Rozdílný pohled na hosting v problémech

Sledování událostí kolem hostingů, občas hranicí doslova s bulvární posedlostí. Na diskuzních fórech se to hemží vlákny, kdy je každé zavrávorání hostingové služby komentováno, popřípadě doprovázeno o posměšné “Já to říkal”. Občas mám pocit, že situace některých hostingů je více sledována, než nekonečná Ordinace v 1000 a jedné Ulici. Když to pak vezmou do rukou masmédia jako na TV Prima, tak je o zábavu postaráno.

Zajímavé je, že o tom jestli bude dopad negativní, neutrální, anebo pozitivní vždy rozhoduje veřejné mínění. Jestli je daná hostingová služba pověstná jako neprofesionální, neoblíbená, anebo špatně přistupující k PR tak při sebemenší události se prožene internetem negativní kampaň. Sice se říká, že negativní reklama je také reklama, ale v tomto případě, kdy odborná veřejnost jakéhokoliv odborného stupně, si spojí značku s “Tady stránky nikdy!”, může vést k poklesu budoucích zakázek. Vždyť i běžný uživatel facebooku, mohl slyšet od kamaráda, který si sám v počítači vyměnil paměti, že tento hosting jsou naprsotí loseři, protože se to psalo v odborné diskuzi. Negativní povědomí o značce se pak může šířit dál a dál…

Veřejné mínění je tady důležitá záležitost. Velké společnosti, které na svém PR opravdu pracují, nikdy nedostanou takovou negativní ránu. Jednak když se něco stane, tak většinou mají v záloze dostatek jak lidských tak i materiálních zdrojů, aby vše opravili, popřípadě vyměnili za funkční. Za druhé až na skutečnou odbornou veřejnost, si budou všichni myslet, že rozhodně nedošlo k žádné lajdácké chybě. Muselo se pokazit něco velkého, popřípadě hacker byl opravdu legenda. Nikdo neuvažuje, že by mohla profesionální společnost udělat nějakou lajdáckou chybu, přehmat anebo někomu něco upadlo. Naopak u těch s horším PR se automaticky počítá s tím nejhorším.

Člověk by až neřekl kolik věcí na internetu rozhoduje o popularitě. Začít jako profesionál, pečovat o svoje podnikání jako profesionál a myslet na budoucnost jako profesionál. Zřejmě o tom to bude. Anebo mít hezky vypadající mluvčí. To by taky pomohlo.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

13 Replies to “Rozdílný pohled na hosting v problémech”

 1. Michalovo PR byl rozhodně jedno z nejhorších. To že nikomu neřekl co se děje byla rozhodně velká chyba. Mimo to, nechávat si otevřenou zeď, když tam píšu statusy jak se jdu ožrat taky společnosti neprospěje :)

 2. Nejvíc se v poslední době probíral banán. A funguje dál.. negativní pr se zapomene.

 3. Nějak mi utekla pointa tohoto článku… možná je to i tím že už jsem trochu “pod vlivem”, narážíš tady na něco konkrétního, nebo to je jen obecná úvaha na téma že při podnikání na internetu se nemá podceňovat PR?

 4. Jeníkovo PR existovalo? Co vím, tak nedokázal komunikovat skoro 1 rok v kuse. Odpovídal jen na to co chtěl. Navíc na webu měl poslední aktualitu z roku 2009 ;)

 5. Kam se ted mám obratit?
  Hlavní stránka s instalaci wordpress mi jede, ale kdyz se chci prihlasit do wp-admin, tak na me vybehne wp-admin//install.php

  subodmeny jsou vsechny v prd**i. a rovnou najizdi opet /install.php

  mam zalohy webů, ale nevim kam je mam nahrat, do adminu kapusty me to nepusti,

 6. Já tedy nechci Michala nějakým způsobem omlouvat, ale z vlastní zkušenosti vím, že dělat PR není tak jednoduché. Vůbec bych nechtěl být v jeho kůži. Tisíce lidí přišlo o weby, což je celkem velký průšvih. Ale na druhou stranu jak měl komunikovat? Stejně se to hned provalilo a co měl lidem říci? Sorry vaše weby jsou fuč, hrozně se omlouvám. Musel to pro něj být hrozný šok, takže bych ho neodsuzoval. Je hloupé, že psal na Facebook, že si jde dát do koule, ale na druhou stranu není moc chytré od lidí dávat důležité weby na levný hosting, kde se tohle může stát každý den.

 7. Mám s kapustou ty nejhorší zkušenosti a před třema měsícema jsem naštěstí utekl. A určitě ne kvuli špatnému PR, jeden web mám i na banánu :)

 8. Kapustu převzal Xhosting.cz, takže počítám, že o kvalitu už nouze nebude.

 9. @Kogg: Ano, xhosting.cz to převzal a ještě ten den (nebo až druhý?) byl hacknut.

  Pro ty, co se ohání cenou: Když něco koupím levně, tak mám počítat s tím, že to bude stát za nic a v případě závady si mám nechat sr*t na hlavu? To přece nejde…

 10. Jít do hostingu, který je výrazně levnější než ostatní a nemá za sebou nějakou dlouhou historii nebo velké množství pozitivních ohlasů, je tak trochu risk. Pokud chcete postavit kvalitní projekt a nemůžete si dovolit žádné problémy, nelze ve většině případů levný hosting doporučit. Na druhou stranu mnoho lidí i firem má své webové spíše “pro parádu”, tzn. stránky si na doméně živoří, nikdo je neaktualizuje a v případě výpadku o tom obvykle ani nevědí. Takové stránky nevydělávají a tudíž ani nemůže nějaký ten občasný výpadek příliš uškodit. ;-)

Comments are closed.