Změny na AdSense účtu

Google Adsnes LogoPřed chvílí mi dorazil informační email z AdSense, že můj účet byl převeden na nový systém plateb. Okamžitě se loguju a jdu zkouknout, co se vlastně změnilo. První co mi uhodilo do očí jsou podivně vysoká čísla. Bijí do očí dokonce více, než červená lišta. Hold zvyk :)

No polepšil jsem si jen vizuálně.  Vydělané peníze se totiž nezměnili. Google jen nahradil eura za české koruny.

Popravdě jsem o této připravované změně už nějaký čas věděl. O čem jsem ale netušil je že to bude doprovázeno i zrušením přiřazeného bankovního účtu. Musíte tak znovu zadat číslo účtu v mezinárodním formátu (IBAN), BIC kód a jméno majitele účtu. Po chvilce zmatení mi došlo, že BIC = SWIFT kód banky. Bankovní účet se samozřejmě znovu musí ověřit kontrolní platbou. IBAN najdete na výpisu z účtu anebo internetovém bankovnictví (pozor na počet nul). To samé platí i o SWIFT kódu. Pokud jej nechcete hledat, najdete SWIFT kód vaší banky třeba zde. S majitelem účtu to bude horší. Nepodařilo se mi tam totiž nacpat diakritiku. Snad to vadit nebude. Uvidíme.

V každém případě mi teď u vystavování faktur Google ubude prohlášení o převodním kurzu, který si stanovil provozovatel. Což je tak asi jediná výhoda, kterou jsem přechodem na nový systém zatím našel. Zbytek “výhod” se při pravidelných platbách nijak neprojeví. A co se týká prohlášení “Můžete zvolit libovolnou hranici platby vyšší než výchozí hranice platby v dané vykazovací měně.”  mi nějak uniklo, protože na stránce Hranice platby není česká koruna uvedená vůbec.

Ale to je jedno. Jakmile jsem přidal bankovní účet do systému okamžitě  mě napadlo kouknout se kolik jsem už celkem vydělal na AdSense. Klikněte na Přehledy výkonuProdukty, nastavte datum 1.7.2001 až dnešek a počkejte si chvilku na vygenerování zprávy. No a vidíte kolik jste si za celé období vydělali peněz z AdSense. Nádhera :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

16 komentářů u „Změny na AdSense účtu“

 1. Jó kdyby tu raději měli oficiálního prostředníka, kterému bychom mohli platby fakturovat a neřešit ne/plátcovství DPH, to by bylo lepší.

 2. Pro uživatele žádný přínos nevidím, jenom jsem se s tim musel hned po ranu otravovat.

  No a když jsem si tam dal souhrnné vydělky od 1.7.2001, tak na mě sice vykoukla docela pěkná částka, ale samo o sobě by to na uživení stejně nestačilo. Navíc trend je v poslední době spíš klesající …

 3. A nepochlubíš se kolik to je?
  Překročil jsi hranici jednoho miliónu?

  BTW, když měnili z $ na € tak jsem si to v hlavě převáděl zpět na $ kvůli zvyku a statistikám.. teď už přemýšlím v € tak to opět změní..

 4. Už to mám taky asi 14 dní, diakritiku u jména mi to taky nevzalo, ale to snad nevadí.

  Chci se ale zeptat, jak mi přišla ta ověřovací platba na účet (asi 5,- Kč) kvůli ověření bankovního účtu. Tak dáváte si těch 5,- Kč nějak do evidence? Jak to zahrnout do příjmů?

 5. Viktor: Z tohoho pohledu by se nic měnit nemělo. Bohužel.

  Blat: A k čemu by ti ta informace, kolik si už vydělal, byla? :) Pomohla by ti v tvé práci? :)

 6. mrkněte na 1bloger.cz, tam je zmínka o tom, že od nového roku by mohla povinnost platit DPH odpadnout, což bych bral jako první dobrou zprávu mezi všemi špatnými :-)

  Drago, proč řešíš problém s diakritikou? Prostě Ivan Drago a je to, ne?

