KupČlánek jde z beta do ostrého provozu

Logo systému KupČlánekNový Pay Per Post systém KupČlánek jsem vám představil zhruba před čtrnácti dny. V té době ještě nebyl úplně dokončen a některé věci fungovaly v provizorním režimu. Dnes už by mělo všechno fungovat na sto procent.

Momentální stav

Co si budeme říkat. Za čtrnáct dní toho bez velké investice do propagace moc neuděláte. Osobně jsem si říkal, že majitel bude rád pokud dá dohromady během prvního týdne alespoň padesátku webů z toho deset slušných.

Po dvou týdnech musím konstatovat, že se mu to povedlo. Celkem je v systému 194 webů. 102 z nich bylo označeno jako PR weby buď samotnými uživateli anebo provozovatelem systému. Dokonce jsem zaznamenal i nějaké stížnosti nespokojených majitelů, že právě jejich počin byl označen takto hanlivě. Ačkoliv je ruční schvalování často dvousečná zbraň, tady to hodnotím jako plus.

A kolik je tedy v systému těch podle mě lepších kousků? Pokud by jsem měl vzít jako základní ukazatel návštěvnost, tak odhaduju zhruba 10. Jde nám přeci o reklamu nikoliv zpětné odkazy. Nejlepší bude web dobrenoviny.sk, kde stojí článek cca 850 CZK. Z českých pak kamoska.cz. Ovšem tam si připlatíte. Napsání a publikování článku stojí cca 2100 CZK. Nakolik je to výhodné či není se ovšem bez přesných čísel můžeme jen dohadovat. Údaj o návštěvnosti u spousty webů chybí.

V současném stavu bude investování do reklamy pro běžného člověka na KupČlánek trochu risk, ovšem pokud to vezme pod správu nějaká marketingová agentura myslím, že bude zadavatel i mile překvapen.

Co funguje a jak to funguje

Od posledně bylo pár věcí vylepšeno. Aktuální poptávky se rozdělily. Teď můžete vidět, co chtějí inzerenti i když to nesplňuje vaše cenové očekávání. Rozhodně vás ale nebudou obtěžovat netématické nabídky. Je fajn mít přehled jestli to s cenou nepřeháním anebo v případě, že není nic lepšího prostě přistoupit na nižší cenu.

Byl zaveden interní komunikační systém. Například pokud máte o zakázku zájem, ale něco není jasné, tak se dají domluvit detaily ještě předtím než do toho půjdete. V průběhu práce na ní můžete zažádat o upřesnění. Tohle musím pochválit. Poskládat dohromady kvalitní článek, který bude dobře plnit svůj účel bez oboustranné komunikace je značně náročné a snadno se dopustíte nepřesností.

Konečně byl také dokončen affiliate přehled. Takže pokud jste zkoušeli systém doporučit dál, můžete se už kouknout, jak vám to šlo. Trochu mi chybí možnost identifikovat aktivní lidi pode mnou, jak tomu je u PlaCla. Už delší dobu totiž plánuju napsat takovou menší příručku o psaná reklamních článků, zvyšování povědomí o blogu a pár dalších věcech, které by měly za následek zvednutí příjmů lidí vydělávajících na Pay Per Post systémech. Chci jí pak zdarma dát k dispozici lidem pode mnou.

Co zatím zlobí anebo potřebuje zlepšit

Určitě by se hodilo přidat pro zatím neregistrované uživatele více informací. Celý projekt působí dojmem, že je cílen spíše na reklamní agentury, které pak budou distribuovat služby klientům. Jinými slovy je dělán pro lidi z oboru. Přitom nový inzerent musí projít nejdříve vysvětlováním co je to Pay Per Post, jak to funguje, jak mu to může pomoct a co vlastně má poptávat. BFU potřebují ilustrační nákresy, propagační videa a tak dále. Ale tímto neduhem – pořádně nevysvětlit k čemu to je, trpí spousta online služeb u nás. Je to tím, že lidé co za projekty stojí už se odpoutali od světa běžných smrtelníků :)

Samotnému systému toho zatím není moc co vytknout. Ohledně DPH a navyšování ceny proběhlo mnoho diskuzí a nemá to cenu podle mě dále řešit. Přejme provozovateli ať brzo překoná ten milion a vše se tak vyřeší samo :)

Do systému se registrovala i moje přítelkyně jako zájemce o překlady. Má z ruštiny Bc. a z němčiny Mgr. zajímalo mě co na systém říká a jestli by byla ochotná jej používat. Prý je vše v pohodě, ale minimální ceny 200 CZK jsou hodně vysoké. Spodní strop by to chtělo posunout dolů, protože za současné ceny je otázku zdali nebude lepší zvolit překladatelskou agenturu. Přiznám se, že osobně netuším kolik si tak účtují agentury za překlad NS běžného textu.

Závěr

Co si budeme říkat, systém KupČlánek se zatím spíše rozkoukává. Zanedlouho tam bude na výběr z 200 webů, což je slušný začátek. Teď to bude chtít začít shánět stále inzerenty. Ideálně reklamní a SEO agentury. Taková ta offline práce, bez které podobný systém jen tak nerozjedete.

