O jedna větší GPR a hned 2x tolik spamu

V posledním přepočtu se zvedl google page rank 404m.com o 1 bodík. Celkem tak i s penalizací mám jen pouhé 3 google body a nárůst počtu spamu, který projde skrz Raven’s Antispam vzrostl na dvojnásobek. Nemyslím si, že by proti tomuto druhu spamu byla nějaká univerzální ochrana, protože se jedná o ručně psané komentáře. Zajímavé je, že po zrušení nofollow atributu v odkazech spam nenarostl.

Hmm teď další úvaha. Je tu pár stránek, které shodou okolností obsahují klíčová slova cenná pro spam. Prakticky každý den komentáře mažu pouze u nich. Někdo si dává záležet (platí zřejmě lidi), aby donekonečna vkládali komentáře do těchto kategorii i po smazání. Možná je to nějaká zaběhnutá taktika na spamování blogů.

Nejvíce ručně vkládaného spamu je u tohoto článku

Jsou pravidla na webtrhu omezující?

 • Datum vytvoření 14.1.2010
 • GPR: 0
 • SRANK: 10
 • Backlinks: 4
 • Komentářů: 40
 • Druh spamu: nějaký loan blog, financil blog a jeden s mallware nevím co tam bylo

Vůbec netuším co na tom článku tak super zajímavého pro spam. Možná ten počet komentářů. Snadno by se tam mohl ztratit. Co jsem koukal na IP, tak jde ze dvou adres.

Teď s růstem GPR se to zhoršilo tak nějak globálně. Dříve jsem mazal obden. Poslední týden jsou to 3 až 4. A co u vás po přepočtu?


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

19 komentářů u „O jedna větší GPR a hned 2x tolik spamu“

 1. U mna tiez stupol GTPR z 2 na 3 a upozornenia na e-mail mi chodia stale, asi to vyriesim vypnutim komentarov, pretoze je to web, na ktory aj tak nechodi vela ludi a komentare su tam zbytocne.

  Mna by viac zaujimalo, co sleduju spammeri tym, ze posielaju linky typu: kvhgodasilajdsikjald.com a komentar: kh jg ku jjj kkas iou???

  Inak oprav si poslednu vetu.

 2. Kedze u mna nestupol rank vobec (a to na ziadnom webe, ani na ten, na ktory uz pol roka smeruje link z GTRP 7 webu), tak sa situacia nezmenila. Loan spam je u mna vylucne len na clankoch suvisiacich s pozickami (dost agresivny spam).

 3. Me spamujou roboti/placeni lidi u prvniho clanku tykajici se prohlizece Opery. Taky nevim proc, jestli kvuli klicovym slovum nebo kvuli tomu, ze je to nejstarsi clanek. Uz mam pomalu 50% komentaru v kosi se spamem :)

 4. No Drago,
  gratuluji velice, i když myslím, že 404m.com by mělo být minimálně na úrovni GR 5, možná i 6. Ale jak to počítají, tak to počítají, co už teď…Nicméně dotaz z jiného soudku, i když ne zcela. Pokud se někde na stránkách (které nepatří mě) objeví nějaké sousloví (pro ilustraci třeba kaslunavsechnylidi) a já si regnu doménu s tímto souslovím…má to nějaký vliv na vyhledávače a ranky atd? Když se tohle sousloví objeví na hodně webech, přináší mi to něco (nejde o odkaz z těch webů, jde jen o text v článku). Co myslíš?

 5. jak na kterým projektu, ale někdy 10 za den (na doménu) nekdy dva dni nic. Vše řeší Akismet, projde tak do promile. U těch ručně psaných v tom evidentně nemají systém a jen ať posílaj pokud se to filtruje. Když je o tom řeč tak osobně nechápu spamy na 1/2 stránky s 30 linky. Na českých sajtech to zvlášť nemají snadné i když nějaké snahy o češtinu tu jsou, ale zase nepobíraj často ty naše háčky a čárky :-).

