Akce Prodej vašich Webů I. se nějak nevydařila

Musím přiznat, že jsem celkem zklamaný. Dlouho avizovaná akce Prodej vašich Webů I. se nevydařila. Přitom pokaždé když se nabízejí domény, tak mi lidé píšou jestli neudělám něco podobného pro weby. Když však přišlo na věc, tak se objevila jen jedna nabídka.

Přitom zájem nebyl zrovna špatný. Pokud by jsem měl věřit pluginu ShareThis, tak měl příspěvek 54 sdílení (34 návštěv) na Facebooku, 184 tweetů (154 návštěv) a 4 sdílení přes Google plus (2 návštěvy). Ten ale podle mě vždy trochu přehání, když si to srovnám s návštěvností. No v každém případě akce přitáhla 1149 lidí, kteří zde zůstali déle jak 10 vteřin. Průměr byl dokonce 5 minut.

Jakmile by se objevilo pár zajímavých nabídek měl jsem v záloze ještě další nástroje propagace. Jenomže se tak nestalo. Kdepak se tedy stala chyba?

Zkusíme pravidla. Čistý zisk 2K CZK za rok mi nepřijde jako problém. Tato podmínka měla za úkol vyřadit všechny “zatím nevydělává ale brzo může” weby.

Žádné eshopy – tuto podmínku jsem zvolil z důvodu různých automatických systémů, které přeprodávají zboží odjinud. Množí se to na webtrhu a přiznám se, že jsem vůči tomu hodně skeptický. Klasické eshopy by spíše zasloužily svou vlastní kategorii. Jiné šablony. S tím nemám zkušenosti. Domnívám se, že se dají prodávat klasickou cestou přes zavedené kanály jako je webtrh, webfair či webdeal.

Žádné nově založené weby – stáří minimálně 6 měsíců. Možná jsem mohl nechat 3 měsíce. S mladšími weby je to problém. Majitel stáhne odkazy a web spadne ve vyhledávačích anebo začne minisite během následujících týdnů slušně vydělávat a majitel nechce prodat za sjednanou cenu. Prostě chce tomu dát správný čas. Do příště můžeme čas zkrátit, ale myslím si že tady problém nebyl.

Nekvalitní ****** blogy, sloužící pouze k publikování Pay Per Post článků. No nevím. Když si to člověk dobře zařídí tak to vydělává reálné peníze. Zvláště pokud jsou tématické a s originálním obsahem. Chtěl jsem ale potenciální zájemce uchránit a preferovat kvalitu nad kvantitou.

Dalším problémem by mohla být šablona. Obsahuje URL, což u MFA může být problém. Možná kdyby jsem zavedl mazání všech komentářů za 4 dny, tak by to pomohlo. Takové zahlazení stop. Fixní cena v té problém nevidím. Když někdo chce prodávat tak musí znát konečnou cenu. Aukce a nabídněte je zabiják aktivního nakupování. Z toho neslevím. Navíc kdo chce může přidat do poznámek – při rychlém jednání sleva anebo podobnou frázi.

Zisky a náklady – tady problém také nevidím. Ať je to černé na bílém. K tomu i odhadovaná časová náročnost. Jedná se o nejčastější otázku u prodeje magazínů a blogů. Také v ní nevidím problém. Návštěvnost se dá vyjádřit různě. Za posledních šest měsíců anebo přibližně či odhadovaná. Je na každém z kupců jak si to ověří, anebo zda mu čestné prohlášení bude stačit.

Kontakt nemá cenu komentovat. Stáří webu je údaj o který se zajímají prodejci v zahraničí. Ovšem má svůj význam. Možná do příště přidám poznámku, že může být jen orientační. Info – na rozdíl od prodeji domény nebylo nijak omezeno. Podmínky prodeje – jsou důležité u webů, které mají závazky. Ušetří pak čas a nedorozumění.

Hmm nemyslím si, že by byl problém v šabloně. Možná trochu moc údajů, ale pokud si navzájem chceme ušetřit čas a mít přehled tak se vyplatí mít to pěkně pohromadě.

Závěr

Co by jsme mohli pro příště změnit:

 • Zavést mazání všech nabídek po 4 dnech, anebo jen těch u kterých bude poznámka * smazat *.
 • U webů, které by mohlo poškodit zveřejnění URL (MFA, minisite, affiliate weby) jí jednoduše nezveřejnit. Bude jen na majiteli rozhodnout komu pošle odkaz a komu ne. Ostatní data v šabloně samozřejmě budou vyplněna.

