Authority site

black-hat-seo-renegadeTémat pro články poslední dobou trochu ubylo. Tak mě napadlo, že by jsem se mohl opět porozhlédnout po BHW, kde vždy najdu nějakou tu inspiraci. Na rozdíl od většiny jiných diskuzních fór to tu vždy nějak žije. Probírají se problémy, změny, nabídky jsou zajímavé, protože obsahují často i postupy, vůbec celkově tamní nálada je o dost inspirativnější než na jiných fórech.

Tentokrát mě zaujala diskuze minisite vs auhtority site. Google to tu za posledních několik let pořádně rozjel a minisite už nejsou tak zajímavé jako dříve. U nás se vzhledem k slabé konkurenci stále vyplatí, zvláště ve spojení s affiliate. Mimo Google tu máme navíc Seznam, který má odlišné hodnocení minisite. No i když popravdě mám také pocit, že mu za poslední rok a půl spíše chutnají ty authority site.

Zatímco minisite cílí na pár klíčových slov, často z long tail. Dejme tomu 2 – 4, většinou záleží na počet podstránek. Já osobně jsem měl nejlepší zkušenosti s dvouslovným spojením a jednotlivé podstránky jej pak rozšiřovali o další slovo. Oproti tomu authority site využívají keyowordů desetkrát tolik. Někdy se jedná o malé tématické blogy, jindy informační weby o jednom tématu. Pěkně se drží standardů Google a simulují moderní trendy. Cílem je dosáhnout nižší tisíce návštěvností za měsíc. Volí si méně konkurenční slovní spojení s hledaností v součtu 1K až 10K hledání za měsíc. Klíčová slova s CPC do 1 USD. Vše je pěkně optimalizované, použitá placená šablona. Žádné články o 150 slovech, ale pěkně 300 – 500 slov s originálními obrázky (většinou zbytečné nákresy jak to funguje). Počet slov jde do desítek tisíců. Ceny jsou od 200 do 500 USD.

Hmm když nad tím tak přemýšlím, tak to klidně může dobře fungovat. Ovšem samozřejmě je potřeba i linkbuilding. Ten v nabídkách povětšinou chyběl. Na druhou stranu určitě se dají sehnat zpětné odkazy na takovéto projekty lépe než pro minisite. Placené šablony, obsáhlejší texty anebo i ty nákresy už jsou důvod k odkazu i na wikipedii.

Přemýšlím, že by jsem mohl zkusit jedno takové authority site ze zvědavosti vybudovat. Alespoň by jsem si po dlouhé době procvičil některé věci. Navíc by jsem mohl každý den přinést krátký souhrn jak co dělám a proč na 404M. To zní lákavě :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „Authority site“

 1. dúfam že nájdeš dostatok času a chuti a skúsiš nejakú tu authority site vytvoriť, aby tu na 404m bolo viac dobrých článkov, a k téme – minisites sa v dnešnej dobe už celkom ťažko presadzujú v SERP a aj horšie sa na ne môže robiť linkbuilding a preto by sa mal každý webmaster radšej orientovať na tvorbu nejaký vúčších projektov :)

 2. Je vidět, že čteme podobná témata, jen já se ke čtení dostal asi měsíc až dva dřív a už jsem se podle toho zařídil. Jeden takový web si buduju, bude to obsahový finanční CZ web, hlavně pro Seznam ale čekám traffic i z Google. Zatím to docela jde, píšu o tom trochu http://seopizza.cz/cesta-k-vydelecnemu-webu-zacatky/, zatím toho ale víc zveřejnit nemůžu (nebo spíš nechci konkurenci :) )

 3. To je pravda, že G. má raději autoritavní stránky, ale kde vzít čas a chuť na ně (další námět na článek?)?
  Tak zkus něco většího udělat a pak se poděl :)

 4. Když si zmínil Drago tu Wikipedii…odkaz z ní pomůže PR, SR nebo pozici v SERPu nebo dokonce všemu?

  • Radek: budu sledovat. Díky za tip.
   petr: je nofollow takže je pro okrasu odkazového profilu :)

 5. z osobní zkušenosti se mi lépe umisťují stránky zaměřené na úzké téma a to na obou vyhledávačích

 6. To Petr > odkaz z Wiki má nofollow a na ranky asi nepůsobí, ale bude mít vliv na celkovou autoritu webu a zejména pomůže přímé návštěvnosti. Na jeden můj web existuje na Wiki pár odkazů a přes ně chodí okolo 60-100 lidí denně. Není to mnoho, ale každá cílená návštěva se počítá

Komentáře nejsou povoleny.