A pak že promo články nefungují

Na stránkách computerworld.cz vyšel článek Google penalizoval Chrome ve svém vyhledávání, který pojednává o snížení GPR a penalizaci v SERP za “nelegální praktiky”. Pro upřesnění si vypůjčím citaci ze zmiňovaného článku:

“Za rozhodnutím Googlu snížit pagerank stránce www.google.com/chrome stojí aktivita bloggerů Aarona Walla z webu SEO Book a Dannyho Sullivana ze SearchEngineLand. Ti odhalili, že Google v rámci marketingové kampaně platil jiným blogerům, aby vytvářeli generické posty propojené s videem propagujícím Chrome pro malé firmy.”

O tom jestli je black hat praktika zaplatit někomu, aby napsal recenzi o novém projektu, by se dalo více než pochybovat. Můžu si psát na svém blogu o čem chci, jakou formou chci a jediný kdo mi do toho může kecat jsou čtenáři. No ještě finanční úřad, který chce svůj podíl. Vlastně ani nechápu proč se google sám praštil přes prsty.

Pokud to byla ukázka jak si nebere servítky ani sám se sebou, tak to se mu nepovedlo už vůbec. Neříkal tu náhodou někdo, že odkaz z cizích stránek nemůže poškodit cílovou stránku? Co teď budou vysvětlovat SEO šamani svým klientům, když se jich zeptají jestli náhodou nemůžou poškodit recenze, minisite a další zpětné odkazy jejich stránku? Že to se stává jen u Google, když sám sobě koupil promo články?

Další věcí je platba za promo články. Myslím že většina z nás se shodne na tom, že propagační článek na stabilním oborovém blogu či magazínu je přínosem. Zvláště pokud se prožene napříč více takovýmito internetovými médii, které často prezentují různé názory na problematiku. Pro čtenáře to může být silný argument. Ačkoliv jednomu se líbí bílá a druhému černá tak v tomto se shodli. Asi na tom něco bude. Měl bych to zkusit. S čím by se to tak dalo srovnat. Nepamatuji se na podobnou masivní propagační akci. Možná Aukro. O tom se všude psalo. Každý kdo měl blog psal krátké či delší pojednání s ikonkou místo odkazu na konci. Prostě to bylo všude a člověk to musel zkusit.

Pamatujete na nějaké podobně velké propagační akce?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

3 komentáře u „A pak že promo články nefungují“

  1. No nic dobrého to nevěští, zachvíli se oznámí, že stránka se může propagovat pouze pomocí google reklam, jinak dostane penalizaci a že jsou zakázány i bezplatné výměny odkazů… a pak, že ten kdo nemá google+ se ve vyhledávání neukáže vůbec… a nakonec bude nutné platit měsíční paušál podle toho kolik má web podstránek jenom za to, že vás bude crawlovat… :-)

  2. Jestli pak to neni jen skrytá reklama pro Chrome… Když zadáte do googlu internetový prohlížeč tak v placené reklamě vyskočí jen chrome.. nic víc neni potřeba řikat..

  3. Cetl jsem original v anglictine a stejne jako autorum se mi nezda, ze by G optimalizoval na brand frazi Google Chrome…

Komentáře nejsou povoleny.