Peníze za zkracování URL

Dneska jsem si jen tak pročítal forums.digitalpoint.com a jeden dotaz směřoval na vydělávání peněz prostřednictvím služby Twitter. Krom klasických odpovědí jako publikování placených tweetů a affiliate se někdo zmínili o službě adf.ly.

Jedná se o klasický zkracovač URL, který ale navíc obsahuje reklamu, za kterou vám zaplatí provozovatel služby. Cena se vypočítává za 1000 zobrazení a závisí na jazyce a množství unikátních IP v systému. Například za unikátní české návštěvníky se platí 0,7 USD/1K. Naproti tomu v USA je to 5 USD/1K. Popravdě je to celkem zajímavý obchodní model, který by se spíše dal použít na různých fórech, kde je vysoká návštěvnost.

V podmínkách je výslovný zákaz používání na adult stránkách (jak odkazu tak cíle). Warez je tam zmíněn jen okrajově v sekci 5.f. Takže kam s takovýmito odkazy? Umím si představit různé odkazy na zajímavá videa, vtipné obrázky, anebo podobné nesmysli, které zajímají velkou skupinu návštěvníků. Zajímavé by bylo také sledovat nějaké virální šíření. Cena 0,7 USD tedy nějakých 13 CZK za 1K českých lidí je hodně o ničem, ale na druhou stranu je to jen odkaz. Tam kde vám nejde moc o návštěvníky a kliká se v desítkách tisíc by to mohlo dělat i pár desítek procent příjmu.

Tento reklamní systém mě zaujal jako neobvyklá možnost monetizace. Pokud s ním někdo máte zkušenosti tak napište. Já jej nepoužívám a nemám ani kde nasadit. Berte prosím tento článek jako informační. Jakpak mu budeme říkat PPR (Pay Per Redirect)?

Poznámka: sídlo společnosti je v Londýně, takže pro užívání je potřeba být plátcem DPH.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů u „Peníze za zkracování URL“

 1. Manasekp psal o adf.ly před nedávnem – tehdy navrhoval přes to prohánět koupený levný expired traffic. Přeci jen 4-5$ RPM není úplně málo a když se tam nažene traffic, který lepším způsobem monetizovat nelze, tak by to mohlo dávat (ekonomický) smysl.

  Na druhou stranu inzerenti v každém reklamním systému mají určitou učební křivku (viz Adsense/Adwords za posledních 5 let). Existuje-li takováto “loophole”, která inzerenty odrbává, pak v dlouhém období se bude postupně zacelovat (buď bude muset reagovat provozovatel nebo se na to inzerenti vykašlou).

  Takže pokud s tím chce někdo pokusovat, doporučuji začít co nejdříve :o)

  Jinak z uživatelskýho pohledu je to pěkný opruz a když to někdy vidím na zahraničních fórech, tak mám chuť vraždit :-)

 2. psal jsem o tom nedavno na mem blogu. Pro twitter traffic jsem to (adfly a adflav) nejakou dobu pouzival, ale nevyplaci se to oproti CPA. Ted to pouzivam jenom na monetizaci koupeneho expired a PTC trafficu. Hlavni problem je ten 5 sec limit ktery je potreb dodrzet pro zapocitani zobrazeni – s s PTC to je docela problem.

 3. btw. pro greasmonkey existuje skrip, který čekání na zkracovači přeskakuje a stránka s reklamou se Vám tak vůbec nezobrazí (tuším že se jmenuje I hate adf.ly)

 4. Pro náš český trh to není úplně dokonale navrhnuto, ale představte si zahraniční weby/blogy, kde jako šikovný majitel máte kupříkladu 30k followerů na Twitteru, to už je jiné kafe…

  Řekl bych, že tento systém, hlavně kvůli té cenové nabídce, nemá v česku příliš perspektivu. No uvidíme, jakým směrem se to bude ubírat, třeba přijde nějaký český poskytovatel s podobným systémem, který bude cílen na české uživatele a tudíž nabídne i lepší cenu…

 5. tyto zkracovače odkazů nemám rád.. Pak služba chcípne nebo se zpoplatní a odkazy jsou nefunkční.

 6. Dřív jsem zkoušel Linkbucks a je pravdou, že u českýho trafficu to nemá prakticky význam. Zahraniční je lepší, ale je třeba to jet ve velkým.

  Co jsem viděl, tak takhle se šíří různý hesla na file servery a weby pro dospělé. To máte pak blogy plný těhle odkazů a nejlépe tak, že to dvakrát přesměruje po sobě.

 7. Jj, poprvý jsem to četl právě na manasekp…ale zdá se mi, že mají v pravidlech podobné techniky redirectu zákázány….I když ten 5 sekundový interval to dost omezuje…

 8. Zajímavý způsob, ale ono se defakto toto dá naroubovat na cokoliv. Od zkracovačů, přes img hostingy (platba za shlednutí tvého obrázku na img serveru) až po reklamu před videem.

Komentáře nejsou povoleny.