Jak najít mrtvé weby s autoritou

Už je to nějaký ten pátek co jsem pustil nějaké to zajímavé know-how, takže se jistě nebude nikdo zlobit, pokud dnešní článek bude takový menší návod jak získat zajímavé expirované domény.

Kdysi jsem tu někde napsal, že by správný linkbuilder neměl mít problém získat zpětný odkaz z wikipedie. Jeden ze způsobů jak na to bude také součástí dnešního návodu.

Wikipedie je masivní projekt postavený na důmyslné aplikaci, která sama sebe kontroluje pomocí automatických robotů. Jeden z těchto robotu umí hledat mrtvé odkazy a vyřazovat je ze stránek. Výsledek jeho práce najdeme na adrese:

Na tomto výstupu najdeme odkaz na původní stránku, chybu a cílovou stránku, kam měl směřovat. Co nás zajímá je hlavně chyba, která znamenala vyřazení stránky, těch je několik.

 • error code: 404  (not found) – většinou znamená smazanou stránku. Tento kód je důležitý zvláště u freehostingu, může indikovat smazání webu. Nahrazení jeho obsahu je otázkou založení účtu se stejnou adresou, nasazení původního obsahu z archive.org a máte opět stránku se slušnou autoritou. Na wikipedii by pak mělo stačit najít revizi, před smazáním obsahu a doplnit jí do nové verze, včetně teď už funkčního obsahu. A máte stránku na kterou odkazuje wikipedie ;)
 • error code: 403 (forbidden request) – Tento kód moc nenajdete, většinou jej nemá moc cenu řešit.
 • error code: 12007 (no such host) – Tohle je to po čem jdete. Doména byla zrušena/smazána. Takto zrušené domény je třeba brát s rezervou. Často jsou tam opravdu dlouho. Nemají už viditelné ranky, spousta zpětných odkazů zřejmě zmizela. Pokud máte hodně času můžete takto jednu po druhé projít a hledat. Je to způsob jak najít domény smazané i několik let (nevím po jaké době se mažou domény z tohoto seznamu, možná nikdy), které mohou mít vysoký rank.

Ještě jednou upozorňuji, že kódy jsou přidělené v době vyřazení obsahu, takže 12007 mohou být znovu už registrované, anebo 404 mohl být jen dočasný stav před smazáním.

Mimochodem podobné výstupy by měli mít všechny jazykové verze wikipiedie.

 


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

14 komentářů u „Jak najít mrtvé weby s autoritou“

 1. volná chko-jizerky.cz, docela pěkné pro linkbuilding ;) Mě ale k ničemu.

  Pěkný článek ;)

 2. No ale z wikipedie je noffolow ne? Jako je to dobrý z hediska autority…ale v honbou za ranky to nepomůže:-)

 3. drago: perfektni clanek, diky!

  jvic: díky, vzal jsem ji … zapadla mi hezky do portfolia :)

 4. petr: Raději budu mít nofollow odkaz z Wiki, který mi přinese návštěvníky a posílí odkazový profil, než se honit za ranky, které jsou mi k ničemu ;-)

 5. No petr, jestli to bereš takhle, tak doporučuji rychle změnit přístup :-),

 6. Niekto tu poznamenal, ze Wiki je nofollow link. Google samozrejme vie, ze na vas linkuje wikipedia a napriek nofollow linku, ma tento znacny vyznam. Vo vseobecnosti nofollow linky netreba odpisovat! Ak ma niekto zaujem, tu som o tom pisal podrobnejsie http://bit.ly/o7AFx1

 7. Zajimavy tip. Urcite kreativni. Nevidim moc prilezitosti na zajimave cz domeny, ale pro jine zeme to muze byt zajimave. Je tedy pravda, ze pro anglickou verzi takova stranka neni?

Komentáře nejsou povoleny.