Nový formulář pro ty, kterým AdSense zrušil účet

Dneska mi poslal Unreal][ echo o novém formuláři, který můžete použít pro odvolání se u AdSense, pokud vám byl účet zablokován. Najdete jej zde a měl by sloužit hlavně pro lidi, kteří mají účet zablokovaný více jak rok. Takže pokud jste kvůli vlastní blbosti přišli o účet můžete se zkusit detailně rozepsat. S trochou štěstí by vám jej mohli odblokovat. Navíc Google slibuje, že proces znovuposouzení bude rychlejší než dříve.

V posledním článku vydaném na svém blogu Working better together: Protecting against invalid activity, Google připouští že mohlo docházet k zablokování i účtů, jejichž majitelé pravidla neporušili a dovolat se pak nějakého překontrolování či druhé šance bylo prakticky nereálně. Tedy pokud nemáte velkou firmu a nedokážete se přes marketingová oddělení dostat nahoru. Další možností byla medializace, jako v případě válečného veterána, který se rozhodl na misi v Iráku napsat knížku o programování v pythonu a dal jí volně ke stažení na “špatné” servery (více info).

Prostě ban číhá na každém rohu a často vám nepomohlo ani když vyděláváte opravdu slušné peníze. Dodnes nevím kolik je pravdy na tom, že pokud vyděláváte nad 3K USD/měsíčně, tak je váš účet manuálně kontrolován.

Budoucnost AdSense

Za poslední rok vyplatil Google publisherům 6,5 miliardy USD. Vzhledem k tomu, že průměrný publisher dostane z kontextové reklamy 68%, zůstane Google slušný balík peněz. Když si k tomu přidáme, že AdSense (potažmo reklama na službách Google) tvoří až 98% jeho příjmů, dlouho jsem uvažoval proč se chová k publisherům tak “necitlivě” a na emaily odpovídá robot a ne skutečná technická podpora., co si ty zprávy alespoň čte.

Poslední rok se však stále častěji mluví o tom, že se to všechno má změnit. Google šlapou na paty nejen nové reklamní sítě ale i formy reklam. Microsoft a jeho reklamní síť nás jistě nemine. Pak jsou tu lokální projekty jako třeba náš český sklik, který už je dost velký na to, aby mohl růst i za cenu, že občas nějaký ten velký server “uplatí”, aby se na něm zobrazovala jeho reklama. Prostě má na trhu svou nezpochybnitelnou pozici.

Začínající konkurenti AdSense to navíc vždy budou mít lehké, protože inzerent si kupují reklamu za babku. Teprve až jich bude přetlak půjde cena nahoru. Vezměte si třeba nový mclick. Kliky jsou za desítky haléřů a maximálně jdou do nižších jednotek korun. Jediné co tyto systémy nemají jsou publisheři. Takže rušit účty publisherům bez možnosti odvolání není pro žádný PPC dobrý nápad.

Na začátku přišlo o AdSense účet spousta lidí svou blbostí a dnes by dokázali za měsíc protočit tisíce korun. Není to sice pro giganta jako Google nic, ale pokud takových lidí jsou stovky tisíc a navíc u konkurence…

Závěr

Takže kdo máte zablokovaný účet, tak se zkuste odvolat. Komu to neprojde, nezbývá nic jiného než zůstat u sklik. Ačkoliv jsem osobně nakloněn všem formám monetizace, tak PPC mi momentálně přijde jako celkem jistota. Provází nás už dlouhou dobu a zřejmě i bude. Například u affilu mám trochu strach, jestli se vyhledávače nenaštvou a nezačnou třeba různé Made for affil penalizovat. Ale to je spíše válka budoucnosti, o které by mohl povyprávět některý ze SEo křečků ;)

Pokud se někdo odvolá a bude mít chvilku, prosím napište do komentářů jak jste dopadli. Díky.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

8 komentářů u „Nový formulář pro ty, kterým AdSense zrušil účet“

 1. Parada, nedavno mi google zrusil ban jednej domeny vo vyhladavaci a teraz mi mozno odblokuju tak 7-8 rokov bloknuty adsense? Sice ho neplanujem pouzivat, ale skusim ich rychlost :)

 2. Je to tak jak to píšeš, Google Adsense se konečně začíná potýkat s reálnou konkurencí, a proto je zcela nezbytné, aby si začal své publishery hýčkat.

 3. Hehe, díky za link. Jen bych chtěl k článku dodat, že jsem se přes formulář opět odvolal a v mailu píší, že proces zabere tyden, možná více. Alespoň nějaká odpověď by mě udělala radost. 6 let jsem od Googlu nedostal nic psané člověkěm a na odvolání nereaguje ani robot.

 4. ja jsem koupil web za 50.000Kc ktery je pravdepodobne dost na hrane – je to informacni web o alkoholu… puvodni majitel vydelaval $40 mesicne a ja jsem to po par zmenach vytahl na $20 denne a to si myslim jeste je mozno dostat vys… takze doufam, ze me nebloknou :-D

 5. “AdSense reklama nesmí být na stránkách, které odkazují (vedou návštěvnost) na weby, kde je hostován obsah v rozporu s autorským právem.”

  Ale muze, pokud se ta stranka jmenuje Google.

 6. Hranice 3K $/měsíčně pravděpodobně funguje, po tom co jsem před lety poprvé udělal 3K za měsíc, Google mě vyřadil z vyhledávání, ale peníze jim nesmrděli a proto AdSense fungoval ještě další 4 měsíce.
  Mohu i vyvrátit teorii o nevyplacení peněz při BANu. Když na mě upozornila konkurence tak Google reagoval a utípnul mě, nicméně za měsíc dorazili ještě zbývající 1.5K $ za část měsíce, kdy jela reklama. Takže nevyplacené částky, předpokládám souvisí pouze u lidí, kteří si klikají.

 7. Tak celkom rychlo mi odpisali, ze ma znova nepovolia. Asi som im nemal pisat, ze nemam web a chcem odblokovat len pre istotu do buducnosti :)

  • lucas03: tak to zkusíš až budeš mít pořádný web. Zmíníš kolik potenciálně jsi schopný vydělávat atd. Co je vůbec za alternativu na Slovensku? Funguje tam sklik, respektive jsou tam inzerenti?

Komentáře nejsou povoleny.