Čím větší web, tím větší reklama?

Posledních několik týdnů mám pocit, že internetová reklama na velkých webech je stále agresivnější. Místo, aby se držela na místech k tomu určených doslova vyskakuje ven. Začíná to být už za hranicí únosnosti. Jaká je vlastně hranice, kdy to uživatel už vzdá a jde radši ke konkurenci?

Osobně považuju za naprostý vrchol ofenzivnosti, překrytí celé obrazovky velkoplošnou flash reklamou, která na vás začne hlasitě řvát. Přesně tohle se mi stalo na CSFD.cz. ESC nefungoval, hledání malého X bylo nad mé síly. Prostě jsem to celé zavřel a bál se tam vrátit. Celkem by mě zajímalo jak by jste reagovali vy pokud by jsem něco podobného udělal tady na 404m.com.

Dalším příkladem budiž aktualne.cz, které mě nemile překvapilo hned dvakrát. Jakmile tam přijdete vybafne na vás bílý obdélník s oranžovým tlačítkem, který škemrá o hlas do Křišťálové lupy. Samozřejmě dokud to neodkliknete anebo nezavřete tak se na web nedostanete. Přiznám se, že by mě ani ve snu nenapadlo takto obtěžovat návštěvníky kvůli hlasu do této pochybné ankety, která minulý rok ztratila naprosto tvář.

Aby to nebylo málo jakmile zavřete tuto reklamu a kliknete na nějaký článek, sesune se černá opona a na ní celoplošná videoreklama. Zavřít a ignorovat.

Na starším počítači jsem měl s flash problém. 3 reklamní plochy a jednu velkou, která překryje obrazovku už měl problém zvládat. Musel jsem si do prohlížeče nainstalovat plugin, který přehrával plochu s flash jen se svolením. Jinak se nešlo na některé stránky ani dostat.

Asi ideálním řešením by bylo na takto přereklamované stránky nechodit. Ignorovat je a poohlednout se po přijatelnější konkurenci. Přeci jen většina z nás chce alespoň podvědomě to s čím má špatnou zkušenost nějakým způsobem ztrestat. Jenomže u takto velkých webů to vlastně ani nejde. Pokud odejdete a zarytě budete tvrdit, že vás daný web odradil nic nedokážete. Oni budou stále prodávat drahé imprese reklam, které mají úžasný proklik, protože je nejde přehlédnout.

Zvyk je železná košile, a tak lidé od nich nebudou masivně odcházet. Navíc tlak na efektivitu reklamy stále roste. Takže “bafacích” reklam bude stále více.

A řešení? Ideální je samozřejmě v nás uživatelích. Nenavštěvovat weby s přehnanou reklamou a přejít ke konkurenci, kde je reklama přijatelná. Třeba by časem mohli provozovatelů pod pojmem uživatelská přívětivost vidět víc než jen změnu designu.

Další řešení už jsou jen ta špatná. Blokování reklam, vypnutí anebo omezení javascriptu či flash, nařízení o regulaci, atd. Ani jedno z nich se mi nelíbí.

A váš názor?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

30 komentářů u „Čím větší web, tím větší reklama?“

  1. Ne, neklikám na reklamu protože na ni vydělávám. Ale rovněž ji neblokuji, protože do jisté míry akceptuji námahu, kterou autoři stránek s obsahem mají. Když si zapnete adblock, tak blokujete sakumprásk vše. Otravné stránky velkých vydavatelství, malé projekty začínajících podnikatelů.

    Jsem vůbec v diskuzi na stránkách o podnikání nebo je to tady ksčm.

  2. Reklamy beru daň za obsah, který je zdarma (zatím :-)). Ale když na mě vyskočí monstrum, které zabere celý screen, příště si dvakrát rozmyslím, jestli tam vlezu znova – tedy jedině v případě, že ten web opravdu stojí za to.

  3. ano, vas argument chapu, driv jsem ho take sdilel. dnes ho nesdilim, protoze cest jak vydelavat je opravdu hodne a tocit se kolem blikajicich hesel a jedinecnich nabidek, ktere jsou dostupne vetsinou po cely rok je pro makaky. jestli si myslite, ze zobrazovanim reklam bez konverzi nekomu neco prinasite je fajn. Zajimave na vasem pripade je, ze se prave jako komunista chovate, demokrat necha zit a pokud mu blikatko nenese, zmeni způsob monetizace sve cinnosti. Aight)

Komentáře nejsou povoleny.