Příběhy z dávných dob – AffiliateMan

Po dlouhé době jsem náhodou znovu potkal člověka, kterému budeme v tomto článku říkat Affiliate Man. Setkal jsem se s ním poprvé kolem tuším v roce 2003, vlastně spíše se jeho pracovním přístupem. V té době mě to spíše naštvalo, ale jako většina lidí narozených ve znamení vah u mě převážila zvědavost a touha po poznání, nad hněvem. Čehož naprosto nelituju. Takže pokud máte chvilku pojďme se podívat na trochu “odlišný” přístup k řešení problému.

Affiliate Man

V té době jsem s programováním byl na úrovni: “Za 7 dní dokážu naprogramovat v PHP a využitím databáze MySQL reklamní systém”. Byl jsem neuvěřitelně zabraný do tajů co možná “nejníže úrovňového” programování. Pohrdal jsem dokonce OOP. Považoval jsem jej za zbytečnost. Ačkoliv jsem se PHP naučil z knížky, pokročilé informace jsem doslova nasával z tutoriálů. Toužil jsem vydělat peníze na svou vlastní online RPG, která by se odehrávala ve světě mé právě dopsané fantasy knížky. No a tehdy jsem potkal Affiliate Mana.

Pohlížel jsem na něj jako na jakéhosi podvodníka, co musí zákonitě dostat za to co dělá ban. Dnes s odstupem času, by jsem jej pospal spíše jako gray hat seo mága, který pojem etický kodex chápal spíše na úrovni doporučení. Například když vyšel nový affiliate program, do kterého bylo nutné natahat webmástry tak uvedl v popisu programu affiliate link a neaffiliate link. Každý si mohl vybrat. Na první pohled férové že? Jenomže na stránce se nacházel neviditelný iframe, který se postaral, že i člověk, který si zvolil neaffiliate link se nakonec pod něj zapsal.

Co se týká programování byl na tom daleko dál než já. Předchůdce dnešních autosurfů využíval jako pohon, pro některé projekty. Naklikal si několikavteřinové shlédnutí stránek lidmi. Ti pak v rámci své návštěvy aniž by to věděli zahlasovali v různých anketách, proklikali co se dalo a vytvořili další imprese. Dokázal tak stále zvětšovat objem trafiku na své stránky. Tehdy mi to vysvětloval jako “zhodnocování”. Ale stále se jednalo o poměrně nepatrné částky. Vlastně o nic extra nešlo. Jen si kupil kredity v všemožných systémech a točil návštěvnost.

Ovšem jednoho dne přišel se zajímavou myšlenkou. Vytvářel jednostránkové prezentace na které posílal trafik přes různé systémy a občas si někdo něco koupil. Vtip byl v tom, že místo aby si naháněl kredity v různých systémech tak je začal regulérně nakupovat. Prý to bylo rychlejší. Stačilo si to jen ohlídat odkud posílají kvalitu. Za měsíc údajně utratil i dva tisíce dolarů. To co objevil se dneska děje poměrně běžně. Affiláci si kupují reklamu v různých reklamních systémech a zkouší jestli se jim to vyplatí. On měl podobných stránek desítky.

Na Affiliate Mana jsem nedávno náhodou narazil. Ač nerad to přiznávám díky Facebooku. To jeho sprosté vyjadřování jsem poznal. Musel jsem se mu připomenout, ale vzpomněl si. Momentálně už nežije v ČR a dokonce ani v EU. Má podíl v několika společnostech, které aktivně pomáhá dále rozvíjet. Affiliate už nedělá, ale to co se z něj naučil mu prý pomáhá v obchodování.

Mimochodem byl známý tím, že jako důkaz, že affiliate vydělává ukazoval naskenované šeky na minimálně stovky dolarů (běžně to byly desítky). Dřív se tak dokazovalo, že nějaká společnost opravdu platí. Na jeden, kde bylo tuším 1200 dolarů si nechal od notáře dát razítko, že mu ten šek ukázal. Pro mnoho kluků, kteří stěží dosáhli na měsíční výplatu byl inspirací, že to jde. Proto jsem také vybral pojmenování Affiliate Man.

PS: určitě jej podle vyprávění pár lidí poznalo. Prosím nepište do diskuze jeho přezdívku ani jméno. Díky


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů u „Příběhy z dávných dob – AffiliateMan“

  1. Na tomto příběhu je krásně vidět jak lze vyrůst i na pro mnoho lidí opovrhovaném bizu.

  2. Jééé a to se nikdy nedozvíme kdo to je? Je to všeobecně známá osobnost, co třeba byla někdy na webtrhu, nebo píše nějaký blog? Kolik mu je let? Drago , ty umíš teda napínat :-)

  3. Pěkný článek :). Asi dost možná vím, o koho jde :). Těším se na další pokračování ;).

  4. Affiliate je zajímavé téma, co napsat článek o současných možnostech a zkušenostech na affiliate trhu?

  5. Je nejaka sance drago ze nas prestanes napinat a prozradis, o koho se jedna? :)

    • Michello: spíše ne, ale od včera už jsem promazal 7 příspěvků s tipy na toho kdo to je a 4 byly správně. Takže asi tak neznámí nebude :)

  6. Jop…tak to je dobrý…tak já pošlu pár tipů do jednotlivých příspěvků a pokud se ten příspěvek neobjeví, mám jasno…Ne, fakt se ho nechceš Drago zeptat, zda ho nemůžeš zveřejnit? Pokud je to takovej sekáč a je mimo EU, nějaký tlachání o věcech minulýchu už mu moc neublíží, ne?

Komentáře nejsou povoleny.