry) netušíc že existuje nějaké SEO. Neměl jsem žádnou komunitu prostě mě to bavilo – objevil jsem tehdy Google Sites a byl jsem nadšený, website zcela zdarma :) to bylo super. Napsal jsem tam desítky článků jen tak pro radost. A co se stalo? Googlu se ten můj neoptimalizovaný obsah zalíbil :) a když jsem se po 2 letech k tomu webu vrátil a zjistil statistiky (GA) bylo tam 3000 unikátních návštěvníků denně. Úplně “zadarmo” = bez reklamy, bez linkbuildingu, bez “obsahové a SEO strategie”, bez analýzy klíčových slov, bez reklamy, bez placeného hostingu, bez domény … Co z toho plyne? Nemusíte vědět o SEO, ani ho dělat. Budujte kvalitní + unikátní obsah. Ne pro Google, ne pro nějaké SEO – ale pro své osobní nadšení. Úspěch přijde – i když to může trvat trochu déle :)

  3. Upřímně, google mě nezajímá – pokud se spoléhám na vyhledávač, tak maximálně na seznam.cz.

  4. Seznam ještě pořád existuje a funguje? O.o
    (OK, s překvapením trochu přeháním. Ale fakt jen trochu..)

  5. Holt v nejkriklavejsim pripade by se Google prizpusobil, jinak by na to kaslal, proc se s tim taky zabyvat.

  6. Vykašlat sa na google a isť si svojou cestou je možno cool ale z dlhodobeho hladiska cesta do zahuby, podla mna.

  7. Takových webů je hodně málo, takže si nemyslím, že by Google kvůli nim něco dělal. Jinak je v ČR taky nějaký takový web? :-)

Komentáře nejsou povoleny.