 6. Brozman: tyhle nesmyslný adresy posílaj testovací boti, asi aby vyzkoušeli kde to jde, nebo ukázali “inzerentům” co dokážou …

  Před chvilkou jsem zrovna narazil na hezky zaspamovaný fórum phpBB:
  http://forum.prestashopcesky.cz/
  předpokládám že jsou taky vložený ručně.

 7. My jsme kvůli tomu museli změnit redakční systém. (měli jsme na jedné doméně PR4 svůj RS) Jednou nám kvůli tomu odstavil hosting, že nam tam nalinkoval bot linky na dětské porno, tak ať si to raději opravíme, než aby jsme měli problémy.(super přístup)V tom nepřehledném textu co tam bot házel, to opravdu nešlo rozeznat a ani nebyla vůle to kontrolovat. Jak by si v těch komentářích vytvářel rozcestník, katalog. Spam se rychle šíři i na facebooku viz skupina Frýdek-Místek http://www.facebook.com/group.php?gid=115062488520759&ref=ts

 8. Drago, v tom Tvým nejvíc spamovaným článku jsou pro roboty zajímavá klíčová slova – mp3, video a hlavně warez, které tam máš 8x :-). Viděl bych příčinu asi tam.

 9. No já mám v podstatě pidiblog o 8 příspěvcích na http://www.stockphotography.cz a spam tam leze ostošest! Naprosto nechápu, teprve teď vylezl GPR na 1, návštěvnost nula celá nic a každej den nejmíň 3-4 spamy. Pochlebovací spamy anglicky pod českým článkem vypadají velmi vtipně, zejména když jsou prošpikované linkama na všecko možné…

 10. “Teď s růstem GPS se to zhoršilo tak nějak globálně.” Kampak jsi se nám odstěhoval ;-)

 11. a čo takto vytriediť IP adresy? Mne to celkom slušne pomohlo. Na niektorých weboch som dokonca zaviedol to, ž ak je IP adresa iná ako CZ,SK,PL,DE a pár ďalších, je nutná Capatcha a až potom sa stránka načíta.

 12. Zajímavý poznatek, že spamovací roboti se nějakým způsobem řídí PR stránky. Měl jsem doteď za to, že to berou hromadně…

  • Jan Zaškolný: roboti to berou hromadně. Tohle je ale ručně psaný spam. Projde prakticky přes všechno. Na jednom českém portálu byl dokonce článek, kde si zaplatili armádu lidí z 3tího světa co vyplňovali captcha kódy. Podobně to funguje i u spamování.

 13. Pokud to máš ze 2 IP adres, tak je natvrdo zablokuj. Taky jsem se už setkal s tím, že pokud chcete spamové komentáře tak buď to plní roboti (tím divným kdflkjdskf si testují co projde). A často je mnohem levnější než si takový bot s rozsáhlou databází najmout vyjde najmou pár lidí z nízkopříjmových zemí co rádi komentáře píší (i ty smysluplné) za pár dolarů.

  Mě mnohem víc trápí spousty registrujících se na Joomla webech, kde je povolené komentovat jen registrovaným a ještě schváleným. Spam přes to neprojde, ale pořád promazávat neplatné uživatele (někteří mají i roboti na ověřovací kontrolní mail) mě moc nebaví. Nicméně to je holt taková nekonečná válka.

 14. spamu mám stále stejně (nula) od robotů. Použitím vlastního systému (ne wordpress) a alespoň JS ochrany se vyřadí 99% robotů, který vlastní RS prostě neumí…

  od lidí je to ale horší.. na druhou stranu, mám dobrou metodu schvalování…
  lidi co už nějaký komentář napsali a je schválen, mají další komentáře hned schválený. Ručně schvaluji pouze nové komentující… bez registrace, jen na základě IP a cookies.

 15. Otázkou je, co je horší, jestli smysluplné spamy (anglické), nebo reálné komentáře (české), co jsou psané tak, že by se styděl i žák pomocné školy. Spamu mám málo, ale toto také občas vidím.

  ____________
  PS: Tlačítku pro odeslání komentáře chybí “e”. ;-)

Komentáře nejsou povoleny.