Info domény se budou zdražovat

Tak nám příští rok po .biz a .org podraží i .info domény. Konečná cena pro registrátory by měla v případě renew a transféru poskočit na 7,42 USD. Zdražení se bude konat začátkem července 2011. Registrátoři nám snad v nějaké promo akci dají včas vědět, aby jsme si mohli domény pro jistotu prodloužit na několik let dopředu.

Co se týká .info domén stále jsou u nás v hojné míře používané kvůli nízké registrační ceně v rámci promoakcí. Nemám sice konkrétní informace jak tyto promo akce vlastně fungují, ale podle slov vedení subreg.cz, jediného českého akreditovaného registrátora .info domén,  jsou závislé na ročních statistikách. Pokud by se tedy našlo dostatek registrací, transferů a renew mohli by jsme se také dočkat nějaké hezké promo akce. V současné době je renew .info domény u subregu za 170 CZK/rok (135 CZK/rok Top partner ceník), u godaddy s kupónem to tuším vychází kolem 7,67 USD (138 CZK).

Hmm co dodat. Někdo už by měl vymyslet doménu, kterou si člověk jednou koupí a už nemusí platit žádné poplatky.

[poll id=”92″]


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu navždy pod tímto článkem jen za 100 Kč
Zobrazit formulář pro nákup

11 komentářů u „Info domény se budou zdražovat“

 1. Podle me se jim trochu prida na duveryhodnosti, ale zas takovy dopad to nebude mit. Skoda tech org domen :(.

  “Někdo už by měl vymyslet doménu, kterou si člověk jednou koupí a už nemusí platit žádné poplatky” – a co ta nedavno zminovana free domena?

 2. Ta poslední věta je totální kravina. Kdo by do toho s touhle vizí šel?

 3. hobr: Tak zaplatíš jednorázově dejmě tomu 5k CZK a třeba ji budeš míti na pořád, ikdyž to je zase problém. Možná by to mohlo fungovat tak, že by jsi zaplatil x tisíc a měl ji doživotně (při převodu na druhou osobu by jsi zaplatil třeba o 1/2 víc než při registraci). Ovšem i mě se takový nápad nezamlouvá…

 4. Pěkný tah. Majitelé MFAček si holt budou muset připlatit anebo – v tom lepším případě – nechat doménu kvůli mizivé návratnosti investice expirovat. :)

  • Tak mít svoji doménu na vždy by znamenalo kromě neplacení renew i určitou změnu vlastnického práva. Už by jsi si jí nepronajímal patřila by ti.

 5. btw, nechtel bys mi specifikovat co te za informace presne vzdycky zajima at ti neposilam nepodstatny veci ? :)

  • Gransy: mě vesměs zajímá všechno, jen některé informace spojím dohromady, anebo musím mít zrovna náladu to sepsat.

 6. Všimol som si, že na boku sem tam vypisuješ zľavové kódy na kúpu domén u godaddy (v súčasnosti tam máš ZK na predĺženie .com domény) – práve majú akciu znova na kúpu .com a ďalších domén za 1$ + icann fee, + od piatku je ďalšia akcia

  trošku širšie info je tu
  http://93ml.com/predvianocna-akcia-na-domeny
  -> tento komentár prosím neschvaluj len ho rovno zmaž a ak sa ti chce tak napíš článok, určite túto akciu niektorí webtržníci využijú, väčšina o nej zrejme nevie.

 7. Tak mám takový pocit, že doména s jedním konečným polatkem je .tk – zaplatíš, a už to máš natrvalo a bez reklamy.

Komentáře nejsou povoleny.