  Jo a dej sem anketu, zda nás zajímají tvé celkové zisky z AdSense a když bude výsledek ano, tak vyjdi vstříc věrným čtenářům.

 7. Tak abych pravdu řekl, to znovuověření účtu mi přijde trochu zbytečné, no co už naděláme. Pozitivní je, že můžete hned srovnávat zisk a tržbu za prokliky s reklamou S-klik. Docela zajímavé srovnání při pohledu na cenu za jedno kliknutí. Možná udělámm nějaký výcuc a srovnání a hodím na blog.

  Jak už tady Honza zmínil, můžete se podívat ke mě na blog na článek o připravované změně, která bude součástí novely zákona o DPH a snad se tak brzy vyřeší problém Adsense a plátcovství DPH.

  Jinak ale mezi námi, to zobrazení výdělku v korunách má jeden dost podstatný efekt, tedy pro toho, kdo vyplňoval souhrnné hlášení a vystavoval si fakturu tak jak zákon nařizuje. Odpadá tady totiž problém rozdílu v kurzu, při vystavení faktury a zaúčtování a následném přepočtu Googlem, který se ukázal až skoro měsíc po tom co jste museli podle zákona fakturu vystavit. Taky zajímavé téma, asi budu muset zase sepsat pár článků. Kdyby ale ten čas tak neletěl :-(

 8. Můžu se zeptat?

  Jaký typ účtu u Adsense máte, když jste (český) OSVČ? Myslím, že firemní by to být neměl, protože firma = sročko nebo jiná právnická osoba.

  Nevím, co si tam vybrat. Podle mě (a mojí účetní) to má být osobní (jsem přece osoba, ne firma).

  Děkuji.

  • marek: mám to na osobní účet, co používám k podnikání a dal jsem to na mě jako fyzickou osobu.
   Fit: nad tou ověřovací platbou jsem také uvažoval. Asi by se měla dát do VIES a vystavit k ní faktura. No nevím jak to ještě udělám. Chvilku počkám, jestli někdo nepřijde na nějaké legální řešení jak těch 5 korun ignorovat :)
   Blat: Ani ne, ale 1M jsem zatím nepokořil :)
   Viktor: neodpadá, ale měl by to řešit nějaký zákon/reforma od příštího roku. Sleduj freezův blog.
   TonyK: klesající trend mám taky, ale je spíše tím, že se monetizaci přes AdSense nevěnuju a snažím se to nahradit prodejem přes AdExpert (tam kde to za to stojí) anebo testuju affiliate. I když tento měsíc stále intenzivně uvažuju, že by jsem se vrátil k minisite.

 9. Půjde zobrazit výsledky i v jiné než default měně ? Například pokud bych se rozhodl prodat web,což mám v plánu,tak budou potřeba určitě statistiky pro kupce. Amíci,když vidějí Eura tak se chytají za hlavu jak je to složitý a jakto, že existuje jiná měna než USD, no a co teprve až uvidí Kč (CZK) :)

 10. Mr. Drago)
  nevim, jestli jsem to dobre napsal. nejde mi o bankovni ucet, ale adsense (osobni) ucet.

  takze mas osobni ucet u Adsense, tj. ten, kde neni mozne zadat DIČ/VAT číslo. chápu dobře?

  díky moc

  • marek: to jsem nikdy předtím nezjišťoval (mám AdSense už dlouho). Teď jsem se prohrabal nastavením a je tam osobní.

 11. admin)
  aha. ale kdyz tam nemas DIC, tak jak muze google vyplnit hlaseni, aby to sedelo tady v cesku?
  (to my mohl byt dobry namet na clanek, co myslis?)

  nechci mit s tim problemy na uradech, proto to tak zjistuji.

  marek

 12. Tuším že DIČ budeš dávat až ti dojdou od google peníze na ověření účtu, mám taky osobní a někde jsem ho tam zadávat musel, ale už přesně nevím v kterém kroku, uvidíme až to budu teď ověřovat znovu. Oni tě tam mají pod jejich fakturačním číslem.

Komentáře nejsou povoleny.