Přiznám se, že základem je zjistit proč bylo tak málo nabídek. Pokud někdo z vás uvažoval o vložení své nabídky a rozmyslel si to, tak mi prosím napište do komentáře proč. Klidně přidejte i informaci, že ta informace je jen pro mě a příspěvek mám smazat. Můžete i navrhnout změnu pravidel či šablony.

Do příště by jsem to rád vylepšil, aby se zde objevilo víc nabídek. Jen musím přijít na to, kde dělám chybu.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

20 komentářů u „Akce Prodej vašich Webů I. se nějak nevydařila“

 1. Bohuzel je to tak, ze vetsina buduje weby na mleko, nikoliv na maso. Pak prodava spise ty neuspesne. Navic takto verejne zobrazovat tyto citlive udaje se malokomu chce, zvlast pokud to dava do nabidky jen na zkousku, zda bude zajem:-)

 2. Asi chodí hodně čumílků a kritiků, bez zájmu o koupi.
  Dej tomu čas a párkrát to ještě zkus, ono to půjde lépe.

 3. dej tomu cas, chce to aby se toto misto zapsalo jako prodejni kanal. Lidi se pak sem naucí vkladat nabídky a najdou se i kupujici.

 4. ako si kedysi pisal, v tomto smere prevysuje poptavka nabidku, a toto to len potvrdzuje. webov na predaj su mraky, akonahle si ale vyfiltroval podmienkami ten plevel, nezostalo (takmer) nic…

 5. Za mě asi takhle. Když budu mít web, který bude vydělávat 2k čistýho ročně, tak ho nebudu prodávat.

  Vsadím se, že když odstraníš podmínku zisku, tak tu bude plno.

  Mám hned několik webů, které jsou nedotažené a proto nevydělávají. Nedotáhl jsem je buď z nedostatku času nebo jsem ztratil motivaci. Myslím, že takových lidí bude víc a takových webů bude poměrně hodně.

 6. Asi to bude u hodně lidí podobné jako u mě. Všichni chtěli kupovat nikdo prodávat. Ono je to asi dané trendem co je tak poslední 2 roky i na webtrhu. Kvalitní weby s cílem prodat nikdo nedělá, odfláknuté rychlokvašky s “velkým potenciálem” se tam hromadí jako neprodejný balast. Zrovna je takové období, že si každý hromadí weby kvůli modle “pasivního příjmu”, kdy si neuvědomuje, že pokud mají weby dlouhodobě vydělávat, musí se tomu čas věnovat (tedy není to až tak pasivní) a ještě se to nedostalo do bodu zlomu, kdy lidem dojde, že věnovat něčemu tolik času kvůli pár stovkám/tisícovkám měsíčně nedává smysl. Však ono to zase přijde až uzraje čas ;)

 7. Dle mého názoru, byla tato akce zabitá právě tím, že v ní nesměly být eshopy. Ty se prostě prodávají nejvíc, a ty generují nejvíce peněz v internetu.

  Nicméně chápu, že tady nechcete mít milión super úžasných automatických sračkovitých webů, který bezpracně vydělávají miliony….omezil bych to na klasické eshopy, žádné automaty, dropshippingy, přeposílání objednávek, a podobné nesmysly, které vytvářejí iluzi, že na tom člověk megazbohatne….

 8. Podle mě je to velmi jednoduché – je strašně málo kvalitních webů, které splňují podmínky a pokud podmínky splňují většina majitelů si je nechává. Prodávají se pouze takové weby, které nenaplnily očekávání majitele, nebo jsou mizerně výdělečné.

  Druhá strana věci jsou kopírovači. Jakmile napíšete tenhle web vydělává XX tisíc měsíčně, do týdne tu máme 10-15 stejných webů, někdo se nebude mazat ani s tím, aby si napsal svoje texty.

  Jak to vyřešit je problém, skrytí URL adresy je možností, ale i tak se budou dotazovat kopírovači prodávajícího poslat URL nebo ne už ale bude na něm, udělat nějakou bonitu, ale neumím si představit jak by to mohlo fungovat.

  Osobně jsem uvažoval o zapsání jednoho webu, odradila mě dosavadní malá nabídka (1 inzerát), kdyby jich tu bylo 10-15 asi bych svoji nabídku přidal.

 9. No u mě problém, že jsem to prostě prošvihl. Hold jsem teď měl zkouškové, tak jsem neměl čas na ostatní věci … Příště se snad zůčastním ..

