Kde se prodávají výdělečné weby?

Nedávno mě jeden webtržník zeptal, kde se dají koupit výdělečné weby. Bylo to trochu divné, protože na Webtrhu se pokud vím stále ještě prodává velká většina menších webů, které dokáží generovat nějaké ty “pasivní” zisky. Po výměně pár zpráv se mi postěžoval jak už v nabídce delší dobu nic zajímavého není atd.

Webtrh se změnil to je pravda, ale ne natolik aby se vytratil tento druh webů. Problém je někde jinde a nazývá se nabídka a poptávka. V současné době totiž poptávka převyšuje nabídku. Alespoň co se týká kvality. Už nestačí jen projít si nabídku a oslovit potenciální prodejce. Musíte naopak aktivně poptávat. Ostatně proč by prodejci utráceli peníze za vystavení webu, když mohou pěkně v tichosti oslovit více poptávajících naráz a vybrat si nejlepší nabídku. Až v poslední řadě pak zkusí nabídnout web sami.

Musím ale dát tazateli za pravdu, že počet nabídek klesá. To má více důvodů. Jednak už opadlo takové to nadšení tvořit alespoň minisite. Moc motivace tu není. Koho dnes znáte kdo dělá větší množství webů, co dokáží generovat pasivní příjem a mohl by se stát inspirací pro ostatní? Moc takových lidí není. Navíc se s nimi jen tak nesetkáte. Webtrh je pro ně dnes země zapovězená. Dříve tu bylo motivace víc než dost, ale to skončilo. Vlastně ani nevím co tam teď letí.

I když co jsem teď sledoval, tak docela dobře se rozjíždí affiliate. Začínají se objevovat kvalitní zdroje informací a dokonce i programy s vysokou marží. Tady vidím budoucí “hypé”. Motivací už teď mohou být úspěšní affiláci s příjmy desítky tisíc korun měsíčně. Pokud vím komunita se zdržuje kolem diskuzního fóra affilaci.cz. Ale to jen tak na okraj.

Dalším důvodem proč lidé nechtějí prodávat ani weby s minimálními příjmy je, že dnes je celkem těžké udělat web, který si na sebe prostě nevydělá. I moje 5 let staré MFA, které by jsem normálně nechal vyšumět s doménou si dnes vydělá desítky korun za měsíc. Asi by jsem byl špatný obchodních pokud by jsem si nenechal či zrušil něco, co každý rok vydělá 3x tolik co mě to stojí.

Jednoduše řečeno. Stále více lidí se pohybuje na internetu. I naprosto náhodná a na první pohled nepoužitelná slovní spojení přivádějí na stránky jednotky lidí za rok a ti pak pár kliky vydělají na cenu domény. Přitom ještě před pár lety by nikdo nepřišel. Cena kliků například u AdSense v průměru vzrostla.

Dále jsou tu možnosti monetizace o kterých se nám před pěti lety nezdálo. Máte odepsaný blog o 30 článcích, bez návštěvnosti s GPR 1? Nahoďte tam BacklinksGenius a už vám v průměru generuje 700 CZK/rok. Nahoďte ještě ads.ranky.cz za symbolickou cenou a další stovka za rok k dobru. Myslíte si že dostanete ban? Penalizaci? Jeden ukecaný webtržník mi jich ukázal 100ku, kterou pozkupoval po večerech od studentů co přestali blogovat. Jedou mu více jak rok na jednom multihostingu a myslíte že doteď dostal penalizaci? Ani náhodou. Ale hlavně potichu o BLG se musí mluvit hlavně špatně ;)

Celé tohle téma je vlastně jednoduché. Ubylo lidí, kteří tvoří a přibylo lidí, kteří na již vytvořených věcech umí vydělat. Navíc není kde se o tomto všem naférovku bavit. Všude je spousta předsudků. Ono to prý v malém vlastně ani není žádné pořádné podnikání. Vytváření webů, které vám za rok vydělají pár stovek. K čemu to je? Buď to musíte dělat ve velkém anebo se zaměřit na něco co má ještě větší “vejvar”. Ale co. Obojího je tu stále dost. Kdo bude makat ten si přivydělá nějaké ty papírky ;)

Takže pokud chcete nakupovat vydělávající weby budete se muset více otáčet než dříve. Pěkně si dát kvalitní poptávku do podpisu a přispívat všude, kde se možní prodejci zdržují. Inzerovat své poptávky a připravit se, že budete svou nabídkou muset přetlačit lenivost majitele, který vlastně ani nepotřebuje prodat.

Přeju hodně štěstí.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

18 komentářů u „Kde se prodávají výdělečné weby?“

 1. Já myslím, že je to také tím, že se jako mor šíří: “Víc než 6-měsíční zisk za to nedám”. A je úplně jedno, zda je to MFA nesmyl, nebo e-shop.