 

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

10 komentářů u „KupČlánek jde z beta do ostrého provozu“

 1. dúfam že to nedopadne tak, že v systéme bude za chvíľku 1 000 webov a iba minimum inzerentov

 2. Díky za zhodnocení, narazil jsem na něj náhodou. Jen uvedu několik dopřesnění:
  1) Návtěvnost je v plánu měřit. Zatím spíše analyzujeme jak by to bylo nejefektivnější.
  Dál si myslím, že návštěvnost není to co chybí a proto se ještě objeví: spolehlivost a v neposlední řadě je v plánu i interní hodnocení webů od samotných inzerentů. Určitě takové hodnocení řekne při zadávání poptávky více. Je to ale otázkou dat a nyní by všude byly “nuly”, proto tyto součásti postupně doděláme.
  2) Identifikace, kdo je podemnou v affilu je trochu problém. Je to trochu v rozporu se zákonem na ochranu osobních údajů. Řeším, jak to nejlépe ošetřit právně a jakmile se to povede vyřešit, tak to zavedeme (tedy pokud to bude právně řešitelné). Chápu, že někdo bude namítat, že jiní to zobrazují, ale já si pokutu od UOOU nelajznu, na to jsem moc opatrný…
  3) Lepší vysvětlení služeb – nestotožňuji se s tvým názorem, že provozovatelé (konkrétně v tomto případě já) jsou od běžných smrtelníků daleko. Já si tohle uvedomuji, ale na začátečnících systém nyní neporoste. Potřebuje získat “ostřílené” matadory a lidi znalé, kteří se budou v systému orientovat a jakmile se trochu zaběhne, tak můžeme pracovat i s “amatéry”, kteří začínají. Rád jim vše vysvětlím, přesně jak si uvedl – nějaké tutoriály atd., ale zatím je priorita jinde.

  Co se týče provizí u překladů – už jsem něco podobného zaslechl, ale nikdo se přímo nevyjádřil. To u ceny za copywriting to bylo jinak – ta se ze 115 Kč posunula na 50 Kč za NS jako minimum. Na překladech asi zapracujeme taky, dáme nižší minimální cenu, nebo žádnou minimální cenu a bude to… Všeobecně zvažuji dát všechny minimální ceny pryč, i pro weby, ale trochu se bojím, co by se stalo a kam by až někteří šli.. To je na jinou debatu.

 3. Líbí se mi to.
  Je to přehledný a svižný.
  Ze zvědavosti jsem přidal svůj blog.
  Chybí mi tam jedna věc – zaškrtávátko, že nechci zveřejňovat již napsané články.
  Je tam jen možnost zadat cenu, kterou za pouhé publikování chci.
  Zadal jsem tam vysokou cenu, aby mě nikdo s tímhle neotravoval. Ale to zaškrtávátko by asi bylo vhodnější.

 4. No a ještě ta návštěvnost.
  Bez měření návštěvnosti je to k ničemu. To je tam naprosto nezbytný. Bez toho je to jen další “katalog PR webů”, kde budou inzerovat jen hledači zpětných odkazů.

 5. To Petr Jeník: Dodělat zaškrtávátko je asi to nejmenší, doplníme. Ono takové poptávky nemusíš přijímat vůbec, jednoduše je odmítneš a je pokoj. Uznávám ale, že mohou otravovat.

 6. Kali)
  pokud to s tim merenim navstevnosti myslis tak, ze bys mel u sebe nejaky counter a zarazene weby by si to od tebe linkovaly (neco jako piwik), tak to je prece blbost, nikdo (normalni) ti neda kompletni statistiky kvuli te tve sluzbe.

  a pokud to myslis jako pridani kolonky do systemu, kde si clovek zada navstevnost jeho webu, tak nevim kde je problem.

  Tom

 7. Já tam před pár týdny nakoukával a přiznám se že mě tam uvedený ceny moc neoslovily. Prostřednictvím WT seženu články podobný úrovně zhruba za polovinu. Ale třeba se to časem urovná (nevim jakou si provozovatel bere provizi). Na druhou stranu musim pochválit za to že už přidali kolonku na obnovení zapomenutého hesla.

 8. To TOM: Je v plánu něco jako měřící pixel, aby se dali statistiky kontrolovat. Myslím si, že pokud jsou lidi schopni dát měření třeba ads.ranky.cz, tak proč ne KUPčlánku. Nebude to povinné, alespoň ne zatím. Kdo bude chtít ukázat, že má návštěvnost, pixel nasadí, ostatní budou mít uvedenou nulu… Čas ukáže, jestli návštěvnost je důležirý ukazatel nebo ne… Věřím, že weby bez nasazeného pixelu se chytnou za nos, když jim ubyde poptávek.
  Kolonka, kterou navrhuješ, je z mého pohledu nesmysl. Uvede tam každý kdo chce, co chce a bude jen klamat inzerenty, to je jako když tam návštěvnost není…

  To ŠoupniHoDoPece:): Provize je nejnižší na trhu. Co se týče cen, tak je otázka, co skutečně na webtrhu seženeš. Nikoho nenutím, aby systém používal, ale věřím, že lidi osloví.

 9. Vyhodil bych hodnocení, které je velmi subjektivní. Některé weby jsou hodnoceny výrazně hůře než ty, které jsou mnohem kvalitnější.

 10. Začněme tím, že na webtrhu nejsou ceny tržní, ale silně podseknuté. Normální OSVČ (nestudent) platící daně nemůže psát za 50/NS, to by zdechl hlady. Nebo by musel pracovat 20 hodin denně 30 dní v měsíci. Lidi konečně se smiřte s tím, že kvalitní práce něco stojí a přestaňte přemýšlet jak dodavatele maximálně ojebat.

  Jinak služba funguje dobře, hned druhý den po registraci mi přišla poptávka a po týdnu další. Interní PM systém byl nutný, protože většina zákazníků neví co chce nebo to neumí zadat. Má to různé kosmetické vady, ale našlápnuto je dobře. Držím palce :)

Komentáře nejsou povoleny.