Zpravodaj 404M anebo to nejepší přímo do vašich schránek

verim-siPoměrně dlouhou dobu jsem se vyhýbal čemukoliv, co má něco společného s email marketingem, vlastně s emailingem obecně. Několikrát mě čtenáři žádali, jestli by jsem nechtěl udělat pravidelný zpravodaj s nejlepšími články z 404M. 30 článků za měsíc je totiž celkem dost a přiznejme si to, ne všechny jsou zajímavé. Často ty lepší zapadnou. 404M má zhruba 6 tisíc čtenářů. Ovšem průměrný článek jen 500 přečtení. Takže někde v distribuci obsahu je chyba. Sociální sítě pomáhají, ale chce na tom ještě hodně zapracovat. Zpravodaj by tak mohl pomoct, hlavně u zajímavých článků, které dát dohromady bylo poměrně časově náročné.

Pro sběr emailů jsem použil WordPress plugin Wysija, s kterým mám zatím dobré zkušenosti. Na rozesílání si něco musím najít. Zřejmě zkusím službu mailchimp, anebo to proženu přes VPS přímo z Wysija. Není nad to, když nemusíte řešit šablony a můžete se soustředit jen na obsah. Ostatně proto používáme WordPress :)

Přihlásit k odběru zpravodaje se můžete v levém sloupci. Je nutné potvrdit odběr. Formulář jsme prozatím dal nahoru. Časem jej hodím dolů.

Kdo má zájem můžeme pokecat na téma newslettry pod tímto článkem. Každou radu si cením :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

9 Replies to “Zpravodaj 404M anebo to nejepší přímo do vašich schránek”

 1. Kde je přihlašovací formulář? Pokud ho tu někde máš, tak jsem si jej nevšiml, což asi není záměr, co?

 2. Drago zrovna řeším sbírání emailů na svém novém webu. Přihlašoval jsi se na UOOU?

 3. Vyzkousim, ale hlavne at je funkcni moznost odhlaseni a take nasledne vyhodnoceni, zda se nekdo z 6tis ctenaru vrati na web diky mailu.

 4. Formuláře jsem si skoro nevšiml. Doporučuju ho nějak zvýraznit, třeba podbarvit žlutou barvou a zvětšit přihlašovací tlačítko.

 5. Podle mne má newsletter smysl pokud má nějaké info nebo přidanou hodnotu navíc oproti blogu. Jinak je podle mne lepší RSS čtečka.

 6. Ahoj,
  WordPress + Wysija je fajn, doporučuji:
  – napojení na mandrill (12tis. emailů zdarma a potom za pakatel)
  – u mandrillu nastavení DKIM, SPF (osvědčilo se!) ale mimochodem ten DKIM zvládá v placené verzi i Wysija
  – zapřemýšlel bych o vložení boxu pro přihlášení napravo (místo reklam) a reklamy spíše do článku nebo klouzavé
  – rozhodně call to action (box s přihlášením) udělat více barevně
  – jak říkal J.A.Komenský: analyzovat, analyzovat a zase analyzovat :)

  Jinak ohledně newsletteru rád s kýmkoliv pokecám, rozesíláme jich u nás stovky tisíc. Personifikace newsletteru nebo autoresponser jsou nenahraditelní :)

  Zatím ahoj
  DaN

Comments are closed.