Všude samá diverzifikace…

Diverzifikace (z lat. diversus, rozmanitý a facere, činit) znamená rozrůzňování, strategii podníkání, která se snaží snižovat rizika tím, že se nespoléhá na jediný produkt, nýbrž rozděluje své aktivity do různých oblastí, svá aktiva do různých firem, měn a podobně.

cs.wikipedia.org

Přiznejte se diverzifikujete? Určitě všude slyšíte, že by jste měli. Jenomže on je to občas poměrně náročný problém. Člověk se po několika stovkách hodin zkoušení, neúspěších, budování dostane ke kýženému výsledku. Dobře to funguje a peníze se sypou. Ovšem moc dobře sami víte, že stačí menší chyba a přestane to fungovat. Takže to chce nějak se proti tomu pojistit. Mít záložní plán.

Problém je ovšem v tom, že čím více se bude “nová věc” lišit od té původní, tím více do toho budete opět muset vložit času. Na druhou stranu o to více bude bezpečnější.

V každém případě nezapomínejte na to, že už se vám to jednou povedlo, takže možná sami budete překvapeni. Navíc vás to třeba znovu začne i bavit. Hledat nové možnosti.

Možnosti z možností…

Když si popři práci vyděláváte nějakých pár tisíc měsíčně třeba na PPC webech, které potřebují jen pár hodin týdně na údržbu jaké jsou vlastně možnosti diverzifikace? Přidat k minisite něco většího. Otevřou se brány k budování masivnějšího projektu, méně náchylného na penalizace z vyhledávačů. Přejít z PPC třeba na affiliate, také může být zajímavé, zvláště v sezónních měsících. Anebo to vzít úplně za jiný konec. Všechno si zautomatizovat, zefektivnit produkci a po 3 měsících funkční weby prodávat za 12ti až 18ti násobek měsíčních příjmů. Tedy ty nejlepší si samozřejmě nechat. Jsou to jednorázové přijmi a věřte, že jsou lidi, kteří tento obchodní model preferují před tím web si nechat.

Každá z těchto možností má něco do sebe a ve výsledku jsou krom zkušeností i peníze. V poslední variantě navíc i kontakty. Je zde slušná šance, že vás někdo osloví ať mu vyrábíte tématické weby. Rázem tak máte zajištěný kontrakt na X desítek tisíc v následujícím půlroku.

Nahromaděné peníze

Pokud vydělané peníze nejdou rovnou na vaši obživu, tak se zřejmě hromadí. Pravděpodobně na vašem účtě a říkáte si, že by jste s nimi měli asi něco dělat. Jenomže problém je, že pokaždé když se dostanete na nějakou metu, kde už by se s nimi mělo dát něco dělat, tak nevíte co. Pokud se rozhodnete zeptat na nějakém diskuzním fóru ostatních, tak dobře rozvažte kde, protože jestli zvolíte špatné tak si budete přát, aby jste se nikdy nezeptali :)

Teď jsem si vzpomněl, když jsem začínal jak mi všichni říkali, že potřebuju alespoň 10K, aby se s tím něco dalo dělat. Při 10K to bylo 50K, při 50K zase 100K. Najednou i to bylo málo a chtělo by to 250K. Pořád jsem si říkal, tak kde už je nějaká hranice, kdy se z těmi penězi bude dát něco dělat?

Faktem je, že se dá pracovat prakticky s jakoukoliv rozumnou částkou. U online podnikání řekněme 1K. A kdo říká, že to je málo, tak kecá :)

Problém je ale riziko s tím spojené. Když si za to koupíte například doménu za 1000 CZK s type in trafikem, co vydělá za rok 1200 CZK, tak v podstatě máte za rok peníze zpátky a další rok už jste jen v plusu. Ovšem musíte vědět že doména bude mít takový trafik i za ten rok a vyhnout se možnému podvodu, kterých je internetu víc než je zdrávo.

Takže zase jsme na začátku. V dobách kdy člověk musel stovky hodin přicházet na to jak to vše funguje.

Závěr

Diverzifikace je opravdu všude. Cokoliv se může pokazit a to nejen v SEO či monetizaci. Platí to i o reálném životě, takže si nemyslete, že když si za vydělané peníze koupíte byt k pronájmu, tak to bude automaticky pasivní příjem bez jakéhokoliv snažení. Zase budete muset investovat čas do všeho kolem toho, než přijdete jak na to.

Na jednu vychytávat jsem ale přišel. Vyplatí se opravdu důkladně a sledovat jak to dělají ostatní. Nemám teď na mysli čtení nějakých knih či tutoriálu, ale opravdu pěkně vše sledovat. Pokud je někdo úspěšným v affiliate můžete zjistit, kde hostuje a využít online nástroje k sledování jeho projektů. Podobně to jde udělat i s doménami, eshopy anebo i blogem. Sledovat, které reklamní systémy využívá, kam vkládá zpětné odkazy, co kde prodává, kdo jsou jeho dodavatelé atd. Know how vám většinu nikdo neřekne, takže na něj musíte přijít anebo si jej “vystalkovat” :)

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 komentářů u „Všude samá diverzifikace…“

 1. Moc pěkně napsáno. Mě třeba udivuje, jak někteří lidé na něčem hodně vydělávají a přesto jdou do dalšího oboru, kde minimálně z počátku mají mizivé výsledky. Časem to může být rito, ale kdo ví. Já nevím příklad budž slevové servery. Kdyby lidé co dělali x té kopie atp… nedokáži si to vysvětlit. Zkrátka vydělávam na PPC a affiliate, tak proč začne dělat třeba redakční systém, když v tom co dělal byl dobrý a vydělávalo to nadprůměr. Možná to je tím že chce být na trendové vlně… ale přeci i ty základní věci v dnešní době každý chce.