 2. No já se divím že dodnes nikdo se rozhodl nezrealizovat česky klon Flippa. Prodávají se mraky scriptů na stejným principu za pár dolarů, stačilo by to přeložit a zmínit se o tom na pár forech.

 3. Problém je spíše ten, že vytvořit projekt, který bude víceméně pasivně vydělávat zajímavou částku je stále složitější. Když se to někomu podaří, tak pak nemá potřebu prodávat a raději drží pravidelný příjem, než to prodávat za pár měsíční návratnost. Veřejně se tak většinou prodávají weby, které za nic nestojí. Prostě nabídka je malá a tak se kupuje napřímo…

  • Michal: tam kde jsi to kupoval doposud, jen se z nabídky musíš přesunout do poptávky a snažit se zaujmout potenciální prodejce dobrou nabídkou.

 4. Souhlasím s názorem Pari-ho. Kdo dnes postaví výdělečný web, rozhodně jej nebude prodávat a už vůbec ne za ceny, které poptávající nabízí. Naopak pokud vidí, že weby dokáží generovat slušné peníze za malé množství času, chce jich více a nikoliv se jich zbavovat. Většina prodávaných webů tak negenerguje téměř nic a pouze slibuje.

 5. Jo, taky se divím, že česká Flippa není…já umět programovat, tak už to mám dávno :-)

 6. Tak hlavně pokud mám web, který bezpracně vydělá stovku, dvě nebo pět měsíčně, nemám potřebu ho prodávat. Naopak chci takových víc! Dnešní sranda nabídky typu šestiměsíční příjem, tuplem u webů, které se teprve rozjíždí, to je vážně vtip. Když nehnu prstem a 6 měsíců počkám, mám totéž. Proč bych to proboha prodával?

  Poptávka je po hotových a vydělávajících webech, ale že by někdo koupil nemonetizovaný web za přiměřenou cenu, to se nestává. Jakmile není monetizace, nabídky jsou opravdu trapné a absolutně neodpovídají vynaložené práci. Opět, proč bych prodával?

 7. Stejně jak píše autor, má web, na který nemusí sahat a vydělá mu 2násobek nákladů. Jen blázen by jej prodal i za desítky násobků měsíčních zisků. Jen jich mít takových více !

 8. Dnes se nedá ani na Flippě najít nic zajímavého. Většinou se jedná o podvodné statistiky výdělků+zisků. Nejlepší šance jak uspět je sednout si na zadek a tvořit weby sám.

 9. Celé je to právě o malé nabídce. Lidi si stále představují, že když web vydělává třeba 1000 za měsíc, tak za něj zaplatí maximálně 8.000-10.000.

  Jaksi vůbec už nekalkulují s tím, že dostat stránku (a většinou i MFAčko) na takovou úroveň dalo hodně know-how a práce a vedle rizika ztráty výdělků je tu i šance je s relativně menším úsilím navýšit třeba na dvojnásobek.

  O hodnotě existujícího obsahu a faktu, že i oni mohou web třeba za rok sami prodat také raději nepřemýšlí.

  Ve výsledku se prodávajícímu nechce prodat za 8, ale spíš za 25K a kupující na to zas kouká jak na zlodějinu (taky se občas dějí)… .

 10. Taky jsem se nad tou cenou podivoval, ale z komentářů tady pod článkem si zase uvědomuji další věci, které mohou vypadat divně. Ale když někomu jde o to nakopnout se na vyšší level, nebo posílit své portfolio v jiném tématu, tak je otázka zdali neprodat a vše urychlit.

 11. Kupci si dle mého názoru budou muset pomalu zvykat na mnohem větší sumy za weby. Dostat stránku dopředu aby opravdu něco vydělal je stále těžší a časově náročnější. A tomu musí odpovídat i cena. Doba nákupů za několika málo násobky zisku je již asi definitivně pryč.

 12. Webtrh jde s nabidkou do haje stejne tak jako cely trh.

  Kupujici se ridi heslem “vic jak 6 nasobek ti za web nedam” a bohuzel vubec nekoukaji na kvalitu webu. Takoveto hodnoceni je rozumne pri MFA webech, ale ne pri rozsahlejsich webech.

  Pak jsou tu prodejci, kteri chteji svuj web prodat draze, protoze si precetli, ze nekdo prodal web za nekolik desitek tisic. Bohuzel si nejsou schopni porovnat kvalitu jednotlivych webu.

 13. Pavla: Přesně tak, nejlepší šance jak uspět, je kousnout se, sednout si na zadek a začít vytvářet sám :)

Komentáře nejsou povoleny.