99770

Tak se musím pochlubit. Blog 404m.com se dostal pod hranici 100K alexa ranku. Momentálně má hodnotu 99700. Dříve byla tato hranice považována pro jakoukoliv stránku za úspěch, protože se u hodnoty alexa začal kreslit graf. Dnes už je to jinak. Stále je ale hranice 100K takovou magickou hodnotou…

Alexa rank je jeden z nejpoužívanějších ranků nejen v domainingu. Naznačuje totiž jestli je na doméně nějaká návštěvnost. Jakmile se dostane alexa rank domény pod 10K většinou se začínají registrovat hromadně typo domény. Chce to ale trochu víc zkušeností jinak vypláznete 800 USD za 100 typo domén a zjistíte, že si v lepším případě vydělá tak 5 – 10% z nich. Musíte znát potenciální návštěvníky a umět jim prodat reklamu. Typo domény nejsou jen o překlepech na klávesnici. Dobré jsou i “přeřekové” domény. Různé jazyky mají různou výslovnost. Například když vám kámoš ze Slovenska řekne: “Pozri na doménu meso sk ako sa dá poznať dobré od zkazeného” asi půjdete na doménu meso.sk, přičemž slovensky je to ale mäso, tedy adresa je maso.sk. Podobně to funguje i ve světě.

Vzhledem k tomu, že alexa rank odráží návštěvnost, často se stávají blogy v TOP 1 milion alexa cílem útoku spamerů. Ti to mají opravdu vychytané. Nejdřív si stáhnout seznam top 1M stránek v alexa (je volně k stažení na alexa.com). Pak spustí robota, který hledá na patřičných místech stránky odkazy na systém v kterém jsou vytvořeny. Například wordpressis proudly powered by WordPress v patičce, anebo se dá použít meta tag generator. To si ukládají do databáze. Ta se většinou prodává dál, protože její vytvoření není vždy levná záležitost (hlavně zdlouhavá). Spammeři pak vědí jakého robota kam nasadit. I když teď jsem nedávno četl na blogu o spam novinkách, že je levnější si najmout levnou pracovní sílu,která předgenerované spam komentáře vyplňuje ručně (používá se software podobný legendárnímu roboform).

No ještě si chvilku budu užívat alexa rank pod 100K, než se zase lidé vrátí k počítačům a předběhne mě 10K až 20K stránek :)


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

12 komentářů u „99770“

 1. sorry za spam, ale este stale tu nemas kontaktny formular. Nevies ako cast oaktualizuju ten alexa 1m list?

  • lucas03: v patičce je kdyžtak email. Ten top 1M list se aktualizuje každý den.
   Marty: podle GWT 400 – 500/den. Což nic není, asi to bude letním útlumem.
   Lelkoun: díky

 2. Nerozumím tomu, jak to Alexa vlastně počítá. Můj nejnavštěvovanější web má už tři roky návštěvnost okolo 700 UIP denně a Alexa rank se mi pořád motá okolo 900k, ale přibližně stejný rank mám na webu s návštěvností jenom cca 250 UIP.

 3. Přidám i svůj spam komentář:
  Také gratuluji. Většinou se kluci předhánějí v tom, kdo řekne větší číslo. A teď si přijde Drago a sdělí světu svou radost z toho, že se jeho číslo zmenšilo. A aby toho nebylo málo, tak se ještě obává, že mu to zase naroste…
  Takže ještě ještě jednou upřímně gratuluji, protože s tak výrazným pokrokem v nekonformnosti myšlení jsem se opravdu ještě nikdy nesetkala :-)

 4. Homer:
  Alexa rank počítá jen návštěvníky s nainstalovaným Alexa toolbarem. Takže než mi přišlo asi 50 návštěvníků ze 404m.com, z nichž je většina počítačových maniaků s nainstalovaným A.t., byl můj AR=2,5M. Hned poté poskočil na 2M. A to oboje při UIP=asi400. 404m.com má při nepříliš větší návštěvnosti velmi rozdílný AR=99004. BUF, jako například já, nemají A.t. nainstalovaný, a tak BUF návštěvy nejsou v AR zohledněny. Z toho všeho plyne, že návštěvnost lze podle AR posuzovat jen u oborově příbuzných webů a to ještě pouze přibližně.

 5. Alexa rank skáče jak zdutá koza … Predvčerom 4300, včera 7900, dnes 5100 … Neviem či sa dá podľa toho hodnotit traffic.

 6. Vaše diskuse mě moc potěšila…dřív byl alexa rank pro mě mírou návštěv, ovšem pokud má tento web rank pod 100k a má méně návštěv než můj web, tak jsem rád:o) mám nyní rank kolem 4m a to jsem měl v zimě kolem 900k

Komentáře nejsou povoleny.