Co se na 404m nevlezlo

Ne vždy se mi podaří článek dopsat. Buď je téma málo obsáhlé, anebo prostě nemá hlavu a patu. Skončí tak schovány v konceptech. Vybral jsem si na dnešní slavnostně pohodový den pár kousků o kterých jsem nenapsal.

Zajímavé omezení .cn domény

O tom že si nemůžete registrovat .cn doménu, která má něco společného s pornografií, hazardem, prostitucí anebo čínskou vládou asi víte. Ostatně CNNIC, správce čínské národní domény si to velice dobře hlídá. Ale věděli jste, že na seznam zakázaných témat patří i domény, které nějakým způsobem odkazují na olympijské hry a také stolní tenis (ping pong)? Na jednom domainerském blogu se objevila úvaha, že je to z důvodu pingpongové diplomacie.

Nejvzácnější české investiční domény

Investiční domény jsou například dvouznakové .com. za tento rok se jich pár prodalo a cena rozhodně nešla pod 100K USD. Naše národní doména dokonce umožňovala registraci jednoznakových domén. Takovéto kousky jsou však rozebrané a nedonesla se ke mě ani zvěst, že by změnily majitele. Nedávno se mě jeden čtenář zeptal jestli by to nešlo udělat obráceně. Tedy, že by si registroval domén složenou jen z jednoho znaku, který by měla 63 znaků, což je maximu. Takových domén by mohlo být podobně jako jednoznakových pouze 26 (respektive 36 pokud přidáme čísla). Na tuto otázku jsem nedokázal odpovědět .

Možná to zkusím, umí si představit jak by 63 znaková doména, dokázala rozhodit layout nejednoho katalogu :)

Dvojsmyslné domény

Určitě jste slyšeli o doménách speedofart.com (Speed of Art), whorepresents.com (Who Represents) anebo powergenitalia.com (Italian Power Generator). Dá se ale něco podobného udělat i pomocí českého jazyka?  Tak s trochou představivosti jde všechno jednadva.tld (JednaDva/JedNaDva) anebo pohlavninemocrychle.tld (Po hlavní ne moc rychle/Pohlavní nemoc rychle) . Na rozdíl od angličtiny, čeština potřebuje k fungování diakritiku. Co třeba zamerprezidenta.tld (zaměř/záměr) anebo upice.cz (Úpice).

 

V roce 2012 přeji dobré pozice ve vyhledávačích,
ať se vám v online i offline světe po zásluze daří,
nechť váš bankovní účet krize nepocítí
a splní se vám předsevzetí, která si dnes dáte ;)

Drago a celá organizovaná skupina SEO křečů


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

5 komentářů u „Co se na 404m nevlezlo“

  1. whorepresents.com pěkný příklad

    Drago díky za články tento rok, za rady a přehled hledanosti a těším se na 404m.com v novém roce.

Komentáře nejsou povoleny.