Zamyšlení nad speciálními znaky, které nikdo nepoužívá

Když jsem si hrál s Twitter a Facebook službami, které nabízely různé navyšování návštěvnosti, výměnu lajků atd. Všiml jsem si zajímavého fenoménu. Aby byla dosažena co možná největší efektivita využívaly se různé ASCII a Unicode znaky, o jejichž existenci jsem netušil.

Velice oblíbená byla třeba šipka ►, ➔ anebo ▸. Na Twitter jí opravdu nepřehlédnete, zvláště když jsou hned tři a příspěvek za nimi.

Našel jsem i službu co dávala pomocí unicode předpověď počasí. Vždy začínala ☼, ☁ , ☂, ⛅, ❄ atd. Teď to ale nějak nemůžu dohledat. Osobně by jsem ale radši volil změnu avataru. Nevím jak se s Unicode dokáží vyrovnat takové mobilní telefony. Ale nápad zajímavý.

Jinak samozřejmě letěly symboly jako ☠, ☢, ☣, ⛄, ☭, ☮, ♲, ⛵, ☎, ⚒, ⚔, ⚽, ⚠, ☺, ☆ a pár dalších. Člověk by neřekl kolik takových znaků existuje.

No a teď k tomu využití. K čemu by se to vlastně, krom vzbuzení pozornosti, vlastně využít? Čistě teoreticky můžou nahradit slova a ušetřit tak místo. Ostatně k tomu jsou vlastně určené. Ale přiznejme si to, radši napíšeme EUR než hledat €, 1/2 než ½, promile či %o místo ‰ a tel namísto ℡.

Takže zůstáváme opět jen u toho zviditelnění a možná by se to mohlo ještě líbit i lidem, kteří si rádi vyhrají :)

Pokud by vás napadlo jak to nějak využít v praxi tak se podělte.

Kompletní přehled Unicode najdete zde.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

20 komentářů u „Zamyšlení nad speciálními znaky, které nikdo nepoužívá“

 1. o necem takovem jsem psal v souvislosti s twitterovym spamem, funguje to :)

 2. Já jsem se s tím setkal při přijatých emailech od jednoho ze slevových serverů – předmět začínal srdíčkem, čímž se docela odlišil od té spousty dalších slevowebů, takže nápad je to dobrý.

 3. On je i trochu problém, že některé symboly nevidím. Takže použití je omezené, když ne všechna písma je mají.

 4. Tak EUR jde napsat pravý alt + e a USD pravý alt + ů. To se docela hodí, když probíráte peníze na zahraničním fóru :D

 5. potvrzuji vyslovenou pochybnost nad zobrazovanim takovychto znaku na smartphonech. Ctu tento clanek na HP Pre 3 a vetsinu tech znaku vidim jen jako obdelniky.

 6. Taky jsem to již zaznamenal u emailů. Ale každý OS nemá podporu všech znaků tak mnoho lidí vidí jen čtverečky :)

 7. Nevím jestli bych někdy tyhle znaky využil, v podstatě o nich ani nevím :)

 8. Ja mam v casti s vice prikladama temer same ctverecky, takze jako odliseni se (sipky, ty jdou videt dobre) dobry, ale nelze se na to spolehnout

 9. Až nám budou vládnout ☭, nebude již obloha tolik ☼, bude spíš ☁ a bude se nám hodit ☂. Nebudeme moci kopat do ⚽, jezdit na ⛵ a stavět ⛄. Ovzduší kolem vlády bude ☢ a my místo ♂♀ budeme muset vzít ⚒ a jít makat do ☣ dolů, jinak skončíme ☠.

 10. Jen tak dál draku. Neskutečné články every day :-) Úplně to stejné mě taky napadlo (symboly a spec. znaky pro odlišení od konkurence) ale zapomněl jsem to napsat :-)

 11. Nezijeme v 80. letech. Omezeni delky na twitteru nema zadny technicky duvod, jenom nekteri lide by jinak nevedeli, ze muzou psat i kratke prispevky. Delsi prispevky by rozhodne nijak nevadily. Pak se tam musi pouzivat debilni zkracovace URL. Dnes jsou uz gigabayty levne…

 12. Já bych to nepoužíval už jen proto, že se mi 40 % znaků v článku nezobrazila :). Znáte to…ten čtvereček. A to jsem na normálním počítači s Chrome.

Komentáře nejsou povoleny.