 10. Chcel som pridat web/aplikaciu ktory zaraba niekolko tisic eur rocne. Nakoniec som usudil, ze kupca by sa nasiel asi tazko v mojich predstavach bola cena okolo 12 000€. Preto som to radsej neposlal aby sa zbytocne o tom nesirilo mnoho info…

 11. Řada lidí by prodala i velmi výdělečné weby, protože prostě potřebuje cash (já třeba na doplacení hypotéky), ale inzerovat mezi nabídkami 2k/rok – připadá mi to jako nechtěná návštěva na sešlosti lůzrů a socek. To musí vydělat web za týden. A pokud bych nabídnul něco v této cenové relaci, dopadne to tak, že se budu dohadovat se vševědoucím studentíkem druhého ročníku informatiky, jestli mi zaplatí za web 1780 Kč nebo 1810 Kč, nemám chuť, náladu, sílu.

  Obecně si myslím, že trh domén a webů je u nás pokrouzen a to ze dvou důvodů:
  1. Bezcenné věci jsou nabízeny za desetinásobky skutečné hodnoty.
  2. Cenné věci se ani nenabízejí, protože náctiletí na to stejně nemají a mohlo by se jim udělat s těch číslic nevolno.

  Ve výsledku to vypadá tak, že nikdo nic neprodává, protože ví, že stejně neprodá a investor nic nehledá, protože ví, že stejně nic nenajde. Prostě zde chybí tržiště opravdu kvalitních nabídek a poptávek.

 12. osobně jsem chtěl vložit nabídku, vše jsem sepsal, ale před odesláním příspěvku diskuse, se pro mě něco zaseklo a řekl jsem si, že počkám a podívám se na ostatní nabídky.

  Bál jsem se že za web, který za měsíc vydělá 600Kč navíc z vyhledávačů, se lidem bude zdát cena 20tisíc, kterou bych za něj chtěl hodně. Navíc na webu jsou momentálně mouchy… na které nemám čas. A místo toho abych se tu vystavoval kritice, jsem se rozhodl na to vykašlat, a web si ponechat…

  • Macecha: Ve vlákně se mazalo cokoliv, co nebyla nabídka.

   Jinak se přiznám, že jsme počítal s tím, že tady budou weby za 24 – 36 násobek měsíčního zisku.

 13. No taky jsem měl nutkání, jenže jednak to co zmínil LukašP je bohužel fakt, jakmile někde zmíním web, kterých není milion, do měsíce najdu několik kopií, buhužel páni kopírovači zapomínají na to, že například dvouleté weby s dostatkem obsahu, odkazů a historií se těžko porážejí a jejich klony tak většinou za pát týdnů končí v propadlišti dějin, neb se těm webům jak napsal Duben, vůbec nevěnují. Měl bych i lepší kousky, jenže prodávat je za 24 násobek měsíčního zisku.. hmm nevím jestli tu najdu kupce co by dal 200 tisíc za web. Každopádně bych ale tu akci neodsuzoval, jen bych upravil kritéria, url webu bys viděl jen ty a nikdo jiný, abys ho mohl nějak zhodnotit. Případný zájemce si musí holt napsat prodávajícícímu.

 14. Tiez ma mrzi, ze sa to nechytilo. Rad by som nieco kupil, ale pokial nebude dostatocny pocet ponuk, tak sa tazko da vybrat.

 15. Kopírování bylo, je a vždy bude. Nedávat kvuli tomu weby na prodej je nesmysl. U nás tu ještě chybí developeři magazínu a webu. Min. rok tu byl nástup developeru tvořících automatické weby a nyní je čas na developery magazínu. Tj. nejenom vytvořit ten web, ale zajistit i základní linkbuilding a živit alespoň 6 mesícu redaktory aby se to trošku rozjelo :-)

 16. Mne vadilo to zverejnenie URL, ak by sa web nepredal tak by som bol nerad keby tu natrvalo svietila ponuka na predaj. Inak som nad ponukou uvazoval.

 17. chvalim draka, ze jsi to dokazal priznat. Osobne jsem se na to tesil, ze tam uvidim “levne” kousky, aneb za malo penez hodne muziky. Nestalo se tak.

  Proc jsem tam nic nedaval? Jak nekdo prede mnou psal, je lepsi mit kazdy den mleko nez maso na tyden.

  Stejne sem chodi lidi, kteri maji v oboru nejake zkusenosti, takze prodavajici nastavuji ceny za real nebo za castku, kt. si mysli a kupujici chteji za underprice …

 18. Já chtěl jeden funkční a již výdělečný web vložit, protože na jeho správu nemám čas, ale stáří 6 měsíců ještě nemá a tak jsem to zabalil. Poté co jsem viděl, jak to dopadlo, jsem byl docela i rád, že jsem se nemohl zůčastnit.
  Nicméně mám názor, že prodej jak domén, tak webů, tímto způsobem není to pravé, to mě taky trochu odrazuje. Ale pro přístě bych klidně vložil, pokud mi dáš výjimku na stáří…

Komentáře nejsou povoleny.