Renesance otravných popup oken?

disgusted-oh-godPoslední dobou mám pocit, že nějak přibylo otravných popup oken. Ne taková ta reklamní klasika ze začátku minulé dekády. Spíše různé “přihlaste s k odběru emailem”, “následujte nás na sociálních sítích” a podobně. Občas to na mě vyskočí když scrolluju dolů při čtení článku na některých odborných blogech.

Nechci se rozepisovat že mi to vadí, pokud stojím o obsah tak to prostě musí člověk přetrpět a odkliknout. Pokud jsem na něčí stránce, kde mě zajímá obsah, tak hold musím respektovat jeho “pojetí reklamy a propagace”. Spíše přemýšlím jestli to opravdu funguje, takhle otravovat lidi. Získám tím více followerů? Shromáždím více emailových adres? Stojí to vůbec za to?

V emailech je síla

Zatímco sociální sítě jsou dobrým způsobem jak šířit myšlenku a získávat tak nové návštěvníky, tak legálně sesbírané emaily se mohou stát doslova zlatým dolem. Stačí když to umíte a hlavně se toho nebojíte. Pro některé firmy se prý vyplatí mít člověka, který po rozeslání newslettreru odpovídá na dotazy a vytváří individuální nabídky. Má pečlivě uspořádanou databázi klientů a ví o nich spoustu informaci, čímž působí velice důvěryhodně. Například ví kdy s kým co probíral, jakou mu dal slevu, jak mu pomohl se zákaznickou podporou anebo popozdržel zrušení služby. Tohle není sci-fi ale profesionální marketingová práce člověka co je na to vytrénován a má praxi.

Možná že malé společnosti s firemními blogy zkouší tuto taktiku i u nás v Česku.

Závěr

Celkem by mě zajímalo jak se k takovýmto vyskakovacím oknům, které chtějí aby jste zanechali email anebo se stali fanoušky stavíte?

————-

Pod čarou trochu o experimentálních reklamách

Reklamy se člověk snaží dávat na stránku tak akorát. Aby byla vidět, měla efekt ale zároveň aby neotravovala.Našel jsem pár hezkých experimentů, kde se zobrazí reklama na třeba 5 vteřin s nápisem, že se načítají položky stránek a aktuální progress. Pak zajela zpět do menšího formátu. Ačkoliv se mi to velice líbilo, při přechodu na Xtou stránku už to bylo otravné. Tak nějak už jsem si zvykl číst i při nahrávání některých multimédii.

Další co mi přišlo zaujalo bylo možnost reklamu na webu vypnout. Člověk musel zatáhnout za přepínač a všechna reklama zešedla a po dobu návštěvy se nic nezobrazilo. Bohužel to fungovalo jen na apríla a po vypnutí reklamy se napsala hláška, že surfování po webu bude strženo z vašeho účtu za elektřinu, co ušetříte na generování stránky. K dokonalosti už mi chyběla jen reklama na nějakého dodavatele elektřiny. Jako reklamní kampaň by to bylo super.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

7 komentářů u „Renesance otravných popup oken?“

 1. Myslím že jedním z killer propagátorů byl Michael Dunlop se svým “Popup domination”. On sám referuje zvýšení konverzí o stovky procent. Na BFU tohle zřejmě docela funguje, ale v IT branži to podle mě bude mít přesně opačný účinek. Osobně si dobře rozmýšlím, komu ten email dám.

 2. Celkem by mě zajímalo jak se k takovýmto vyskakovacím oknům … stavíte?

  záleží na tom, jak moc to překáží v obsahu, ale obecně mi ta novodobá reklama přes obsah stránky vadí a to dost.
  některé weby (zvlášť velkých mediálních společností) to dost přehání a je celkem otravné, když na jednom mém starším notebooku musím čekat, než se pomaličku přeplouží zleva doprava reklama zabírající navíc datově více, než samotná stránka. že to s tou agresivitou začíná být otravnější než televizní reklamy ve filmu? :D

  a ty vyskakovací průzkumy spokojenosti s webem taky nechápu – to snad někdo vážně vyplňuje? ;-)

 3. Admin: nemohl bys najít, co to bylo za web, kde se dala reklama vypnout klinutím na vypínač? Díky.

 4. Mě vadí popup okna, která schovají obsah (nabídka přidání se na facebook stránku, nabídka newsletteru, reklama…). Naopak mi nevadí popup okno, které vyjíždí v pravém rohu až při dočítání článku, nepřekáží a může nabídnout setrvání na webu.

 5. Vobec mi taketo pop-up nevadia. Ak su samozrejme spravene normalne, nevyskakuju na kazdej podstranke a samozrejme ak maju aj normalne tlacidlo na vypnutie.

 6. ja osobne takéto popup okna nemám rád a tiež som si všimol, že na väčšine zahraničných blogov a weboch v poslednej dobe začali pribúdať tieto okienka :)

Komentáře nejsou povoleny.