 2. Akorát člověk nesmí diverzifikovat moc jinak si akorát rozmělní zdroje a ničeho nedosáhne.

 3. Také se snažím diverzifikovat příjmy – odkazy, články, affiliate, e-shop, … Někdy to ale může být i na škodu, protože jediný projekt se s větším množstvím úsilí může stát zlatým dolem. Když ale čas diverzifikujete na deset menších projektů, nikdy to nezjistíte.

 4. Jak není web co má smysl, směr a určitý objem, tak je snaha o diverzifikaci úplně zbytečná.

 5. U mne to diverzifikace znamená Podnikání + práce. Když nevyjde jedno, vyjde druhé. A i to podnikání mám rozdělené na offline (fotografování) a online (weby).

 6. V online biznise je jednoduchšie rýchlo zmeniť zdroj príjmov na rozdiel napríklad od kamennej predajne alebo nejakého bežného remesla, ktoré je do veľkej miery neflexibilné. Niekedy je lepšie robiť jednu vec naplno a nie dve polovičato.

 7. podľa mňa trebá robiť to čo ide danému človeku najlepšie a zbytočne sa nebáť ísť a vyskúšať niečo nové

 8. já rozumím diverzifikací spíše to, kam vydělané peníze dále strkám. Pokud tedy vydělávám na PPC/affil/cokoliv jiného, uškudlené chechtáky dávám do něčeho zcela odlišného. Rozmělňovat svůj potenciál již ve vydělávajícím procesu není podle mě optimální.

 9. Pokud jsem na těch příjmech závislý a živí mě to, tak musím diverzifikovat, jinak se mi může stát, že ze dne na den přijdu o příjmy.
  Naštěstí se dá v online podnikání diverzifikovat docela v pohodě, protože to tu je všechno docela propojené /SEO, PPC, affily/ takže pokud člověk trochu myslí, může se rychle v novém oboru zorientovat a začít tam něco dělat.

 10. No do online biznisu patria aj eshopy, neviem si predstaviť ako chceš rozbiehať eshop s 1k CZK, neviem si to moc dobre predstaviť ani pri 1k EUR ale je to možné.

  Myslím že keď už píšeš takýto článok, mal by si napísať že to nie je o tom prísť jedného pekného dňa zo školy alebo z práce a spraviť si obchod, minisite alebo mfa, nahodiť adsense a o mesiac kupovať Mercedesa.

  Lebo práve z tohto článku som mal taký pocit že to tak funguje. V dnešnej dobe keď je internet plný stránok, kúpených domen, podnikateľov a špekulantov je to podstatne ťažšie ako keď sme mi začínali.

  Nato aby človek vybudoval biznis ktorý ho má živiť budeš potrebovať podstatne viac ako len par eur/czk. Know-how, peniaze, priateľov čo poradia, priateľov čo pomôžu a podporia ťa keď si už myslíš že sa to nepodarí. Ak nič z toho nemáš je potrebné mať skvelú myšlienku, ideu alebo nájsť dieru na trhu.

  Ale znovu ak nemáš peniaze a skúsenosti tvoj nápad niekto skopíruje do poslednej bodky, urobí par zmien aby sa odlíšil, použije skúsenosti, ktoré máš a následne do finančne podporí a si na tom istom.

  Neviem ako moc to platí pre weby robené pre adsense a sklik ale určite to platí pre eshopy a weby ako sú porovnávače, zlavomati atd.

  V Česku bolo svojho času nad 500 zlavomatov a na Slovensku skoro 50. Keď sa rozbehli pr weby ich bolo na SK/CZ trhu cez 1000.

  Článok bol o diverzifikácii, neostáva nič iné len súhlasiť že mať viac zdrojov prijmov je lepšie ako jeden :)

  • sonny: ovšem že s 1K CZK si eshop nezaložíš :) Měl jsem na mysli, že se dají už nějakou formou investovat.

 11. admin: ani tak neviem.
  beriem to podľa situácie na Slovensku a poplatkov čo som našiel narýchlo na internete:

  výpis z registra trestov: 4€
  vydanie osvedčenia o živnostenskom oprávnení
  – na každú voľnú živnosť 5€ (potrebuješ minimálne dve)
  1 domena – 9,95 € od websupportu
  na domenu potrebuješ hosting – 12,96 € na rok najlacnejší hosting čo som teraz našiel, kvalita bude rovnaká ako cena

  4+5+5+9,95+12,96=36,91

  no dobre, tak sa to predsa len zmestilo do 1000CZK :)

Komentáře nejsou povoleny.